facebook

Odpust zupełny, Modlitwa przed żłóbkiem!!!

Aktualności » Odpust zupełny, Modlitwa przed żłóbkiem!!!

W kościele parafialnym Braci Mniejszych Kapucynów w Gorzowie Wielkopolskim stoi skromny żłóbek, usytuowany przed ołtarzem. Modląc się przed nim zachowując wszystkie warunki można uzyskać odpust zupełny.

Z kilku desek wykonana szopka podzielona jest na dwie części. W jednej znajduje się Dzieciątko Jezus a w drugiej wizerunek św. Franciszka. Początek franciszkańskiej akcji związany jest z datą 8 grudnia, w tym dniu przyda uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

W tym roku mija 800 lat od zbudowania pierwszego żłóbka przez św. Franciszka.

W tym roku papież Franciszek udzielił wiernym przywileju, by od 8 grudnia 2023 do 2 lutego 2024 – nawiedzając kościoły franciszkańskie i modląc się przy żłóbku móc uzyskać odpust zupełny.

W Gorzowie z tego przywileju można skorzystać jedynie w Białym Kościele, pamiętając o pozostałych warunkach odpustu, czyli przyjęciu Komunii św. w stanie łaski uświęcającej, o modlitwie w intencjach papieża oraz decyzji zerwania z przywiązaniem do grzechu. 

A to wszystko w celu promowania duchowej odnowy wiernych.

„Niech Pan Bóg przez swoje Słowo nas pociesza i prostuje nasze drogi, żeby każdy z nas wiedział po co żyje”. Jesteśmy jedni drugim potrzebni, także pomagając. „A pomagać możemy na różny sposób” .

 

Gorzowski Biały Kościółek jest świątynią parafialną Braci Mniejszych Kapucynów

pw. św. Antoniego Padewskiego i św. Stanisława Kostki, przy kościele znajduje się Klasztor zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.