facebook

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne

 • VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE -12.05.2024

  1. Nabożeństwo Maryjne w niedzielę o godz. 17.15. W tygodniu po mszy wieczornej o godz. 18.30.
  2. Wieczór uwielbienia w naszej parafii, dziś, bezpośrednio po mszy o go. 18.00. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia. Posługę muzyczną i rozważania podejmie wspólnota Adoramus Christi. 

  Czytaj więcej »
 • VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 05.05.2024

  1. Nabożeństwo Maryjne w niedzielę o godz. 17.15 w dni tygodnia do soboty po mszy wieczornej o g. 18.30.
  2. Intencja różańcowa na maj: aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

  Czytaj więcej »
 • V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.04.2024

  1. Jutro, ostatni poniedziałek miesiąca, po mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do 20.00.
  2. Zbliżamy się do pięknego czasu majowego, modlitwą ogarniajmy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. i ich rodziny.

  Czytaj więcej »
 • IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21.04.2024

  1. Dziś niedziela Dobrego Pasterza to dzień w którym w Kościele szczególnie podkreśla się rolę Jezusa jako przewodnika życiowego chrześcijan. Jezus to Dobry Pasterz, bo oddaje swoje życie. Jezus – Dobry Pasterz, pragnie troszczyć się o nas zawsze, również w trudnościach, oddając za nas swoje życie. Dlaczego…? Ponieważ jesteśmy z Jego owczarni, gdzie każda owieczka jest cenna, a całą owczarnię łączy jedna więź – miłość.
   Niedziela Dobrego Pasterza poświęcona jest na modlitwę w intencji powołań. Trzeba prosić Boga, aby udzielił wielu młodym osobom daru powołania. Trzeba modlić się za młodych, aby odważnie odpowiedzieli na Boże wezwanie. Trzeba prosić, aby nie zabrakło pasterzy; dobrych pasterzy, którzy będą oddawać życie za owce.
  2. W liturgii w tym tygodniu:
   - we wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski – dzień odpustu w parafii św. Wojciecha ul. Słoneczna. Suma odpustowa o godz. 18.30.
   - w środę św. Jerzego, męczennika
   - w czwartek św. Marka ewangelisty, święto 

  Czytaj więcej »
 • III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.04.2024

  1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Biblijny – a jednocześnie Ósme Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Dziś odbędą się uroczyste celebracje i czytanie Słowa Bożego, jest to jedocześnie zaproszenie dla nas do sięgania i czytania Pisma św. Słowo Boga, które jest dla nas pokarmem i światłem na nasze życie.
  2. Dziś przedstawiciele naszej parafii wraz z księdzem proboszczem modlą się na Jasnej Górze, za wspólnotę parafialną, za dzieło budowy nowej świątyni. 

  Czytaj więcej »
 • II Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia - 07.04.2024

  1. Dzisiejsza uroczystość Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia i jest świętem patronalnym Parafialnych Zespołów Caritas – dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w pracę naszego Zespołu – nie jest on liczny ale pięknie wypełnia swoją misję. Dziękujemy wszystkim wspomagającym ubogich, szczególnie należącym do Grona Wspierających Ubogich i składającym regularnie swój do skarbony jako dar finansowy na pomoc dla potrzebujących. Dziś po mszach, zbiórka do puszek na działalność Caritas. 
  2. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku dochodowego w ramach akcji „1,5% podatku – 100% serca” na działalność Caritas Diecezji Z.-Gorzowskiej. 

  Czytaj więcej »
 • Zmartwychwstanie Pańskie 31.03.2024

  1. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze Święte wg. planu niedzielnego. Taca w dniu jutrzejszym przeznaczona jest tradycyjnie na potrzeby KUL-u oraz Wydziału Teologicznego naszej metropolii. 
  2. Rozpoczyna się oktawa wielkanocna…tzn. w tym szczególnym, radosnym czasie w piątek nie obowiązuje post czyli możemy spożywać pokarmy mięsne. 

  Czytaj więcej »
 • Zmartwychwstanie Pańskie – II dzień 01.04.2024

  1. Trwamy na Nowennie do Miłosierdzia Bożego przed Niedzielą Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy - od wtorku do soboty o godz. 15.00 – nabożeństwo przed Najświętszym sakramentem. 
  2. Nauki przed chrztem – w kwietniu: w środę 10.04. g. 18.00 i sobotę 13.04. g. 17.15. Spotkania w salce. 

  Czytaj więcej »
 • Niedziela Palmowa – 24.03.2024

  1. Niedzielą Palmową w liturgii rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przeżyjmy go tak jak powinien ten czas przeżywać człowiek wierzący. Zapraszamy do przeżywania pięknej i bogatej liturgii. 
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, dziś o godz. 17.00.

  Czytaj więcej »
 • V niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024 REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE!

  1. Rozpoczynamy dziś czas rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii – witamy w naszej wspólnocie ks. Andrzeja Grządziela, proboszcza parafii w Trzebiechowie. Życzymy dobrego samopoczucia wśród nas i owocnego prowadzenia drogami wiary. Dziś nauki na każdej mszy św. W tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę, podczas mszy o godz. 8.30 i 18.30. We wtorek udzielony będzie chętnym sakrament namaszczenia chorych, podczas mszy porannej i wieczornej. W środę po mszach projekcja filmu: Ulmowie błogosławiona rodzina. Spowiedź każdego dnia rano od 8.00 a popołudniu od 17.45. Plan na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej i w biuletynie.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
   • Gorzkie Żale, dziś o godz. 17.00 z nauką rekolekcyjną. Podczas nabożeństwa zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego grobu.
   • Droga Krzyżowa w piątek : o godz. 9.00 i 17.00 o 18.00 oraz 19.10. 

  Czytaj więcej »
 • IV niedziela Wielkiego Postu – Laetare - 10.03.2024

  1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
   • Gorzkie Żale, niedziela o godz. 17.00. Podczas nabożeństwa zbierane są ofiary na kwiaty do Bożego grobu.
   • Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 9.00 i 18.00, dzieci z opiekunami, uczniów z klasy III zapraszamy na godz. 17.00. Młodzież, kandydatów do bierzmowania zapraszamy na 19.10 oraz wszystkich dla których ta godzin jest stosowna.

  Czytaj więcej »
 • III niedziela Wielkiego Postu – 03.03.2024

  1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
   • Gorzkie Żale, niedziela o godz. 1700 . Podczas nabożeństwa zbierane są ofiary na kwiaty do Bożego grobu.
   • Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 9.00 i 18.00, dzieci z opiekunami, uczniów z klasy III zapraszamy na 17.00. Młodzież, kandydatów do bierzmowania zapraszamy na 19.10 oraz wszystkich dla których ta godzin jest stosowna.
  2. Intencja do wspólnej modlitwy dla należących do Żywego Różańca : aby osoby, które w różnych częściach świata ryzykują życie dla Ewangelii, zarażały Kościół swoją odwagą i swoim misyjnym zapałem.

  Czytaj więcej »
 • II niedziela Wielkiego Postu – 25.03.2024

  1. Dziś przeżywamy w Kościele w Polsce Dzień modlitwy Postu i Solidarności z Misjonarzami… dziś okazja do wsparcia dzieła misyjnego przez datki do puszek przy wyjściu z kościoła oraz drogą SMS-ową, informacja na ten temat na tablicy ogłoszeń.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
   • Gorzkie Żale, dziś o godz. 1700 z kazaniem pasyjnym. Podczas nabożeństwa zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego grobu.
   • Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 9.00 i 18.00 – dla dorosłych, o 17.00 na którą zapraszamy uczniów szkoły podstawowej, o 19.10 na którą zapraszamy szczególnie młodzież, kandydatów do bierzmowania, wszystkich dla których ta godzina jest odpowiednia. 

