facebook

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne

 • VI Niedziela Wielkanocna - 09.05.2021

  1. Nabożeństwo Maryjne w niedzielę o godz. 17.15, w dni powszednie po mszy wieczornej. Podczas nabożeństwa modlimy się min. o zatrzymanie pandemii oraz poznajemy postać św. Józefa. 
  2. W niedziele majowe od dziś dodatkowa msza św. o 16.15. 

  Czytaj więcej »
 • V Niedziela Wielkanocna - 02.05.2021

  1. Rozpoczął się Maryjny maj. Nabożeństwo maryjne w niedzielę o godz. 17.15. W dni powszednie po mszy wieczornej o godz. 18.30. Rodzinnie gromadźmy się przy wizerunkach Maryi w naszych domach na odmawianie czy śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.
  2. Intencja różańcowa na maj – o błogosławieństwo Boże dla naszej Ojczyzny, zatrzymanie epidemii, o ducha zgody narodowej. 

  Czytaj więcej »
 • IV Niedziela Wielkanocna Dobrego Pasterza - 25.04.2021

  1. Dziś w niedzielę Dobrego Pasterza – rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.
  2. Adoracja, Modlitwa uwielbienia – przed Najświętszym Sakramentem, we wtorek po mszy wieczornej do godz. 20.00. 

  Czytaj więcej »
 • 18.04.2021 - III Niedziela Wielkanocna

  1. Dziś kończymy Tydzień Miłosierdzia, po mszach, zbiórka do puszek na działalność Caritas.
  2. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny – kolejna zachęta do pochylania się nad Słowem Bożym, pełna informacja na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.

  Czytaj więcej »
 • Święto Miłosierdzia - 11.04.2021 - II Niedziela Wielkanocna

  1. Dzisiejsza uroczystość Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia i jest świętem patronalnym Parafialnych Zespołów Caritas – dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w pracę naszego Zespołu – nie jest on liczny ale pięknie wypełnia swoją misję. Dziękujemy wszystkim wspomagającym ubogich, szczególnie należącym do Grona Wspierających Ubogich i składającym regularnie swój do skarbony jako dar finansowy na pomoc dla potrzebujących. Za tydzień na zakończenie Tygodnia miłosierdzia odbędzie się po mszach, zbiórka do puszek na działalność Caritas. 
  2. Zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego w ramach akcji „1% podatku – 100% serca” na działalność Caritas Diecezji Z.-Gorzowskiej. 

  Czytaj więcej »
 • Zmartwychwstanie Pańskie 04.04.2021

  1. Trwamy na nowennie przed świętem Miłosierdzia Bożego – modlitwa nowenny dziś i jutro po mszy o 7.30. Od wtorku do soboty włącznie zapraszamy na nowennę przed Najświętszym Sakramentem na godz. 15.00. Będzie to czas wspólnej prowadzonej modlitwy, w intencji zatrzymania pandemii, odmówimy Koronkę do miłosierdzia Bożego i inne modlitwy do 16.00. Następnie będzie adoracja w ciszy do mszy św. wieczornej. W tym tygodniu nie będzie adoracji po mszy wieczornej. 
  2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze Święte wg. planu niedzielnego oraz dodatkowo msza o 11.15, podobnie będzie za tydzień w święto Miłosierdzia Bożego. Jutro składane ofiary przeznaczone są na wsparcie uczelni teologicznych.

  Czytaj więcej »
 • Wskazania na Wielki Tydzień 2021


  Czytaj więcej »
 • Niedziela Palmowa – 28.03.2021

  1. Niedzielą Palmową w liturgii rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przeżywamy Go w okresie pandemii i rygorów sanitarnych. Liczba miejsc mocno ograniczona…mamy wyznaczone miejsca. Nie będzie dane wszystkim uczestniczyć w tej pięknej liturgii. Osoby pragnące uczestniczyć w Triduum paschalnym prosimy o zgłoszenie się do zakrystii celem zapisania się raz na jeden dzień, będzie też możliwość uczestnictwa na zewnątrz świątyni ale wiemy, że to bardzo zależne jest od pogody. W diecezji odwołane jest święcenie pokarmów, ma dokonać się modlitwa poświecenia w domu. W niedzielę zmartwychwstania i poniedziałek wielkanocny msze wg. porządku niedzielnego tzn. od 7.30 i w ścisłym reżimie sanitarnym. 
  2. Nabożeństwa wielkopostne: gorzkie żale dziś w niedzielę o 17.00.

  Czytaj więcej »
 • V niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021

  1. Rozpoczynamy dziś Rekolekcje wielkopostne. Witamy w naszej wspólnocie ks. prefekta Józefa Suchan. Nasze rekolekcje wg. planu… do środy włącznie, plan jest w biuletynie. Msze z nauką 8.30, 17.00 i 18.30. Dodatkowa godzina mszy św. z nauką, aby jeszcze bardziej przestrzegać zasad w czasach epidemii o godz. 17.00. 
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
   • Gorzkie Żale, dziś o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym. Podczas nabożeństwa zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego grobu.
   • Droga Krzyżowa w piątek w tym tygodniu: o godz. 9.00 i 18.00 o 17.00 oraz 19.10. Wieczorne nabożeństwo Droga Krzyżowa Nienarodzonych. 

