facebook

V Niedziela zwykła - 07.02.2021

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » V Niedziela zwykła - 07.02.2021

 1. Dziś ogólnodiecezjalna zbiórka do puszek na potrzeby – wsparcie hospicjów. Za każdy dar serca już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać! 
 2. Intencja Żywego Różańca na luty: W intencji kobiet — ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane.
 3. W czwartek 11.02. w dniu wspomnienia NMP z Lourdes, przeżywać będziemy Światowy Dzień Chorego pod hasłem - Jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. Temat tego dnia czerpie inspirację z fragmentu Ewangelii, w którym Jezus krytykuje obłudę tych, którzy mówią, ale nie czynią. Kiedy wiara sprowadza się do pustej retoryki, nie angażując się w historię i potrzeby drugiego, wówczas brakuje spójności między wyznawaną wiarą a prawdziwym życiem. Jest to poważne zagrożenie. Dlatego Jezus używa mocnych wyrażeń, aby ostrzec przed niebezpieczeństwem popadnięcia w bałwochwalstwo samego siebie i stwierdza: „Jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście”.
  Msze św. w naszej parafii w tym dniu o godz. 8.30 i 18.30, podczas których będzie udzielony sakrament Namaszczenia Chorych. Zapraszamy osoby pragnące przyjąć namaszczenie. Przystępując do tego sakramentu, postarajmy się być w stanie łaski uświecającej. Okazja do spowiedzi każdego dnia pół godziny przed mszą.
  Uroczystości diecezjalne odbędą się w sanktuarium w Rokitnie. O godz. 17.30 sprawowana będzie Msza w intencji osób chorych i cierpiących, ich rodzin oraz pracowników służby zdrowia pod przewodnictwem bpa Stefana Regmunta. Msza św. będzie transmitowana przez TVP 3 Gorzów Wlkp. 
 4. Nauki przed chrztem w lutym: w środy i sobotę w dn. 10 i 13.02, oraz 24 i 27.02. Są one obowiązkowe dla rodziców i chrzestnych planujących uroczystości w marcu, kwietniu i kolejnych miesiącach. Nauki w środę o godz. 18.00, w sobotę o 17.15. Należy być na nauce raz w wybraną środę i sobotę. 
 5. Biuro parafialne czynne tylko w czwartki w godzinach 16.30 -17.30.
 6. Modlitwa za dzieło budowy nowej świątyni – w drugi czwartek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.45. Po mszy św. adoracja w ciszy do godz. 20.00. Zapraszamy. 
 7. Droga Krzyżowa w intencji Europy – w najbliższy a zarazem II piątek miesiąca o godz. 18.00. 
 8. Katechezy przedmałżeńskie - kurs przedmałżeński odbędą się w Parafii św. Józefa na ul. Brackiej w ostatnim tygodniu lutego. Rozpoczęcie w niedzielę 21 lutego na Mszy św. o godz. 19.00. 
 9. Serdeczne Bóg zapłać składamy za wszelkie ofiary złożone na rzecz naszej Parafii, ofiary kolędowe oraz ofiarodawcom, którzy dokonują wpłat na konto parafialne - 54 1500 14161214 1001 2200 0000 i wspierają ofiarami w okresie pandemii. 
 10. Za tydzień II niedziela miesiąca – msza św. za ofiarodawców i przyjaciół - dzieło budowy nowej świątyni zostanie odprawiona o godz. 9.00. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone będą na pokrywanie kosztów budowy nowego kościoła. 
 11. Zaproszenie. Parafia pod wezwaniem św. Józefa – Ojców Oblatów – zaprasza na 33 dniowe Rekolekcje, które rozpoczną 12 lutego i zakończą 25 marca uroczystym Aktem zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi. Pełna inf. na tab. ogł.
 12. Caritas diecezjalna zwraca się z prośbą o przekazanie 1 procenta podatku na rzecz naszej diecezji. Tab. ogł. 
 13. Zapraszamy do stolika z prasą, do nabycia min. Gość Niedzielny – Niedziela.
 14. Wszystkim życzymy obfitości błogosławieństwa Bożego na cały nadchodzący tydzień.

Ks. Andrzej Tomys
Proboszcz

W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: + Zygmunta Buśka l. 70, + Mariana Stużyńskiego l. 75, + Jerzego Lipskiego l.89, + Teresę Huk l.72
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…