  Czytaj więcej »
 • I niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024

  1. Dziś w nawiązaniu do Dnia chorego – zbiórka do puszek na wsparcie hospicjum. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać! 
  2. Przypomnienie, przed ołtarzem Matki Bożej wyłożona jest parafialna księga trzeźwości, w którą możemy wpisać swoje zobowiązania abstynenckie na dowolny czas. 

  Czytaj więcej »
 • VI Niedziela zwykła 11.02.2024

  1. Dziś przypada XXXII Światowy Dzień Chorego, pod hasłem „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”. Leczyć chorego poprzez leczenie relacji.
   Ks. bp Diecezjalny Tadeusz Lityński w swoim liście z tej okazji napisał m.in.: Pokornie też proszę Was, zarówno o modlitwę w intencji naszych chorych, ale również o konkretne gesty miłości wyrażone w odwiedzinach, spotkaniach, rozmowach z tymi Braćmi i Siostrami, którzy „są w sercu Kościoła i muszą być także w centrum naszej ludzkiej uwagi oraz duszpasterskiej troski”. Was, Drodzy Chorzy, proszę o ofiarowanie swojego cierpienia w intencji pokoju na świecie. Chorym i ich rodzinom życzę wiary i odwagi w przyjmowaniu łaski Ducha Świętego i umocnienia w sakramencie chorych, a kapłanom, szczególnie kapelanom szpitalnym, hospicyjnym i domów opieki siły do tej, wymagającej posługi.
  2. Modlitwa uwielbienia – przed Najśw. Sakramentem, prowadzona z oprawą muzyczną i rozważaniami, dziś po mszy o g. 18.00. Rozważania, poprowadzi wspólnota Adoramus Christi.

  Czytaj więcej »
 • V Niedziela zwykła 04.02.2024

  1. Intencja Żywego Różańca na luty: aby chorzy w terminalnej fazie swojego życia oraz ich rodziny otrzymywali zawsze niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno pod względem medycznym, jak i ludzkim.
  2. W środę dzień postu i modlitwy w intencji Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, o godz. 17.45 przed Najświętszym Sakramentem, modlitwa różańcowa w tej intencji. 

  Czytaj więcej »
 • IV Niedziela Zwykła - 28.01.2024

  1. Dziś ostatnia niedziela stycznia, Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia.
  2. Od jutra powraca do porządku mszy Msza wieczorna w dni powszednie o godz. 18.30. Okazja do spowiedzi św. rano i wieczorem przed mszą. 

  Czytaj więcej »
 • Niedziela SŁOWA BOŻEGO - 21.01.2024

  1. Wraz z całym Kościołem przeżywamy już po raz czwarty Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez papieża Franciszka. Chcemy uwielbiać dziś Boga Ojca za to, że „wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś do ojców przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna”. A to, co Bóg mówił zostało utrwalone na kartach Pisma świętego, aby rodzić w nas wiarę, budzić nadzieję i zapalać miłość.
   Dlatego również dziękujemy dziś Ojcu niebieskiemu za te niezwykłe owoce Jego słów w naszych duszach.
   Prosimy o łaskę dalszego, uważnego słuchania i medytowania słowa Bożego, aby to ono oświecało nasze  sumienia i kierowało naszym codziennym życiem: osobistym, rodzinnym.
  2. Dziś 38 rocznica śmierci sługi Bożego bpa Wilhelma Pluty. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Jego beatyfikacji a kto by doświadczył łaski za Jego wstawiennictwem jest proszony o zgłoszenie tego fakty do kurii diecezjalnej. 

  Czytaj więcej »
 • Niedziela zwykła - 14.01.2024

  1. Modlitwa uwielbienia – przed Najśw. Sakramentem, prowadzona z oprawą muzyczną i rozważaniami, zapraszamy dziś w niedzielę, msza o 18.00 i po niej modlitwa adoracyjna - uwielbienie. Rozważania i oprawę muzyczną poprowadzi wspólnota Adoramus Christi.
  2. Przeżywamy czas kolędowy, czas odwiedzin duszpasterskich i spotkań kolędowych w domach parafian. Dziękujemy za zaproszenia do odwiedzin w domach, za wspólną modlitwę, złożone ofiary oraz za słowa życzeń i życzliwość wobec kapłanów i ministrantów. Odwiedzamy parafian w domach z radością, ale na zaproszenie, które jest do pobrania w kościele i wypełnione prosimy dostarczyć do zakrystii… oraz można jeszcze dokonać zaproszenia za pomocą Internetu na adres : zbaw_redakcja@wp.pl, na który należy przesłać informację o chęci zaproszenia kapłana. Na zaproszeniu prosimy o podanie – Nazwisko i imię, dokładny adres i numer telefonu do kontaktu. Wizyta księdza w danym mieszkaniu zależności od adresu będzie albo zgodnie z planem kolędy albo w ramach kolędy uzupełniającej.

  Czytaj więcej »
 • Niedziela Święto Chrztu Pańskiego - 07.01.2024

  1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.
  2. W dni powszednie od jutro tj. poniedziałku 8.01. do 26.01.2024 w dniach od poniedziałku do piątku nie będzie mszy wieczornej a jedynie rano o 8.30 a biuro parafialne czynne będzie w czwartki w godzinach przedpołudniowych od 9.30 – 10.00.

  Czytaj więcej »
 • Niedziela - 31.12.2023

  Poniedziałek - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - 01.01.2024

  1. Dziś 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego – msze św. wg. planu niedzielnego z małym wyjątkiem nie będzie mszy o godz. 18.00. Po każdej mszy św. specjalne nabożeństwo z okazji zakończenia roku. Natomiast wieczorem propozycja na dziś, czas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 21.00 do 23.00, adoracja, której będą towarzysz jedynie utwory kanonów z Tezie. Zapraszamy do udziału w tym bardzo osobistym spotkaniu z Jezusem Eucharystycznym.
  2. Jutro Uroczystość Bożej Rodzicielki 01.01. poniedziałek - Nowy Rok, Dzień modlitw o Pokój. Mamy obwiązek uczestnictwa we mszy św. Msze wg. planu jak w niedzielę, z małą korektą, nie będzie mszy o godz. 7.30. 

  Czytaj więcej »
 • IV Niedziela ADWENTU - 24.12.2023

  1. Dziś msze św. 7.30; 9.00; 10.30; 12.00. Tak więc nie ma mszy o 13.15 oraz o 18.00.
  2. Ostatnia niedziela adwentowa zarazem dzień wigilii… jesteśmy zaproszeni do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych ze względu na tradycje i zwyczaje polskie. 

  Czytaj więcej »
 • III Niedziela ADWENTU - 17.12.2023

  1. W liturgii Kościoła dziś 3. niedziela Adwentu, która jest niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem. Starajmy się dobrze wykorzystać czas nowego tygodnia a zarazem bezpośrednio przygotowującego nas do świąt Bożego Narodzenia.
  2. Dziś przypada 87. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej papieża i jego posługę Kościołowi.

  Czytaj więcej »
 • II Niedziela ADWENTU - 10.12.2023

  1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Za tydzień będzie zbiorka datków do puszek na ten cel. 
  2. Rozpoczynamy dziś Rekolekcje Adwentowe, trwać będą do wtorku włącznie, poprowadzi je ks. Paweł Terzyk obecnie pełniący posługę w parafii katedralnej, którego bardzo serdecznie witamy. Nauki dziś na każdej mszy a w poniedziałek i wtorek podczas mszy o 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia pół godziny przed każdą mszą. Zapraszamy w czasie rekolekcji tj. w poniedziałek i wtorek. Pół godziny przed mszą będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

  Czytaj więcej »
 • I Niedziela ADWENTU - 03.12.2023

  1. Adwent, rozpoczyna nowy Rok liturgiczny. Jest czasem świątecznego i radosnego oczekiwania. Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy za tydzień w II niedzielę adwentu tj. 10.12. i trwać będą do wtorku włącznie. Poprowadzi ks. Paweł z parafii katedralnej. Nauki w niedzielę na każdej mszy a w poniedziałek i wtorek podczas mszy o 8.30 i 18.30.
  2. Biuro parafialne czynne: w czwartek od 16.30 -17.30.

