facebook

Konkurs dla dzieci i młodzieży

Aktualności » Konkurs dla dzieci i młodzieży

Szanowni Państwo!

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej podjęło się w roku 2023 organizacji konkursu „Wiara, nadzieja, pokój – Benedykt XVI – konkurs dla dzieci i młodzieży”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Odbędzie się on w trzech kategoriach:

  1. konkurs wiedzy dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniów wszystkich klas szkół ponadpodstawowych,
  2. konkurs plastyczny dla uczniów klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych
    w dwóch kategoriach:
    1 kategoria – dla uczniów klas I-V szkół podstawowych,
    2 kategoria – dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz dla uczniów wszystkich klas szkół ponadpodstawowych,
  3. konkurs literacki dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych - odnoszący się w swojej treści do wiary i nadziei w czasie niepokoju.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie w którym przewidziane są nagrody. Regulamin, harmonogram i literatura zamieszczone zostały na stronie KSM naszej diecezji w zakładce „Konkurs”.

Na zgłoszenia czekamy do 14 kwietnia 2023 roku. Etap szkolny konkursu wiedzy odbędzie się 16 maja 2023 roku, natomiast finał w Zielonej Górze 2 czerwca 2023 roku.

 

Równocześnie zapraszamy na wydarzenie: „Poznaj nas!", które odbędzie się w OHP przy Zamenhofa 1 w Zielonej Górze w godzinach od 9.00 do 15.00. W programie warsztaty motywacyjne, dziennikarskie, taneczne, pokaz udzielania pierwszej pomocy. Dla uczestników posiłek. Prosimy o przekazanie wiadomości uczniom klas 6,7 i 8. 

Kontakt: ks. Marcin Bobowicz (tel. 510 492 945)

 

Jakub Kusiowski
Prezes Zarządu KSM

 

Ks. Marcin Bobowicz
Asystent diecezjalny KSM

     

Zielona Góra, 04.04.2023 r.