  Czytaj więcej »
 • IV niedziela Wielkiego Postu - 14.03.2021

  1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
  2. Nowenna przed uroczystością św. Józefa do czwartku włącznie. Dziś w niedzielę podczas nabożeństwa Gorzkie Żale. W tygodniu modlitwa w różnych intencjach o godz. 18.15. 

  Czytaj więcej »
 • III niedziela Wielkiego Postu – 07.03.2021

  1. Intencja do wspólnej modlitwy dla należących do Żywego Różańca: abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
   • Gorzkie Żale, dziś o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym. Podczas nabożeństwa zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego grobu.
   • Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 9.00 i 18.00 – dla dorosłych, o 17.00 na którą zapraszamy uczniów szkoły podstawowej, o 19.10 na którą zapraszamy szczególnie młodzież, kandydatów do bierzmowania, wszystkich dla których ta godzina jest odpowiednia.
   • Ministrantów - lektorów zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej i spotkanie.

  Czytaj więcej »
 • II Niedziela Wielkiego Postu „Ad Gentes” 28.02.2021r.

  Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami

  „Żyjmy Eucharystią”

   

  Umiłowani w Chrystusie Panu kapłani, osoby życia konsekrowanego, siostry i bracia!

  II niedziela Wielkiego Postu jest w Kościele w Polsce Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ma więc, swój wydźwięk misyjny: przypomina o powołaniu uczniów-misjonarzy oraz naszej odpowiedzialności za zbawienie tych, do których jeszcze nie dotarła Ewangelia Chrystusa.


  Czytaj więcej »
 • II niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2021

  1. Dziś niedziela „Ad Gentes” znaczy - do ludzi – czyli Dzień modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Możemy udzielić wsparcia składając swój dar do puszki wychodząc z kościoła oraz drogą SMS-ową. Pełna inf. na tab. ogłoszeń. 
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
   • Gorzkie Żale, dziś o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym. Podczas nabożeństwa zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego grobu.
   • Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 9.00 i 18.00 – dla dorosłych, o 17.00 na którą zapraszamy uczniów szkoły podstawowej, o 19.10 na którą zapraszamy szczególnie młodzież, kandydatów do bierzmowania, wszystkich dla których ta godzina jest odpowiednia. 

  Czytaj więcej »
 • I niedziela Wielkiego Postu – 21.02.2021

  1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.
  2. Kończymy Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu. Parafialna księga trzeźwości w której możemy nadal zapisać swoje zobowiązania abstynenckie, jest wyłożona na stoliku przed obrazem Matki Bożej.

  Czytaj więcej »
 • VI Niedziela - 14.02.2021

  1. Dziś rozpoczynamy 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Apostolstwo Trzeźwości w 2021 roku w swoich działaniach pragnie kierować się hasłem: Trzeźwością pokonywać kryzys. Czynimy tak, bo „w czasach kryzysu i trudnych wyzwań potrzebujemy trzeźwego myślenia, trzeźwej hierarchii wartości, trzeźwego sumienia, trzeźwych więzi z samym sobą i z bliźnimi. Bez trzeźwości nie ma wolności, odpowiedzialności, mądrości, zdrowego rozsądku. Bez trzeźwości nie jest możliwe panowanie nad samym sobą. Bez trzeźwości nie jesteśmy w stanie kierować się miłością, prawdą, dobrem i pięknem. To czas, który ma zachęcić wiernych do umiarkowanego picia alkoholu oraz całkowitej abstynencji podczas wielkiego postu. Przed wizerunkiem Matki Bożej jest wyłożona parafialna księga trzeźwości w której możemy wpisać swoje zobowiązania abstynenckie. 
  2. We wtorek 16 – y dzień miesiąca. Zapraszamy do modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, PATRONA RODZIN, za nasze rodziny, w intencjach, które pragniemy polecić Jego szczególnemu wstawiennictwu. Modlitewne spotkanie rozpoczniemy modlitwa różańcową o 17.45 przed Najświętszym Sakramentem. Modlić się będziemy w intencji Dzieła Duchowej Adopcji, naszych rodzin, intencji które pragniemy polecić szczególnemu wstawiennictwu św. Jana Pawła II. Przed mszą obok Jego relikwii do koszyczka możemy składać wypisane na kartkach intencje. Po mszy nabożeństwo do św. Jana Pawła II. 

  Czytaj więcej »
 • V Niedziela zwykła - 07.02.2021

  1. Dziś ogólnodiecezjalna zbiórka do puszek na potrzeby – wsparcie hospicjów. Za każdy dar serca już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać! 
  2. Intencja Żywego Różańca na luty: W intencji kobiet — ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane.