  Czytaj więcej »
 • XXXIV Niedziela 26.11.2023 Jezusa Chrytusa Króla Wszechświata

  1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Podczas mszy o godz. 9.00 dokonaliśmy odnowienia Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana oraz zawierzyliśmy naszą parafię. 
  2. Dzisiejsza niedziela jest świętem patronalnym naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Wspieramy Je naszą modlitwą a także ofiarą, za którą składamy serdeczne Bóg zapłać. To wyraz naszego zatroskania o kształcenie przyszłych kapłanów.

  Czytaj więcej »
 • XXXIII Niedziela 19.11.2023

  1. Dziś obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich ogłoszony przez papieża Franciszka, pod hasłem: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. W orędziu na Światowy Dzień Ubogich Ojciec Święty pisze min.: „Ubodzy są ludźmi, mają twarze, historie, serca i dusze. Są braćmi i siostrami ze swoimi zaletami i wadami, jak wszyscy inni, i ważne, aby wejść w osobistą relację z każdym z nich.” Szczególne działania na rzecz ubogich podejmuje wspólnota osób skupionych w CARITAS, ale czyni to dzięki naszemu wsparciu materialnemu. 
  2. Przypominamy nasz parafialny zespół Caritas – prosi o ofiary pieniężne dla potrzebujących, które zostaną przekazane potrzebującym naszej parafii z okazji świat Narodzenia Pańskiego, aby wykorzystali je według swojego uznania, potrzeb. Ofiary te prosimy składać do skarbony Caritas obok wejścia do zakrystii. 

  Czytaj więcej »
 • XXXII Niedziela 12.11.2023

  1. Obchodzimy 15. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – Bliski Wschód – Syria, Irak, Liban i Ziemia św. Hasłem tegorocznego Dnia Solidarności jest wezwanie: To jest zawsze nasz dom. 
  2. Dziś II niedziela miesiąca – po mszy o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia. Rozważania muzyczne poprowadzi wspólnota Adoramus Christi.

  Czytaj więcej »
 • XXXI Niedziela - 05.11.2023

  1. Modlitwa wypominkowa za zmarłych, w tym tygodniu każdego dnia z wyjątkiem czwartku o g. 17.45. Kartki wypominkowe na których możemy wypisać imiona zmarłych są do pobrania na stoliku z prasą oraz obok wejścia do zakrystii. Wypełnione składamy do skarbony. 
  2. Przypomnienie do 8 listopada możemy uzyskać Odpust za zmarłych. Codziennie, w tych dniach do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny, który ofiarowuje się wyłącznie za zmarłych. W tym celu należy pobożnie nawiedzić cmentarz i odmówić, choćby w myśli, modlitwę za zmarłych. Oprócz tego wymagane jest zachowanie zwyczajnych warunków odpustu, jak spowiedź sakramentalna, stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. 

  Czytaj więcej »
 • XXX Niedziela 29.10.2023

  1. Kończymy Tydzień Misyjny. Dziś po mszach zbiórka do puszek na cele misyjne. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziś także o godz. 17.00 różaniec w różnych językach w intencji misji i misjonarzy. Przed nami ostatnie dni październikowe. 
  2. Jutro w ostatni poniedziałek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po mszy wieczornej do 20.00. 

  Czytaj więcej »
 • XXIX Niedziela 22.10.2023

  1. Dziś Niedzielą Misyjną rozpoczynamy tydzień misyjny pod hasłem „Misje sercem Kościoła”. Jest to święto patronalne Papieskich Dzieł Misyjnych. Na zakończenie tygodnia misyjnego, za tydzień w niedziele będzie zbiórka do puszek na cele misyjne i także za tydzień o godz. 17.00 różaniec w różnych językach w intencji misji i misjonarzy. 
  2. W czwartek dzień eucharystyczny, po mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Zapraszamy. 

  Czytaj więcej »
 • XXVIII Niedziela 15.10.2023

  1. Dziś w przeddzień rocznicy wyboru na stolicę Piotrową w 1978 roku kardynała Karola Wojtyły – Polaka, przeżywamy XXIII Dzień Papieski – pod hasłem „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia”. Po mszach zbiórka ogólnopolska do puszek na Fundusz Stypendialny – żywy pomnik św. Jana Pawła II. Wsparcie dla utalentowanej młodzieży z rodzin potrzebujących, celem pomocy w zdobywaniu wiedzy. Za każdy Dar Seca – Bóg zapłać! 
  2. Trwa październik czas modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w niedzielę o g. 17.00. w dzień powszedni o godz. 17.45. Dzieci zapraszamy - w środy i piątki na godz. 17.00. 

  Czytaj więcej »
 • XXVII Niedziela 08.10.2023

  1. Trwa październik czas modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w niedzielę o g. 17.00. w dzień powszedni o godz. 17.45. Dzieci zapraszamy - w środy i piątki na godz. 17.00. O. Pio nauczał: Modlitwa różańcowa jest syntezą naszej wiary, podporą naszej nadziei, żarem naszej miłości. 
  2. Dziś zapraszamy wszystkich chętnych a szczególne zaproszenie kierujemy do mężczyzn, natomiast w niedziele za tydzień 15.10 zapraszamy całe rodziny z dziećmi, rodziny należące do wspólnoty „Rodziców modlących się za swoje dzieci”.

  Czytaj więcej »
 • XXVI Niedziela 01.10.2023

  1. Parafialny zespół Caritas daje nam dziś możliwość nabycia sadzonek żonkili, jako wsparcie dla gorzowskiego Hospicjum, które pomaga od 30 lat. Kto nie ma ogródka, może nabyć sadzonki i przekazać na obsadzenie terenu wokół naszej świątyni. 
  2. Msze św., w dni powszednie: o godz. 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed mszą. W niedzielę młodzież uczniów klas VII i VIII, szkoły średniej, kandydatów do bierzmowania, zapraszamy na mszę o 10.30 a młodszych tj. uczniów klas 0 – 6 wraz z rodzicami, zapraszamy na 12.00. 

  Czytaj więcej »
 • XXV Niedziela 24.09.2023

  1. Dziś gościmy przedstawiciela O. Oblatów, który będzie głosił Słowo Boże na mszach i zaproponuje nam nabycie kalendarza misyjnego, jako wsparcie dzieła misji. 
  2. Msze św., w dni powszednie: o godz. 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed mszą. W niedzielę młodzież uczniów klas VII i VIII, szkoły średniej, kandydatów do bierzmowania, zapraszamy na mszę o 10.30 a młodszych tj. uczniów klas 0 – 6 wraz z rodzicami, zapraszamy na 12.00. 

  Czytaj więcej »
 • XXIV Niedziela 17.09.2023

  1. W liturgii w tym tygodniu:
   • 18 września, w poniedziałek święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Naszą modlitwą otoczmy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.
   • Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty w czwartek
   • Wspomnienie św. O. Pio w sobotę 

  Czytaj więcej »
 • XXIII Niedziela 10.09.2023

  1. Msze św., w dni powszednie: o godz. 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi św. w tygodniu pół godziny przed mszą. W niedzielę powróciła msza o 13.15. Młodzież uczniów klas VII i VIII, szkoły średniej, kandydatów do bierzmowania, zapraszamy na mszę o 10.30 a młodszych tj. uczniów klas 0 – 6 wraz z rodzicami na 12.00.
  2. Rozpoczynamy dziś XIII Tydzień Wychowania. dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Hasłem, jakie w tym roku przyświeca naszej modlitwie i refleksji związanej ze sferą wychowania są słowa: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”. Jest to czas „odnawiania naszego umysłu” w refleksji nad dziełem wychowania. Każdego dnia będziemy modlić się za młodzież, rodziców oraz wychowawców. 

