facebook

Autokarowa pielgrzymka do Włoch, Półwysep Apeniński i Sycylia 14 dni

Aktualności »  Autokarowa pielgrzymka do Włoch, Półwysep Apeniński i Sycylia 14 dni

Parafia Najśw. Zbawiciela zaprasza: Autokarowa pielgrzymka do Włoch, Półwysep Apeniński i Sycylia 14 dni 

 

Dzień 1 przejazd z Gorzowa do Trento Wczesny wyjazd z Gorzowa (ok 5:00). Przejazd przez Niemcy do Włoch. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Trento / Werony. Nocleg.

 

Dzień 2 Montichiari - Bolonia Po śniadaniu przejazd do Montichiari – tu w 1947r. miały miejsce objawienia Matki Bożej (kontynuacja objawień w Fatimie) oraz Fontanelle, gdzie wytrysnęły 3 źródła i gdzie na polecenie Matki Bożej umieszczono figurę dewocyjną. Msza święta. Dalsza podróż do Bolonii. Nawiedzenie Bazyliki San Domenico, w której znajdują się szczątki Świętego. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. 

 

Dzień 3 Orvieto -Rzym Po śniadaniu przejazd w kierunku Rzymu. Po drodze zatrzymamy się w Orvieto. W pobliskiej Bolsenie w XIII w. wydarzył się Cud Eucharystyczny, który skłonił papieża do ogłoszenia święta Bożego Ciała. Relikwie przechowywane są we wspaniałej katedrze w Orvieto. Nawiedzimy Kaplicę Korporału „Capella del Corporale”, gdzie zobaczymy Hostię i skrwawiony korporał, przechowywane w specjalnym relikwiarzu. Dalsza podróż do hotelu w okolicy Rzymu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg. 

 

Dzień 4 Rzym Rano śniadanie. Wyjazd do Rzymu. Spacer po mieście. Odwiedzimy Bazylikę św. Piotra, której obecny kształt powstał przy udziale takich mistrzów jak Michał Anioł, Bernini, Bramante, Rafaelo. Po południu zobaczymy Rzym klasyczny: zobaczymy m.in. Colosseum, Łuk Konstantyna, Forum Romanum, Kapitol. Msza święta . Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 5 Rzym Po śniadaniu wyjazd do Rzymu. Ciąg dalszy zwiedzania Wiecznego Miasta: Rzym barokowy: słynne place i fontanny Rzymu oraz Bazyliki: Santa Maria Maggiore, Świętego Jana na Lateranie, św. Pawła za Murami. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

 

Dzień 6 (Pompeje, Neapol) Po śniadaniu i Mszy świętej wyjedziemy na zachodnią stronę półwyspu Apenińskiego, gdzie „u stóp” Wezuwiusza, w Pompejach znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Msza święta. Nawiedzenie Sanktuarium. Zobaczymy także Muzeum Archeologiczne. Następnie przejazd do Neapolu, nawiedzenie katedry, gdzie przechowywana jest krew św. Januarego. Każdego roku 19 września, w dniu jego męczeństwa, ma miejsce „cud św. Januarego” - jego krew się „rozpuszcza” i staje żywą krwią. Czas wolny na osobistą modlitwę. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. 

 

Dzień 7 Capri Dzień odpoczynku – rejs na wyspę Capri. Śniadanie i obiadokolacja w hotelu. 

 

Dzień 8 Taormina Po śniadaniu wyjazd w kierunku Sycylii. Po południu spacer po Taorminie, zwiedzimy malowniczo ulokowany teatr grecki z którego roztacza się widok na dymiący wulkan - Etnę. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. 

 

Dzień 9 Syrakuzy Śniadanie. Przejazd do Syrakuz, nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w Syrakuzach, znane z cudami słynącej płaskorzeźby przedstawiającej Maryję. Msza święta. Następnie zwiedzanie najstarszej część miasta: Park Archeologiczny, teatr grecki i rzymski, domniemany grób Archimedesa, grota nazwana Uchem Dionizosa, . Udamy się także na wyspę Ortigię stanowiącą część starego miasta, nawiedzimy Katedrę stojącą na fundamentach świątyni Ateny oraz fontannę Aretuzy. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg. 

 

Dzień 10 Katania – przejazd w kierunku San Giovanni, nocleg okolice Palagiano Po śniadaniu przejazd do Katanii, nawiedzenie grobu św. Agaty. Następnie przejazd w kierunku Półwyspy Apenińskiego. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Palagiano, kolacja i nocleg. 

 

Dzień 11 Alberobello – San Giovanni Rotondo Rano po śniadaniu przejazd do Alberobello, by zobaczyć unikatowe, niezwykle malownicze miasteczko, domy typu trulli, ze stożkowatymi dachami. Następnie udamy się do San Giovanni Rotondo , nawiedzimy Sanktuarium św. Ojca Pio. Zobaczymy Bazylikę MB Łaskawej, konwent kapucynów, gdzie zobaczymy celę Świętego i wiele pamiątek po nim. Oddamy cześć doczesnym szczątkom św. Ojca Pio umieszczone w szklanej trumnie. Msza święta. Obiadokolacja i nocleg. 

 

Dzień 12 Citta di Castello – św. Weronika Giuliani Po śniadaniu wyjazd w kierunku Umbrii. Nawiedzenie Sanktuarium św. Weroniki Giuliani, niezwykłej XVII-wiecznej świętej, stygmatyczki. Następnie przejedziemy na nocleg na Riverze Adriatyckiej, czas wolny nad Adriatykiem. Obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 13 Forli, przejazd okolice Trento Po śniadaniu przejazd do Forli, nawiedzenie Sanktuarium św. Peregryna, patrona chorych na raka. Msza święta. Przejazd do hotelu w okolicy Trento. Kolacja i nocleg. 

 

Dzień 14 przejazd do Gorzowa Wlkp. Po śniadaniu wyjazd w kierunku Gorzowa Wlkp. Całodniowy przejazd autokarem. 

 

CENA ZAWIERA

  • przejazd komfortowym autokarem
  • 13 noclegów w hotelach 2*/ 3*
  • wyżywienie HB, śniadania i obiadokolacje 
  • opiekę doświadczonego pilota - przewodnika; 
  • ubezpieczenie turystyczne : KL (15tys.Euro) i NNW, CP Signal Iduna
  • TFG (turystyczny fundusz gwarancyjny)
  • podatek VAT
  • obowiązkowe napiwki, bilety wstępu, przewodnicy miejscowi, łódka na Capri itp. – kwota w Euro, płatna gotówką u pilota grupy

 

CENA NIE ZAWIERA

  • napojów do obiadokolacji, 

 

Organizator bezpośredni - Biuro Podróży AVANTI TRAVEL 

ul.29 Listopada 4b/3, 32-050 Skawina

NIP: 551-211-33-36 REGON 121309548

www.avantitravel.pl biuro@avantitravel.pl 

Tel./ Fax. +48 12 276 01 18 

 

TERMIN: 22 WRZEŚNIA – 5 PAŹDZIERNIKA 2018 

 

CENA: 3290zł + 150 Euro

O udziale w pielgrzymce decyduje kolejność zgłoszeń – można dokonać tego telefonicznie lub na spotkaniu oraz wpłata zaliczki (1.000 zł)

Organizator i opiekun grupy: ks. proboszcz Andrzej Tomys 

Tel. 601 79 82 09

 

Spotkanie organizacyjne 05.06.2018 godz. 19.15 w parafii Najświętszego Zbawiciela, ul. Niemcewicza 35, w salce na plebani.