  Czytaj więcej »
 • IV Niedziela Zwykła - Światowy Dzień Trędowatych - 31.01.2021

  1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia.
  2. Jutro 01 lutego przypada rocznica powołania naszej wspólnoty parafialnej. Została powołana do istnienia na mocy dekretu biskupa diecezjalnego Adama Dyczkowskiego. Rozpoczynamy kolejny, dwudziesty rok naszego wspólnego podążania na drodze wiary. Zapraszamy do współtworzenia naszej rodziny parafialnej.

  Czytaj więcej »
 • Niedziela SŁOWA BOŻEGO - 24.01.2021

  1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” 
  2. Dziś w trzecią niedzielę zwykłą – zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka, przeżywamy jako czas dziękczynienia za Słowo Boże - Niedzielę Słowa Bożego. 

  Czytaj więcej »
 • Niedziela zwykła - 17.01.2021

  1. Przeżywamy czas kolędowy choć w tym roku w innej formie. Zapraszamy wiernych na spotkania kolędowe do świątyni. Program spotkań – godz. 18.30 Msza św. w intencji parafian i z udziałem mieszkańców danych ulic, a po niej nabożeństwo kolędowe. Zachęcamy, aby przynieść ze sobą w odpowiednich naczyniach wodę, która będzie pobłogosławiona. Po powrocie do domu, modląc się o Boże błogosławieństwo dla domu, o zdrowie i pomyślność dla mieszkańców, ktoś z członków rodziny pokropi główne pomieszczenia wodą święconą. Po nabożeństwie będzie można złożyć ofiarę kolędową na utrzymanie parafii. Zapraszamy całe rodziny, a jeśli nie będzie to możliwe z różnych powodów niech przybędą przedstawiciele rodzin. Prosimy o przekazanie informacji, zaproszenia na mszę sąsiadom, np. przez wywieszenie kartki w klatce schodowej… 
  2. Będzie też możliwość krótkiej indywidualnej wizyty duszpasterskiej z zachowaniem rygorów sanitarnych dla nowych parafian, w nowych domach czy mieszkaniach oraz do osób starszych czy chorych pragnących odwiedzin kolędowych w swoich domach. Zgłoszenia w zakrystii. 

  Czytaj więcej »
 • Niedziela Chrzest Pański - Święto 10.01.2021

  1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem - epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.
  2. W nowym tygodniu od jutra rozpoczynamy spotkania kolędowe w naszym kościele. Program spotkań - godz. 18.30 Msza św. w intencji parafian i z udziałem mieszkańców danych ulic, a po niej nabożeństwo kolędowe. Zachęcamy, aby przynieść ze sobą w odpowiednich naczyniach wodę, która będzie pobłogosławiona. Po powrocie do domu, modląc się o Boże błogosławieństwo dla domu, o zdrowie i pomyślność dla mieszkańców, ktoś z członków rodziny pokropi główne pomieszczenia wodą święconą. Po nabożeństwie będzie można złożyć ofiarę przy żłóbku na utrzymanie parafii. Zapraszamy całe rodziny, a jeśli nie będzie to możliwe z różnych powodów niech przybędą przedstawiciele rodzin.

  Czytaj więcej »
 • II niedziela po Bożym Narodzeniu - 03.01.2021

  1. Dziś po mszy nabożeństwo eucharystyczne, błagalne w intencji o zatrzymanie epidemii, o potrzebne łaski na nowy rok.
  2. Intencja różańcowa: Aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich.

  Czytaj więcej »
 • Święto świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa - 27.12.2020

  1. W czwartek kończymy rok kalendarzowy 2020. W tym dniu modlitwa dziękczynno - przebłagalna od godz. 15.00 przed Najświętszym Sakramentem, zakończona mszą św. o 17.00. 
   Plan nabożeństwa: 
   Godz. 14.45 Wystawienie Najświętszego Sakramentu 
   Godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego a następnie modlitwa różańcowa, po niej adoracja w ciszy. Godz. 16.45 specjalne nabożeństwo na zakończenie roku. 
   Godz. 17.00 msza dziękczynna. 
  2. W piątek 01.01. Nowy Rok. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Światowy Dzień Pokoju. Przypomnienie: mamy obowiązek uczestnictwa we mszy św. Msze według porządku niedzielnego z małym wyjątkiem - nie ma mszy o godz. 7.30, 11.15. 

  Czytaj więcej »
 • IV Niedziela ADWENTU - 20.12.2020

  1. Przed nami ostatnie dni Adwentu. Ufam, że większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Okazja do spowiedzi rano przed mszą roratnią w poniedziałek, wtorek i środa o 6.15 oraz pół godziny przed mszą wieczorną. Do środy włącznie nie ma mszy o 8.30. 
  2. W czwartek - dzień wigilijny, rano msza o 8.30 - wieczorem nie będzie mszy o 18.30. Gdy pojawi się pierwsza gwiazdka zasiądziemy w gronie rodziny, najbliższych do wspólnego posiłku. W Chrystusie jesteśmy jedną rodziną, stąd wieczerza wigilijna jest o charakterze wzniosłym i świętym: posiłek winień być poprzedzony odczytaniem fragmentu Ewangelii o narodzinach Chrystusa, modlitwą za zmarłych, śpiewem kolędy i łamaniem się poświęconym opłatkiem oraz złożeniem sobie życzeń. Nadzieja, radość i pokój, to wartości, które swoim wyznawcom niesie nowo narodzony Syn Boży. 