  Czytaj więcej »
 • XXII Niedziela Zwykła – 03.09.2023

  1. Wróciliśmy do planu nabożeństw w ciągu roku. Msze św., w dni powszednie: o godz. 8.30 i 18.30. W niedzielę od dziś powraca msza o 13.15. Okazja do spowiedzi szczególnie w dzień powszedni przed mszą. 
  2. Biuro parafialne czynne: w czwartek od 16.30 -17.30.

  Czytaj więcej »
 • XXI Niedziela Zwykła – 27.08.2023

  1. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.
  2. Wracamy do planu nabożeństw w ciągu roku. Od najbliższej soboty 02 września, msze w dni powszednie o 8.30 i 18.30. W niedzielę za tydzień 03.09. powraca msza o 13.15. Okazja do spowiedzi św. w tygodniu przed mszą. 

  Czytaj więcej »
 • XX Niedziela Zwykła – 20.08.2023

  1. Przypomnienie: Jeszcze przez dwa tygodnie będą odprawiane wg. porządku wakacyjnego, tzn. w dzień powszedni msza o 18.30 a w niedzielę nie ma mszy o 13.15. Natomiast od niedzieli 03 września wraca msza o 13.15 oraz od poniedziałku 04 września msza o godz. 8.30, czyli wracamy do porządku mszy w ciągu roku. Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed mszą. 
  2. Biuro parafialne czynne w czwartki (16.30 – 17.30), sprawy pilne, zgłoszenia chorych prosimy dokonywać po mszy św. wieczornej 18.30.

  Czytaj więcej »
 • XIX Niedziela Zwykła – 13.08.2023

  1. Przypomnienie: Msze św. w lipcu i sierpniu są odprawiane wg. porządku wakacyjnego, tzn. w dzień powszedni msza o 18.30 a w niedzielę przez czas wakacji nie ma mszy o 13.15. Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed mszą. 
  2. Biuro parafialne czynne w czwartki (16.30 – 17.30), sprawy pilne, zgłoszenia chorych prosimy dokonywać po mszy św. wieczornej 18.30. 

  Czytaj więcej »
 • XVIII Niedziela Zwykła – 06.08.2023

  1. Przypomnienie: Msze św. w sierpniu są odprawiane wg. porządku wakacyjnego, tzn. w dzień powszedni msza o 18.30 a w niedzielę nie ma mszy o 13.15. Okazja do spowiedzi w tygodniu przed mszą. 
  2. Biuro parafialne czynne w czwartki (16.30 – 17.30), sprawy pilne, zgłoszenia chorych prosimy dokonywać po mszy św. wieczornej 18.30.

  Czytaj więcej »
 • XVII Niedziela Zwykła – 30.07.2023

  1. Przypomnienie: Msze św. obecnie są odprawiane wg. porządku wakacyjnego, tzn. w dzień powszedni msza o 18.30, choć w tym tygodniu w piątek i sobotę mała zmiana a w niedzielę przez czas wakacji nie ma mszy o 13.15. Okazja do spowiedzi w tygodniu przed mszą. 
  2. Biuro parafialne czynne w czwartki (16.30 – 17.30), sprawy pilne, zgłoszenia chorych prosimy dokonywać po mszy św. wieczornej 18.30.

  Czytaj więcej »
 • XVI Niedziela Zwykła – 23.07.2023

  1. Dziś przeżywamy radość spotkania z O. Wiesławem Jonczyk, jezuitą, naszym parafianinem, który głosi słowo Boże na mszach św. Natomiast o godz. 10.30 odprawił msze dziękczynną z okazji 20 rocznicy otrzymania święceń kapłańskich. Dziękując Bogu za Jego powołanie otoczmy Go szczególną naszą modlitwą. 
  2. W dniach 23-30 lipca 2023 będzie obchodzony 24. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. 

  Czytaj więcej »
 • XV Niedziela Zwykła – 16.07.2023

  1. Msze św. w lipcu i sierpniu są odprawiane wg. porządku wakacyjnego tzn. w dzień powszedni tylko msza o 18.30. a w niedzielę przez czas wakacji, nie ma mszy o 13.15. Okazja do spowiedzi w tygodniu przed mszą. 
  2. Biuro parafialne czynne w czwartki (16.30 – 17.30), sprawy pilne, zgłoszenia chorych prosimy dokonywać po mszy św. wieczornej 18.30. 

  Czytaj więcej »
 • XIV Niedziela Zwykła – 09.07.2023

  1. Msze św. w lipcu i sierpniu są odprawiane wg. porządku wakacyjnego tzn. w dzień powszedni tylko msza o 18.30. a w niedzielę przez czas wakacji, nie ma mszy o 13.15. Okazja do spowiedzi w tygodniu przed mszą. 
  2. Biuro parafialne czynne w czwartki (16.30 – 17.30), sprawy pilne, zgłoszenia chorych prosimy dokonywać po mszy św. wieczornej 18.30. 

  Czytaj więcej »
 • XIII Niedziela Zwykła – 02.07.2023


  Czytaj więcej »
 • XII Niedziela Zwykła – 25.06.2023

  1. Dziś w ostatnią niedzielę czerwca, przed wakacjami, po każdej mszy św. nabożeństwo dziękczynno – błagalne za miniony czas roku szkolnego, katechetycznego, prosząc o błogosławieństwo na miesiące wakacyjne, wypoczynku. Modlić się będziemy o zakończenie wojny na Ukrainie. Nie będzie dziś popołudniowego nabożeństwa do NSPJ.
  2. W kolejne dni ostatnie czerwca do piątku włącznie po mszy wieczornej 18.30 nabożeństwo do NSPJ.

  Czytaj więcej »
 • XI Niedziela Zwykła – 18.06.2023

  Uroczystość Głównej patronki naszej diecezji Najświętszej Maryi Panny Cierpliwie Słuchającej.

  1. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa dziś o 17.15 w tygodniu po mszy wieczornej.
  2. Biuro parafialne czynne w czwartki (16.30 – 17.30), sprawy pilne, zgłoszenia chorych po mszy św. 

  Czytaj więcej »
 • X Niedziela Zwykła – 11.06.2023

  1. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo dziś w niedzielę z procesją eucharystyczną o godz. 17.15. 
  2. W liturgii w tym tygodniu m.in.:
   • We wtorek św. Antoniego z Padwy – wspomnienie
   • W środę Bł. Michała Kozala bp. i męczennika – wspomnienie
   • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
   • W sobotę Niepokalanego Serca NMP - wspomnienie 

  Czytaj więcej »
 • Uroczystość TRÓJCY ŚW. – 04.06.2023

  1. Dziś w Święto Dziękczynienia po mszach ogólnopolska zbiórka na świątynie Opatrzności Bożej w Warszawie, która jest jako wotum Bożej Opatrzności za przywróconą nadzieję odbudowy politycznej i gospodarczej kraju. To święto wdzięczności za otrzymywane od Boga łaski. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać. 
  2. W czerwcu oddajemy szczególną cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo w niedzielę o godz. 17.15. W dni powszednie po mszy wieczornej. 

  Czytaj więcej »
 • VIII Niedziela Wielkanocna – Zesłanie Ducha św. 28.05.2023

  1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. 
  2. W liturgii w tym tygodniu:
   • jutro drugi dzień uroczystości Zesłanie Ducha św. – święto NMP Matki Kościoła. Po mszy wieczornej, adoracja Najśw. Sakramentu.
   • w środę święto Nawiedzenie Najśw. Maryi Panny – ostatni dzień maja i ostatnie nabożeństwo majowe.
   • W czwartek 1 czerwca – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
   • W niedzielę za tydzień Uroczystość Trójcy świętej.

  Czytaj więcej »
 • VII Niedziela Wielkanocna - WNIEBOWSTĄPIENIE - 21.05.2023

  1. Nabożeństwo Maryjne w niedzielę o godz. 17.15. W tygodniu po mszy wieczornej o godz. 18.30.
  2. Trwamy na nowennie do Ducha św. przed uroczystością zesłania Ducha św. Modlitwa podczas nabożeństw Maryjnych.

  Czytaj więcej »
 • VI Niedziela Wielkanocna - 14.05.2023

  1. Nabożeństwo Maryjne w niedzielę o godz. 17.15. W tygodniu po mszy wieczornej o godz. 18.30. 
  2. We wtorek w liturgii święto św. Andrzeja Boboli, patrona polskiej jedności.

  Czytaj więcej »
 • V Niedziela Wielkanocna - 07.05.2023

  1. Nabożeństwo Maryjne w niedzielę o godz. 17.15 w dni tygodnia do soboty po mszy wieczornej o g. 18.30.
  2. Wieczór uwielbienia w naszej parafii, dziś w niedzielę 7 maja. Rozpoczęcie mszą świętą o godz. 18.00 a po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia. Posługę muzyczną podejmie wspólnota Adoramus Christi.

   


  Czytaj więcej »
 • IV Niedziela Wielkanocna - 30.04.2023

  1. Dziś niedziela Dobrego Pasterza to dzień w którym w Kościele szczególnie podkreśla się rolę Jezusa jako przewodnika życiowego chrześcijan. Jezus to Dobry Pasterz, bo oddaje swoje życie. Jezus – Dobry Pasterz, pragnie troszczyć się o nas zawsze, również w trudnościach, oddając za nas swoje życie. Dlaczego…? Ponieważ jesteśmy z Jego owczarni, gdzie każda owieczka jest cenna, a całą owczarnię łączy jedna więź – miłość.
   Niedziela Dobrego Pasterza poświęcona jest na modlitwę w intencji powołań. Trzeba prosić Boga, aby udzielił wielu młodym osobom daru powołania. Trzeba modlić się za młodych, aby odważnie odpowiedzieli na Boże wezwanie. Trzeba prosić, aby nie zabrakło pasterzy; dobrych pasterzy, którzy będą oddawać życie za owce. 
  2. Jutro rozpoczynamy Maryjny maj. Nabożeństwo maryjne w tym tygodniu: w poniedziałek i wtorek po mszy wieczornej o godz. 18.30. W środę 3 maja i w niedzielę o godz. 17.15. W kolejne dni tygodnia do soboty włącznie po mszy wieczornej. 

  Czytaj więcej »
 • III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 23.04.2023

  1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Biblijny – a jednocześnie Siódme Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Dziś odbędą się uroczyste celebracje i czytanie Słowa Bożego, jest to jedocześnie zaproszenie dla nas do sięgania i czytania Pisma św. Słowo Boga, które jest dla nas pokarmem i światłem na nasze życie.
  2. Adoracja Najśw. Sakramentu. Jutro w ostatni poniedziałek miesiąca zapraszamy wraz z wspólnotą Odnowa w Duchu św. na wieczorną adorację po mszy wieczornej. 

  Czytaj więcej »
 • Święto Miłosierdzia - 16.04.2023 - II Niedziela Wielkanocna

  1. Dzisiejsza uroczystość Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia i jest świętem patronalnym Parafialnych Zespołów Caritas – dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w pracę naszego Zespołu – nie jest on liczny ale pięknie wypełnia swoją misję. Dziękujemy wszystkim wspomagającym ubogich, szczególnie należącym do Grona Wspierających Ubogich i składającym regularnie swój do skarbony jako dar finansowy na pomoc dla potrzebujących. Dziś po mszach, zbiórka do puszek na działalność Caritas naszej diecezji. 
  2. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku dochodowego w ramach akcji „1,5% podatku – 100% serca” na działalność Caritas Diecezji Z.-Gorzowskiej. 

  Czytaj więcej »
 • Zmartwychwstanie Pańskie 09.04.2023

  1. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze Święte wg. planu niedzielnego. Taca w dniu jutrzejszym przeznaczona jest tradycyjnie na potrzeby KUL-u oraz Wydziału Teologicznego naszej metropolii. 
  2. Rozpoczyna się oktawa wielkanocna… tzn. w tym szczególnym, radosnym czasie w piątek nie obowiązuje post, czyli możemy spożywać pokarmy mięsne. 

  Czytaj więcej »
 • Niedziela Palmowa – 02.04.2023

  1. Niedzielą Palmową w liturgii rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przeżyjmy go tak jak powinien ten czas przeżywać człowiek wierzący. Zapraszamy do przeżywania pięknej i bogatej liturgii. 
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Gorzkie Żale, dziś o godz. 17.00. 

  Czytaj więcej »
 • V niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023

  1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
   • Gorzkie Żale, dziś o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym. Podczas nabożeństwa zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego grobu.
   • Droga Krzyżowa w piątek : o godz. 9.00 i 17.00 o 18.00 oraz 19.10. 
  2. Jutro w ostatni poniedziałek miesiąca zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu po mszy wieczornej do godziny 20.00.

  Czytaj więcej »
 • IV niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2023

  1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
  2. Dziś rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne, witamy ks. Łukasza Grzendzickiego, naszego rekolekcjonistę i życzymy owocnej posługi oraz dobrego samopoczucia w naszej wspólnocie. Zakończenie w środę 22.03. Plan jest umieszczony w biuletynie, na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej naszej parafii. 

  Czytaj więcej »
 • III niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023

  1. Nowenna przed uroczystością św. Józefa do soboty włącznie. Dziś w niedzielę podczas nabożeństwa Gorzkie Żale. W tygodniu modlitwa w różnych intencjach o godz. 8.15. 
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
   • Gorzkie Żale, dziś o godz. 17.00. Podczas nabożeństwa zbierane są ofiary na kwiaty do Bożego grobu.
   • Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 9.00 i 18.00, dzieci z opiekunami, uczniów z klasy III zapraszamy na 17.00. Młodzież, kandydatów do bierzmowania zapraszamy na 19.10 oraz wszystkich dla których ta godzin jest stosowna. 

  Czytaj więcej »
 • II niedziela Wielkiego Postu – 05.03.2023

  1. Dziś przeżywamy w Kościele w Polsce Dzień modlitwy Postu i Solidarności z Misjonarzami…dziś okazja do wsparcia dzieła misyjnego przez datki do puszek przy wyjściu z kościoła oraz drogą SMS-ową, informacja na ten temat na tablicy ogłoszeń.
  2. Intencja do wspólnej modlitwy dla należących do Żywego Różańca: Módlmy się za tych, którzy cierpią z powodu zła wyrządzonego im przez członków wspólnoty kościelnej, aby właśnie w Kościele znaleźli konkretną odpowiedź na swój ból i swoje cierpienia.

  Czytaj więcej »
 • I niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023

  1. Dziś zgodnie z próbą abpa Stanisława Gądeckiego – zbiorka do puszek na wsparcie pomocy dla Ukrainy. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać! 
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
   • Gorzkie Żale, dziś o godz. 1700 z kazaniem pasyjnym. Podczas nabożeństwa zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego grobu.
   • Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 9.00 i 18.00 – dla dorosłych, o 17.00 na którą zapraszamy uczniów szkoły podstawowej, o 19.10 na którą zapraszamy szczególnie młodzież, kandydatów do bierzmowania, wszystkich dla których ta godzina jest odpowiednia.
   • Ministrantów - lektorów, starszych ministrantów zapraszamy na nab. drogi krzyżowej o 19.10. 