  Czytaj więcej »
 • III Niedziela ADWENTU - 13.12.2020

  1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem. Starajmy się dobrze wykorzystać czas nowego tygodnia. 
  2. Roraty – msze ku czci Matki Najświętszej w tygodniu o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy w środę i piątek. Do środy 23.12. włącznie nie ma mszy o 8.30. Za tydzień czwarta niedziela Adwentu. Zachęcamy do spowiedzi adwentowej. Okazja w dni powszednie rano od 6.15 i wieczorem pół godziny przed mszą oraz w czwartek po mszy wieczornej do 20.00.

  Czytaj więcej »
 • II Niedziela ADWENTU - 06.12.2020

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, po mszach ogólnopolska zbiórka do puszek na ten cel.
  2. Msze św. w niedzielę w chwili obecnej – wg. stałego porządku i dodatkowo msza o godz. 11.15. 

  Czytaj więcej »
 • I Niedziela ADWENTU - 29.11.2020

  1. Adwent, rozpoczyna nowy Rok liturgiczny. Jest czasem świątecznego i radosnego oczekiwania. To także czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. W dni adwentowe odprawiane są roraty, czyli Msze św. ku czci Najśw. Maryi Panny, od poniedziałku tj. od jutra o godz. 6.30. tym samym nie będzie mszy o 8.30. Dla dzieci w środę i piątek o 6.30. niestety w tym roku bez śniadanka po mszy. 
  2. Msze św. w niedzielę w chwili obecnej – wg. stałego porządku i dodatkowo msza o godz. 11.15.

  Czytaj więcej »
 • XXXIV Niedziela - Uroczystość Chrystusa Króla - 22.11.2020

  1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Niedziela poświęcona Wyższemu Seminarium Duchownemu. Wspieramy naszą modlitwą a także ofiarą, za którą składamy serdeczne Bóg zapłać. To wyraz naszego zatroskania o kształcenie przyszłych kapłanów.
  2. W 25 dzień miesiąca tj. w najbliższą środę, msza w intencji: Za dzieci poczęte a jeszcze nie narodzone o dar szczęśliwych ich narodzin i za ich rodziców, o odwagę przyjęcia daru nowego życia. 

  Czytaj więcej »
 • XXXIII Niedziela Zwykła - 15.11.2020

  1. W nawiązaniu do Dnia Solidarności z Kościołem w Prześladowanym, dziś ofiarą do puszki przy wyjściu wspieramy chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej, najbiedniejszym kraju Afryki. Za każdy dar serca dziękujemy – Bóg zapłać! 
  2. Modlitwa wypominkowa za zmarłych, w tym tygodniu we wtorek, środę, piątek i w sobotę o godz. 17.45. Kartki są jeszcze do pobrania obok wejścia do zakrystii.

  Czytaj więcej »
 • XXXII Niedziela Zwykła - 08.11.2020

  1. 8 listopada Kościół w Polsce obchodzi XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” wraz z Konferencją Episkopatu Polski organizuje w tym miesiącu działania w całym kraju, aby zebrać pieniądze na wsparcie chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej, najbiedniejszym kraju Afryki. „Tam cierpienie ma twarz milionów naszych braci i sióstr w wierze umierających z głodu. Twarz tysięcy dzieci zmuszanych do niewolniczej pracy w kopalniach diamentów i uranu. Tysięcy rodzin, które z obawy przed rebeliantami muszą opuszczać swoje domy, by chronić najbliższych”. Zbiórka do puszek na pomoc, w naszej parafii odbędzie się za tydzień. 
  2. Dzisiejsza niedziela przypada w przeddzień święta - rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej - naszego parafialnego odpustu. Z tej okazji dziś po każdej mszy specjalne nabożeństwo za naszą wspólnotę parafialną. Jutro z racji na obecny czas, nasze świętowanie w skromnej szacie. Zapraszamy na msze św. 8.30 i 18.30. Msza wieczorna odprawiona będzie w intencji naszej parafii. 

  Czytaj więcej »
 • XXXI Niedziela - Wszystkich świętych - 01.11.2020

  1. „Święci to ci, którzy w każdej epoce potrafili odważnie żyć swoją wiarą, wytrwale składając bezkompromisowe świadectwo o Chrystusie. Są dla nas wzorem i wspomagają nas nieustannym wstawiennictwem, jawią się nam jako niezliczone promienie światła łaski, która jest owocem najwyższej tajemnicy wcielenia. /Św. Jan Paweł II/ niech te słowa św. Jana Pawła II mobilizują nas do codziennej realizacji programu świętości… 
  2. Biskup diecezjalny Tadeusz Lityński udzielił ogólnej dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane wszystkim przebywającym w tzw. „strefie czerwonej” w okresie jej obowiązywania. 