  Czytaj więcej »
 • VII Niedziela 19.02.2023

  1. Dziś rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tegoroczny czas modlitwy i refleksji przebiegał będzie pod hasłem: „Ku trzeźwości z Kościołem”. Rozpoczyna się on tradycyjnie w ostatnią niedzielę karnawału. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu jest zachętą do modlitwy, pokuty i wstrzemięźliwości, skierowaną do wierzących i wszystkich ludzi dobrej woli. Widzimy bowiem coraz więcej ludzi uzależnionych od alkoholu i innych substancji. Inicjator Tygodnia Modlitw bł. kard. Stefan Wyszyński widział uzależnienie jako zagrożenie dla całego Narodu. Zachęcał Rodaków do osobistej i wspólnej modlitwy o pokonanie plagi pijaństwa. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problem alkoholizmu oraz wartość abstynencji, do której Kościół zachęca. Przed ołtarzem Matki Bożej wyłożona jest księga trzeźwości w którą możemy wpisać swoje zobowiązania na dowolny czas. 
  2. W tym tygodniu, środą popielcową rozpoczynamy 40 dniowy czas Wielkiego Postu. Czas wysiłku, pracy nad sobą. Posypanie głów popiołem jest symbolem podjęcia pokuty za grzechy. Msze św. w tym dniu o godz. 8.30, 17.00, 18.30. W środę obowiązuje post ścisły (od 18-60 roku życia) i abstynencja. Składane ofiary w tym dniu na tacę przeznaczone są na utrzymanie Domu Księży Emerytów. Wzorem poprzednich lat, będziemy gościć przedstawiciela Ruchu Twórczego Osób. 

  Czytaj więcej »
 • VI Niedziela zwykła 12.02.2023

  1. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.
  2. Dziś po mszach ogólnodiecezjalna zbiórka do puszek na potrzeby – wsparcie ofiar trzęsienia ziemi. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać!

  Czytaj więcej »
 • V Niedziela zwykła 05.02.2023

  1. Dziś po mszach ogólnodiecezjalna zbiórka do puszek na potrzeby – wsparcie hospicjów. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać! 
  2. Intencja Żywego Różańca: aby parafie, stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących. 

  Czytaj więcej »
 • IV Niedziela Zwykła - ŚWIATOWY DZIEŃ TRĘDOWATYCH 29.01.2023

  1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia.
  2. 01 lutego przypada rocznica powołania naszej wspólnoty parafialnej. Została powołana do istnienia na mocy dekretu biskupa diecezjalnego Adama Dyczkowskiego. Rozpoczynamy kolejny, dwudziesty drugi rok naszego wspólnego podążania na drodze wiary. Zapraszamy do współtworzenia naszej rodziny parafialnej.

  Czytaj więcej »
 • Niedziela SŁOWA BOŻEGO - 22.01.2023

  1. Dziś w trzecią niedzielę zwykłą – zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka, przeżywamy jako czas dziękczynienia za Słowo Boże - Niedzielę Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” (List apostolski Ojca Świętego Franciszka „Aperuit illis”, nr 8). Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych. 
  2. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” 

  Czytaj więcej »
 • Niedziela zwykła - 15.01.2023

  1. Przeżywaliśmy czas kolędowy, czas odwiedzin duszpasterskich i spotkań kolędowych, które odbywały się w świątyni… Pragniemy podziękować wszystkim, skorzystali z zaproszenia na spotkanie kolędowe i za zaproszenia do odwiedzin w domach, za wspólną modlitwę, złożone ofiary oraz za słowa życzeń i okazaną życzliwość kapłanom i ministrantom. 
  2. Dziś dzień imienin ks. bpa Pawła Sochy, który w tym tygodniu 10.01. obchodził 88 urodziny. Pamiętajmy w modlitwie. Niech dobry Bóg darzy Go błogosławieństwem, a Maryja otacza opieką. 

  Czytaj więcej »
 • Niedziela Chrzest Pański – Święto 08.01.2023

  1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.
  2. W nowym tygodniu od jutra rozpoczynamy spotkania kolędowe w naszym kościele. Program spotkań – godz. 18.30. Msza św. w intencji parafian o błog. Boże i opiekę Matki Bożej, za zmarłych w minionym roku. Po mszy nabożeństwo kolędowe. Zachęcamy, aby przynieść ze sobą w odpowiednich naczyniach wodę, która będzie pobłogosławiona. Po powrocie do domu, modląc się o Boże błogosławieństwo dla domu, o zdrowie i pomyślność dla mieszkańców, ktoś z członków rodziny pokropi główne pomieszczenia wodą święconą. Po nabożeństwie będzie można złożyć ofiarę przy żłóbku na utrzymanie parafii. Jeżeli ktoś chciałby złożyć ofiarę kolędową na konto parafialne, prosimy w tytule wpłaty dopisać KOLĘDA. Zapraszamy całe rodziny, a jeśli nie będzie to możliwe z różnych powodów niech przybędą przedstawiciele rodzin. Jeżeli wskazany w planie termin, przypadający na mieszkańców danej ulicy, nie będzie odpowiadał zapraszamy do powiększenia grona kolędujących w innym dniu. 

  Czytaj więcej »
 • Niedziela - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. 01.01.2023

  1. Po mszach specjalne nabożeństwo eucharystyczne - błagalne o potrzebne łaski, o dar Pokoju na nowy rok. 
  2. Intencja różańcowa na styczeń: Za wychowawców – Módlmy się, aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa zamiast rywalizacji i wspierając przede wszystkim wrażliwych młodych ludzi.

  Czytaj więcej »
 • BOŻE NARODZENIE 25.12.2022

  1. Jutro drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. wg. porządku niedzielnego. Ofiary jutro zbierane przeznaczone będą na utrzymanie KUL-u i uczelni katolickich naszej metropolii.
  2. Biuro parafialne do 08.01. włącznie nieczynne. Sprawy pilne prosimy zgłaszać telefonicznie lub zgłosić się po mszy w zakrystii. 

  Czytaj więcej »
 • IV Niedziela ADWENTU - 18.12.2022

  1. Przed nami ostatnie dni Adwentu. Ufam, że większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia do piątku włącznie pół godziny przed mszą. Msze roratnie do piątku o godz. 6.30 a dzieci zapraszamy na ostatnie roraty w środę na 6.30 i śniadanko. 
  2. Modlitwa uwielbienia – przed Najśw. Sakramentem, zapraszamy w środę na 19.30.

  Czytaj więcej »
 • III Niedziela ADWENTU - 11.12.2022

  1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem. Starajmy się dobrze wykorzystać czas nowego tygodnia.
  2. Rozpoczynamy dziś Rekolekcje Adwentowe, trwać będą do wtorku włącznie, poprowadzi je znany nam O. Jarosław KONOPKO, kapucyn, którego bardzo serdecznie witamy. Nauki dziś na każdej mszy a w poniedziałek i wtorek podczas mszy o 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia pół godziny przed każdą mszą. Zapraszamy w czasie rekolekcji tj. w poniedziałek i wtorek. Pół godziny przed mszą będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

  Czytaj więcej »
 • II Niedziela ADWENTU - 04.12.2022

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, po mszach ogólnopolska zbiórka do puszek na ten cel. 
  2. Ta niedziela w naszej parafii jest szczególna - Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie przez cały dzień będzie można nabyć dewocjonalia i ozdoby Bożonarodzeniowe wykonane ręcznie z drzewa oliwnego przez chrześcijan z Ziemi Świętej. Dochód jest przeznaczony na pomoc humanitarną dla chrześcijańskich rodzin tam mieszkających.

  Czytaj więcej »
 • I Niedziela ADWENTU - 27.11.2022

  1. Rozpoczynamy dziś nowy Rok liturgiczny, nowy rok duszpasterski pod hasłem: Wierzę w Kościół Chrystusowy. Adwent to czas świątecznego i radosnego oczekiwania. Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w III niedzielę adwentu tj. 11.12. , które poprowadzi O. Jarosław, kapucyn którego poznaliśmy już w ubiegłym roku. 
  2. Biuro parafialne czynne: w czwartek od 16.30 -17.30.

  Czytaj więcej »
 • XXXIV Niedziela 20.11.2022

  1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Przed błogosławieństwem pragniemy na nowo dokonać Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. 
  2. Dzisiejsza niedziela jest świętem patronalnym naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Wspieramy Je naszą modlitwą a także ofiarą, za którą składamy serdeczne Bóg zapłać. To wyraz naszego zatroskania o kształcenie przyszłych kapłanów.

  Czytaj więcej »
 • XXXIII Niedziela 13.11.2022

  1. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku przeżywamy pod hasłem "Solidarni z Ukrainą". Św. Jan Paweł II wołał: „Nigdy więcej wojny!”. Wojna nigdy nie jest rozwiązaniem. Wielki dramat, który ma miejsce za naszą wschodnią granicą, dotyka tysięcy niewinnych i bezbronnych ludzi. Cierpienie, ogrom zniszczeń, powiększające się ubóstwo i głód powodują utratę nadziei w sercach milionów ludzi. Za tydzień zbiórka do puszek na wsparcie – pomoc dla Ukrainy. 
  2. Modlitwa za zmarłych: wypominki, w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę o godz. 17.45. Msza zbiorowa za zmarłych - 18.11. piątek g. 18.30. Zapisy po mszach w zakrystii.

  Czytaj więcej »
 • XXXII Niedziela 06.11.2022

  1. Modlitwa wypominkowa za zmarłych, w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę o g. 17.45. Kartki wypominkowe na których możemy wypisać imiona zmarłych są do pobrania na stoliku z prasą oraz obok wejścia do zakrystii. Wypełnione składamy do skarbony. 
  2. W dniach 1-8 listopada możemy uzyskać Odpust za zmarłych. Codziennie, w tych dniach do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny, który ofiarowuje się wyłącznie za zmarłych. W tym celu należy pobożnie nawiedzić cmentarz i odmówić, choćby w myśli, modlitwę za zmarłych. Oprócz tego wymagane jest zachowanie zwyczajnych warunków odpustu, jak spowiedź sakramentalna, stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. 

  Czytaj więcej »
 • XXXI Niedziela 30.10.2022

  1. Kończymy Tydzień Misyjny. Dziś po mszach zbiórka do puszek na cele misyjne. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać. 
  2. Jutro w przeddzień Wszystkich świętych zapraszamy dzieci z opiekunami na Bal Wszystkich Świętych, który rozpocznie o godz. 17.00. Warunkiem uczestnictwa jest przebranie za wybranego świętego, Spotkanie, bal w salce, następnie msza św. i wspólne ognisko na zakończenie. 

  Czytaj więcej »
 • XXX Niedziela 23.10.2022

  1. Dziś Niedzielą Misyjną pod hasłem „Będziecie moimi świadkami” rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Zapraszamy na dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o g. 17.00. w intencji misji. Na zakończenie tygodnia misyjnego, za tydzień w niedziele będzie zbiórek do puszek na cele misyjne. 
  2. Dziś po mszy w nawiązaniu do dnia papieskiego, minionej niedzieli, możemy wesprzeć fundusz stypendialny dla uczącej i studiującej młodzieży z rodzin wymagających wsparcia materialnego. Pomagamy spełniać marzenia. Za każdy dar serca dziękujemy.

  Czytaj więcej »
 • XXIX Niedziela 16.10.2022

  1. Dziś gościmy przedstawiciela wspólnoty Misjonarzy Oblatów - zgodnie z zapowiedzią mamy okazję wesprzeć misje nabywając kalendarz misyjny.
  2. Dziś także przeżywamy dzień papieski – już po raz 22 pod hasłem Blask prawdy. Otrzymaliśmy tydzień temu ważne podpowiedzi w liście pasterskim. Za tydzień w niedziele będziemy mogli wesprzeć fundusz stypendialny dla uczącej i studiującej młodzieży. Dziś rocznica wyboru papieża Polaka na stolicę piotrową św. Jana Pawła II i święto św. Jadwigi. 

  Czytaj więcej »
 • XXVIII Niedziela 09.10.2022

  1. Trwa październik czas modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w niedzielę o g. 17.00. w dzień powszedni o godz. 17.45. Dzieci zapraszamy - w środy i piątki na godz. 17.00. O. Pio nauczał: Modlitwa różańcowa jest syntezą naszej wiary, podporą naszej nadziei, żarem naszej miłości. W tym tygodniu w czwartek 13.10. przypada rocznica objawień fatimskich 1917r. To szczególnie tam Matka Boża kierowała do dzieci i świata wezwanie do modlitwy różańcowej. 
  2. Dziś na nabożeństwo różańcowe o 17.00 zapraszamy wszystkich chętnych a szczególne zaproszenie kierujemy do mężczyzn, natomiast w niedziele 16.10 zapraszamy całe rodziny z dziećmi, rodziny należące do wspólnoty „Rodziców modlących się za swoje dzieci na różańcu”.

  Czytaj więcej »
 • XXVII Niedziela 02.10.2022

  1. Msze św., w dni powszednie: o godz. 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed mszą. W niedzielę młodzież uczniów klas VII i VIII, szkoły średniej, kandydatów do bierzmowania, zapraszamy na mszę o 10.30 a młodszych tj. uczniów klas 0 – 6 wraz z rodzicami, zapraszamy na 12.00. Biuro parafialne czynne: w czwartek od 16.30 -17.30. 
  2. Rozpoczął się październik czas modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w niedzielę o g. 17.00. w dzień powszedni o godz. 17.45. Dzieci zapraszamy - w środy i piątki na godz. 17.00. Za odmówienie różnica 1 części w sposób ciągły we wspólnocie zgromadzonej w kościele lub w domu możemy uzyskać odpust.

  Czytaj więcej »
 • XXVI Niedziela - 25.09.2022

  1. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.
  2. Msze św., w dni powszednie: o godz. 830 i 1830. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed mszą. W niedzielę młodzież uczniów klas VII i VIII, szkoły średniej, kandydatów do bierzmowania, zapraszamy na mszę o 10.30 a młodszych tj. uczniów klas 0 – 6 wraz z rodzicami, zapraszamy na 12.00. 

  Czytaj więcej »
 • XXV Niedziela 11.09.2022

  1. Msze św., w dni powszednie: o godz. 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed mszą. W niedzielę powróciła msza o 13.15. Młodzież uczniów klas VII i VIII, szkoły średniej, kandydatów do bierzmowania, zapraszamy w niedziele na mszę o 10.30 a młodszych tj. uczniów klas 0 – 6 wraz z rodzicami, zapraszamy na 12.00. Biuro parafialne czynne: w czwartek od 16.30 -17.30.
  2. We wtorki zapraszamy na nowennę do św. Antoniego, a w środy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwa po mszach.

  Czytaj więcej »
 • XXIV Niedziela 11.09.2022

  1. Msze św., w dni powszednie: o godz. 830 i 1830. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed mszą. W niedzielę powróciła msza o 13.15. Młodzież uczniów klas VII i VIII, szkoły średniej, kandydatów do bierzmowania, zapraszamy w niedziele na mszę o 10.30 a młodszych tj. uczniów klas 0 – 6 wraz z rodzicami, zapraszamy na 12.00. 
  2. Biuro parafialne czynne: w czwartek od 16.30 -17.30. 

  Czytaj więcej »
 • XXIII Niedziela Zwykła – 04.09.2022

  1. Wróciliśmy do planu nabożeństw w ciągu roku. Msze św., w dni powszednie: o godz. 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed mszą. W niedzielę od 04.09. powraca msza o 13.15.
  2. Biuro parafialne czynne: w czwartek od 16.30 -17.30.