  Czytaj więcej »
 • XXX Niedziela Zwykła - 25.10.2020

  1. Biskup diecezjalny Tadeusz Lityński udzielił ogólnej dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane wszystkim przebywającym w tzw. „strefie czerwonej” w okresie jej obowiązywania. Dyspensa dotyczy wiernych Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, a także katolików przebywających na jej terytorium.
  2. Kończymy dziś Tydzień Misyjny – dniem solidarności w modlitwie i pomocy materialnej. Dziś zbiórka dobrowolnych ofiar na te cele, ofiary możemy złożyć do puszki przy wyjściu. 

  Czytaj więcej »
 • XXVIII Niedziela - 11.10.2020

  1. Dziś obchodzimy XX Dzień Papieski. Za tydzień po mszach przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka do puszek na fundusz stypendialny. 
  2. Osoby należące do wspólnoty różańcowej „Rodziców modlących się za swoje dzieci” zapraszamy dziś na nabożeństwo Różańcowe na godz. 17.00. Jest to szczególna propozycja w przededniu objawień Fatimskich, które przypadają we wtorek 13 października. 

  Czytaj więcej »
 • XXVII Niedziela - 04.10.2020

  1. Dziś – gościmy przedstawiciela Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej O. Sebastiana. Dziękujemy za posługę Słowa Bożego. Ofiary złożone przy okazji nabywania kalendarza przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów MN.” 
  2. Trwa czas modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w niedzielę o godz. 17.00. w dzień powszedni o godz. 17.45. Dzieci zapraszamy - w środy i piątki na godz. 17.00. Za odmówienie różnica 1 części w sposób ciągły we wspólnocie zgromadzonej w kościele lub w domu możemy uzyskać odpust.

  Czytaj więcej »
 • XXVI Niedziela - 27.09.2020

  1. Trwamy na nowennie do św. Michała Archanioła, przygotowując się do święta św. Archaniołów. Dziś w niedzielę o g. 17.15, a w tygodniu przed mszą o godz. 17.45. Zapraszamy należących do Zastępu św. Michała, osoby które przyjęły szkaplerz, zapraszamy chętnych. 
  2. Biuro parafialne czynne: w czwartek od 16.30 -17.30.

  Czytaj więcej »
 • XXV Niedziela - 20.09.2020

  1. Dziś akcja POLA NADZIEI, czyli możemy na zewnątrz świątyni nabyć sadzonki żonkili. Dochód przeznaczony na działalność gorzowskiego hospicjum. Koszt minimum 2.00 zł. za sztukę. Kto nie ma ogródka, może zakupić i przekazać na obsadzenie terenu wokół naszej świątyni.
  2. Rozpoczynamy dziś nowennę do św. Michała Archanioła, przygotowując się do święta św. Archaniołów. Dziś w niedzielę o g. 17.15, a w tygodniu przed mszą o godz. 17.45. Zapraszamy należących do Zastępu św. Michała, osoby które przyjęły szkaplerz, zapraszamy chętnych. 

  Czytaj więcej »
 • XXIV Niedziela - 13.09.2020

  1. Msze św., w dni powszednie: 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed mszą. W niedzielę powróciła msza o 13.15 podczas której w II i IV niedzielę miesiąca będą udzielany sakrament chrztu św. Młodzież uczniów klas VII i VIII, szkoły średniej, kandydatów do bierzmowania, zapraszamy w niedziele na mszę o 10.30 a młodszych tj. uczniów klas 0 – 6 wraz z rodzicami zapraszamy na 12.00. 
  2. Biuro parafialne czynne: w czwartek od 16.30 -17.30.

  Czytaj więcej »
 • XXIII Niedziela - 06.09.2020

  1. Powróciliśmy do porządku nabożeństw w ciągu roku. Msze św., w dni powszednie: 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed mszą. W niedzielę powraca msza o 13.15. Młodzież uczniów klas VII i VIII, szkoły średniej, kandydatów do bierzmowania, zapraszamy w niedziele na mszę o 10.30 a młodszych tj. uczniów klas 0 – 6 wraz z rodzicami zapraszamy na 12.00. 
  2. Biuro parafialne czynne: w czwartek od 16.30 -17.30. 

  Czytaj więcej »
 • XXII Niedziela - 30.08.2020

  1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Adam Skubis, skierowanego do nas dekretem ks. biskupa. Życzymy by dobrze się czuł wśród nas oraz owocnej pracy duszpasterskiej. 
  2. Powracamy do planu nabożeństw w ciągu roku. Msze św., w dni powszednie: o godz. 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed mszą. W niedzielę powraca msza o 13.15. 

  Czytaj więcej »
 • XXI Niedziela - 23.08.2020

  1. Przypominamy, że obowiązuje jeszcze wakacyjny porządek, do niedzieli 30 sierpnia włącznie.
   • Msza św. w dni powszednie, o godz. 18.30. W niedzielę, nie ma mszy św. o 13.15 
   • Okazja do spowiedzi św. szczególnie w dni powszednie pół godziny przed mszą. 
   • Biuro parafialne czynne jest tylko w czwartki od 16.30 – 17.30. W sprawach pilnych zapraszamy po mszy św. lub prosimy umówić się telefonicznie 95 7200087. 
  2. W liturgii w tym tygodniu: 

  Czytaj więcej »
 • XX Niedziela - 16.08.2020

   

  1. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek:
   • Msza św. w dni powszednie, o godz. 18.30. W niedzielę, nie ma mszy św. o 13.15. 
   • Okazja do spowiedzi św. szczególnie w dni powszednie pół godziny przed mszą. 
   • Biuro parafialne czynne jest tylko w czwartki od 16.30 – 17.30. W sprawach pilnych zapraszamy po mszy św. lub prosimy umówić się telefonicznie 95 7200087. 
  2. Dziś 16-y dzień m-ca. Dzień modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, w intencji rodzin, za Dzieło Duchowej Adopcji. Zapraszamy na modlitwę różańcową na g. 17.30 i adorację prowadzoną przez osoby należące do wspólnoty Dzieła Duchowej Adopcji, następnie na mszę św. w tych intencjach i nabożeństwo. Przed mszą możemy wypisać i złożyć na ołtarzu swoje osobiste intencje. 

  Czytaj więcej »
 • XIX Niedziela - 09.08.2020

  1. Przypominamy obowiązuje wakacyjny porządek:
   • W dni powszednie, msza św. o godz. 18.30. W niedzielę, nie ma mszy św. o 13.15. 
   • Okazja do spowiedzi św. szczególnie w dni powszednie pół godziny przed mszą. 
   • Biuro parafialne czynne będzie tylko w czwartki od 16.30 – 17.30. W sprawach pilnych zapraszamy po mszy św. lub prosimy umówić się telefonicznie 95 7200087. 
  2. Trwamy na Nowennie przed uroczystością św. Maksymiliana Kolbe – Patrona trudnych czasów. W tym tygodniu do czwartku włącznie, każdego dnia o godz. 18.00 specjalna modlitwa w różnych intencjach przez wstawiennictwo św. Maksymiliana. 

  Czytaj więcej »
 • XVIII Niedziela - 02.08.2020

  1. Przypominamy obowiązuje wakacyjny porządek:
   • W dni powszednie, msza św. o godz. 1830. W niedzielę, nie ma mszy św. o 1315. 
   • Okazja do spowiedzi św. szczególnie w dni powszednie pół godziny przed mszą. 
   • Biuro parafialne czynne będzie tylko w czwartki od 16.30 – 17.30. W sprawach pilnych zapraszamy po mszy św. lub prosimy umówić się telefonicznie 95 7200087. 
  2. Przeżywamy sierpień – miesiąc abstynencji od alkoholu – przed obliczem Matki Bożej wyłożona jest parafialna księga trzeźwości w którą możemy wpisać swoje zobowiązanie w tym zakresie. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe. 

  Czytaj więcej »
 • XVII Niedziela 26.07.2020

  1. Przypominamy obowiązuje wakacyjny porządek:
   • W dni powszednie, msza św. o godz. 18.30. W niedzielę, nie ma mszy św. o 13.15. 
   • Okazja do spowiedzi św. szczególnie w dni powszednie pół godziny przed mszą. 
   • Biuro parafialne czynne w czwartki od 16.30 – 17.30. W sprawach pilnych zapraszamy po mszy lub prosimy umówić się telefonicznie 95 7200087. 
  2. We wtorki zapraszamy na nowennę do św. Antoniego, a w środy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwa po mszy o godz. 18.30. 

  Czytaj więcej »
 • XVI Niedziela - 19.07.2020

  1. Przypominamy, obowiązuje wakacyjny porządek:
   • W dni powszednie, msza św. o godz. 18.30. 
   • W niedzielę, nie ma mszy św. o 13.15. 
   • Okazja do spowiedzi św., głównie w dni powszednie pół godziny przed mszą. 
   • Biuro parafialne czynne będzie tylko w czwartki od 16.30 – 17.30. W sprawach pilnych zapraszamy po mszy św. lub prosimy umówić się telefonicznie 95 7200087. 
  2. We wtorki zapraszamy na nowennę do św. Antoniego, a w środy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwa po mszy o godz. 18.30. 

  Czytaj więcej »
 • XV Niedziela - 12.07.2020

   

  1. Przypominamy, obowiązuje wakacyjny porządek:
   • W dni powszednie, msza św. o godz. 18.30. 
   • W niedzielę, nie ma mszy św. o 13.15. 
   • Okazja do spowiedzi św., głównie w dni powszednie pół godziny przed mszą. 
   • Biuro parafialne czynne będzie tylko w czwartki od 16.30 – 17.30. W sprawach pilnych zapraszamy po mszy św. lub prosimy umówić się telefonicznie 95 7200087. 
  2. We wtorki zapraszamy na nowennę do św. Antoniego, a w środy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwa po mszy o godz. 18.30.