  Czytaj więcej »
 • XXII Niedziela Zwykła - 28.08.2022

  1. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.
  2. Wracamy od jutra do planu nabożeństw w ciągu roku. Msze św., w dni powszednie: o godz. 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed mszą. W niedzielę od 04.09. powraca msza o 13.15.

  Czytaj więcej »
 • XXI Niedziela Zwykła – 21.08.2022

  1. Przypomnienie: Jeszcze w tym tygodniu i w najbliższą niedzielę Msze św. będą odprawiane wg. porządku wakacyjnego, tzn. w dzień powszedni msza o 18.30 a w niedzielę nie ma mszy o 13.15. Natomiast od poniedziałku 29.08. wracamy do porządku mszy w ciągu roku. Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed mszą. 
  2. Biuro parafialne czynne w czwartki (16.30 – 17.30), sprawy pilne, zgłoszenia chorych prosimy dokonywać po mszy św. wieczornej 18.30.

  Czytaj więcej »
 • XX Niedziela Zwykła – 14.08.2022

  1. Przypomnienie: Msze św. w lipcu i sierpniu są odprawiane wg. porządku wakacyjnego, tzn. w dzień powszedni msza o 18.30, a w niedzielę przez czas wakacji nie ma mszy o 13.15. Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed mszą. 
  2. Biuro parafialne czynne w czwartki (16.30 – 17.30), sprawy pilne, zgłoszenia chorych prosimy dokonywać po mszy św. wieczornej 18.30. 

  Czytaj więcej »
 • XIX Niedziela Zwykła – 07.08.2022

  1. Przypomnienie: Msze św. w lipcu i sierpniu są odprawiane wg. porządku wakacyjnego, tzn. w dzień powszedni msza o 18.30 a w niedzielę przez czas wakacji nie ma mszy o 13.15. Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed mszą. 
  2. Biuro parafialne czynne w czwartki (16.30 – 17.30), sprawy pilne, zgłoszenia chorych prosimy dokonywać po mszy św. wieczornej 18.30.

  Czytaj więcej »
 • XVIII Niedziela Zwykła – 31.07.2022

  1. Przypomnienie: Msze św. w lipcu i sierpniu są odprawiane wg. porządku wakacyjnego, tzn. w dzień powszedni msza o 18.30 a w niedzielę przez czas wakacji nie ma mszy o 13.15. Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed mszą. 
  2. Biuro parafialne czynne w czwartki (16.30 – 17.30), sprawy pilne, zgłoszenia chorych prosimy dokonywać po mszy św. wieczornej 18.30.

  Czytaj więcej »
 • XVII Niedziela Zwykła – 24.07.2022

  1. Rozpoczynamy dziś XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa z udziałem MIVA. MIVA Polska - rozpoczęła swoją działalność w 2000 roku jako agenda Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i dalej działa w jej strukturach. Jest misyjnym stowarzyszeniem, celem którego jest pomoc misjonarzom w zdobywaniu i zakupie środków transportu. Pełna inf. tab. ogł. Motto MIVA brzmi: Niesiemy Chrystusa: na ziemi, na wodzie i w powietrzu. Zajmuje się również promocją dzieła misyjnego Kościoła i pracy polskich misjonarzy, a także wspiera działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach propagując model kierowcy – chrześcijanina.
  2. Z okazji święta św. Krzysztofa, które przypada jutro w poniedziałek 25.07., zapraszamy zmotoryzowanych parafian i proponujemy, aby przyjechali samochodami na mszę o godz. 18.30, po mszy będzie modlitwa z poświęceniem samochodów. 

  Czytaj więcej »
 • XVI Niedziela Zwykła – 17.07.2022

  1. Przypomnienie: Msze św. w lipcu i sierpniu są odprawiane wg. porządku wakacyjnego, tzn. w dzień powszedni msza o 18.30 a w niedzielę przez czas wakacji nie ma mszy o 13.15. Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed mszą. 
  2. Biuro parafialne czynne w czwartki (16.30 – 17.30), sprawy pilne, zgłoszenia chorych prosimy dokonywać po mszy św. wieczornej 18.30. 

  Czytaj więcej »
 • XV Niedziela Zwykła – 10.07.2022

  1. Przypomnienie: Msze św. w lipcu i sierpniu są odprawiane wg. porządku wakacyjnego, tzn. w dzień powszedni msza o 18.30 a w niedzielę przez czas wakacji nie ma mszy o 13.15. Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed mszą. 
  2. Biuro parafialne czynne w czwartki (16.30 – 17.30), sprawy pilne, zgłoszenia chorych prosimy dokonywać po mszy św. wieczornej 18.30. 

  Czytaj więcej »
 • XIV Niedziela Zwykła - 03.07.2022

  1. Msze św. w lipcu i sierpniu będą odprawiane wg. porządku wakacyjnego tzn. w dzień powszedni tylko msza o 18.30. a w niedzielę przez czas wakacji nie będzie mszy o 13.15. Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed mszą. 
  2. Intencja różańcowa na lipiec: W intencji osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.

  Czytaj więcej »
 • XIII Niedziela Zwykła - 26.06.2022

  1. Dziś w ostatnią niedzielę czerwca, przed wakacjami, po każdej mszy św. nabożeństwo dziękczynno – błagalne za miniony czas roku szkolnego, katechetycznego i pracy, prosząc o błogosławieństwo na miesiące wakacyjne, wypoczynku i zatrzymanie wojny na Ukrainie. Nie będzie dziś popołudniowego nabożeństwa do NSPJ.
  2. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w poniedziałek o 18.00. W kolejne dni do czwartku włącznie po mszy wieczornej 18.30. 

  Czytaj więcej »
 • XII Niedziela Zwykła – 19.06.2022

  1. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo dziś w niedzielę z procesją eucharystyczną o godz. 17.15. W poniedziałek o 18.00 również z procesją. 
  2. W czasie oktawy Bożego Ciała procesja Eucharystyczna wokół świątyni, w dni wtorek i środę po mszy wieczornej i nabożeństwie. Zapraszamy do udziału służbę liturgiczną, dzieci pierwszokomunijne w strojach, przedstawicieli grup ze sztandarami. 

  Czytaj więcej »
 • Uroczystość TRÓJCY ŚW. – 12.06.2022

  1. W czerwcu oddajemy szczególną cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo w niedzielę o godz. 17.15. W poniedziałki o 18.00 w pozostałe dni powszednie po mszy wieczornej. 
  2. Trwamy na nowennie do MB Rokitniańskiej przed główną uroczystością ku czci patronki naszej diecezji tj. 18.06. w Rokitnie. Modlitwa nowenny w czasie nabożeństwa do NSPJ. 

  Czytaj więcej »
 • VIII Niedziela Wielkanocna – Zesłanie Ducha św. 05.06.2022

  1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. 
  2. Uroczystości w związku z 25-leciem pobytu w Gorzowie Wlkp. Jana Pawła II – dziś o g. 13.00 przy katedrze rozpoczęcie Marszu dla Życia, na placu JP II festyn z okazji Dnia Dziecka. – plan w zaproszeniach… 

  Czytaj więcej »
 • List Dziekana Wydziału Teologicznego US


  Czytaj więcej »
 • eucharystia-„komunia-duchowa”-i-„pragnienie-komunii-swietej-w-czasach-pandemii.jpg

  Eucharystia, „komunia duchowa” i „pragnienie Komunii świętej" w czasach pandemii

  W obecnej sytuacji, gdy wielu katolików z obawy przed zarażeniem nie przystępuje do Komunii sakramentalnej, duszpasterze powinni zachęcać parafian do korzystania z komunii duchowej. Czym jest „komunia duchowa” i w jaki sposób winniśmy ją przeżywać – wyjaśnia w analizie dla KAI ks. prof. Ireneusz Mroczkowski, profesor nauk teologicznych, specjalista z zakresu teologii moralnej i etyki.


  Czytaj więcej »