  Czytaj więcej »
 • XIV Niedziela zwykła – 05.07.2020

  1. Przypominamy obowiązuje wakacyjny porządek:
   • W dni powszednie, msza św. o godz. 18.30. 
   • W niedzielę, nie ma mszy św. o 13.15. 
   • Okazja do spowiedzi św. szczególnie w dni powszednie pół godziny przed mszą. 
   • Biuro parafialne czynne będzie w czwartki od 16.30 – 17.30. W sprawach pilnych zapraszamy po mszy św. lub prosimy umówić się telefonicznie 95 720 00 87 (nr na plebanię) 
  2. We wtorki zapraszamy na nowennę do św. Antoniego a w środy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwa po mszy o godz. 18.30.

  Czytaj więcej »
 • XIII Niedziela zwykła – 28.06.2020

  1. Dziś w ostatnią niedzielę czerwca, po każdej mszy św. nabożeństwo dziękczynno – błagalne za miniony czas roku szkolnego, katechetycznego i pracy, prosząc o błogosławieństwo na miesiące wakacyjne, wypoczynku i zatrzymanie epidemii.. Nie będzie popołudniowego nabożeństwa do NSPJ. W kolejne dni czerwcowe, poniedziałek i wtorek nabożeństwo po mszy św. 
  2. Przypominamy od jutra obowiązuje wakacyjny porządek:
   • W dni powszednie, msza św. o godz. 18.30. 
   • W niedzielę, nie ma mszy św. o 13.15. 
   • Okazja do spowiedzi św. szczególnie w dni powszednie pół godziny przed mszą. 
   • Biuro parafialne czynne będzie w czwartki od 16.30 – 17.30. W sprawach pilnych zapraszamy po mszy św. lub prosimy umówić się telefonicznie 95 7200087 (nr na plebanię) 

  Czytaj więcej »
 • XII Niedziela zwykła – 21.06.2020

  1. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa dziś w niedzielę, o 17.15 – będziemy wpierw czytać Ewangelię św. Marka, a modlić litanią o godz. 17.30. W dni powszednie nabożeństwo po mszy wieczornej. 
  2. Kurs przedmałżeński w naszej parafii. Rozpoczęcie dziś 21.06. mszą o 18.00. a po niej pierwsza nauka. W tygodniu nauki o godz. 19.30.

  Czytaj więcej »
 • XI Niedziela zwykła – 14.06.2020

  1. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – Nabożeństwo dziś w niedzielę, o 17.15 będziemy czytać Ewangelię św. Marka, a modlić litanią o 17.30 a po niej odbędzie się procesja eucharystyczna wokół świątyni. W dni powszednie nabożeństwo po mszy wieczornej. 
  2. Kandydatów do bierzmowania starszą grupę zapraszamy dziś niedzielę 14.06. na mszę o 18.00 i spotkanie.

  Czytaj więcej »
 • Biuro parafialne

  Od 02 czerwca do 31 sierpnia (02.06. – 31.08.2020) biuro parafialne czynne w czwartki w godz. 16.30 – 17.30.

  W  pilnych sprawach proszę zgłaszać się bezpośrednio po  mszy  wieczornej o godz. 18.30 lub umowić się na spotkanie telefonicznie  957 200 087

   


  Czytaj więcej »
 • Uroczystość Trójcy św. – 07.06.2020

  1. W czerwcu oddajemy część Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – Nabożeństwo w niedzielę o 17.15 będziemy czytać Ewangelię św. Marka, a litania o 17.30. W dni powszednie po mszy wieczornej. W najbliższy czwartek nabożeństwo po mszy o 10.30 – nie będzie popołudniowego nabożeństwa.
  2. Dziś dokonuje się zmiana tajemnic różańcowych – intencja na czerwiec: aby ci, którzy cierpią, odnaleźli drogi życia, pozwalając się dotknąć Sercu Jezusa.

  Czytaj więcej »
 • Święty Jan Paweł II

  Święty Jan Paweł II, dzieląc się swoim osobistym doświadczeniem, wyznał, że ojciec nauczył go modlitwy do Ducha Świętego. Powiedział: „Nie modlisz się dosyć do Ducha Świętego. Powinieneś się modlić do Niego”. I wtedy przekazał mu następującą modlitwę:


  Czytaj więcej »
 • VIII Niedziela Wielkanocna – Zesłanie Ducha św. 31.05.2020

  1. Nabożeństwo maryjne – o godz. 17.15, dziś ostatni dzień majowy. Modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny o potrzebne łaski, o ducha zgody narodowej, o ustanie epidemii. 
  2. W liturgii: 
   • jutro drugi dzień uroczystości Zesłanie Ducha św. – święto NMP Matki Kościoła.
   • W czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. 

  Czytaj więcej »
 • VII Niedziela Wielkanocna – WNIEBOWSTĄPIENIE 24.05.2020

  1. Nabożeństwo maryjne w niedzielę o godz. 17.15 w dni powszednie po mszy o g. 18.30. Pozostał ostatni tydzień majowy – wykorzystajmy te dni, poczujmy się zaproszeni do oddania czci Matce Najświętszej – naszej Królowej. 
  2. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18.30 podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu. 

  Czytaj więcej »
 • List Prezydium Konferencji Episkopatu Polski

  List Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z okazji 100. Rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

   

  Umiłowani Siostry i Bracia!

  1. W tym roku świętujemy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, który przyszedł na świat 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Ten wielki święty wniósł nieoceniony wkład w historię naszego kraju, Europy, świata oraz w historię Kościoła powszechnego. O Karolu Wojtyle powiedziano i napisano już bardzo wiele, dobrze znana jest również jego biografia, która doczekała się licznych ekranizacji. W trudnym dla nas wszystkich czasie – gdy zmagamy się z pandemią koronawirusa i stawiamy pytania o przyszłość naszych rodzin oraz społeczeństwa – warto także zapytać o to, co On dziś miałby nam do powiedzenia? Z jakim przesłaniem zwróciłby się do rodaków w maju 2020 roku? 

  Czytaj więcej »
 • VI Niedziela Wielkanocna - 17.05.2020

  1. Nabożeństwo Maryjne dziś w niedzielę o godz. 17.15, w dni powszednie po mszy wieczornej o 18.30. Rodzinnie gromadźmy się również w domach przed wizerunkiem Maryi na odmawianie i śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.
  2. Jutro dzień stulecia urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II - 18 maja br. (poniedziałek). Znakiem zewnętrznym w naszej świątyni jest płonąca jubileuszowa świeca obok relikwii Patrona Rodzin, która symbolizuje postawę ofiarowania całego swego życia dla Boga i drugiego człowieka. Zadbajmy też o dekoracje naszych okien domów, mieszkań. 

  Czytaj więcej »
 • V Niedziela Wielkanocna - 10.05.2020

  1. Nabożeństwo Maryjne dziś w niedzielę o godz. 17.15, w dni powszednie po mszy wieczornej o 18.30. Rodzinnie gromadźmy się również w domach przed wizerunkiem Maryi na odmawianie i śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.
  2. Zbliżamy się do stulecia urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II - 18 maja br. (poniedziałek). Znakiem zewnętrznym w naszej świątyni jest płonąca jubileuszowa świeca obok relikwii Patrona Rodzin, która symbolizuje postawę ofiarowania całego swego życia dla Boga i drugiego człowieka. 

  Czytaj więcej »
 • IV Niedziela Wielkanocna - 03.05.2020

  1. Dziś w niedzielę Dobrego Pasterza – rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.
  2. Dziś – modlitwa za Ojczyznę, po każdej mszy św. nabożeństwo maryjne w tej intencji, dlatego nie będzie nabożeństwa popołudniowego.

  Czytaj więcej »
 • III Niedziela Wielkanocna - 26.04.2020

  1. Dziś Dzień Modlitw za Kierowców oraz rozpoczynamy Tydzień Biblijny – pełna informacja na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.
  2. Przypominamy, że aktualna jest dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej. Serdecznie zachęcamy parafian do duchowej łączności i korzystania za pośrednictwem telewizji, radia i Internetu.

  Czytaj więcej »
 • Święto Miłosierdzia - 19.04.2020 - II Niedziela Wielkanocna

  1. Dzisiejsza uroczystość Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia i jest świętem patronalnym Parafialnych Zespołów Caritas – dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w pracę naszego Zespołu – nie jest on liczny ale pięknie wypełnia swoją misję. Dziękujemy wszystkim wspomagającym ubogich, szczególnie należącym do Grona Wspierających Ubogich i składającym regularnie swój do skarbony jako dar finansowy na pomoc dla potrzebujących. 
  2. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod warunkami zwykłymi, odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zachęcam serdecznie do codziennego praktykowania tej pięknej modlitwy, którą Pan Jezus objawił św. siostrze Faustynie. Dziś na zakończenie Mszy św. akt zawierzenia Miłosierdziu Bożemu.

  Czytaj więcej »
 • List Dziekana Wydziału Teologicznego US


  Czytaj więcej »
 • List Rektora KUL


  Czytaj więcej »
 • Zmartwychwstanie Pańskie 12.04.2020

  1. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze Święte wg. planu niedzielnego.
  2. Rozpoczyna się oktawa wielkanocna… tzn. w tym szczególnym, radosnym czasie w piątek nie obowiązuje post czyli możemy spożywać pokarmy mięsne. 

  Czytaj więcej »
 • Intencja Różańcowa

  Intencja Różańcowa na kwiecień 2020 – O ustanie epidemii, o zdrowie i życie dla zarażonych, za służby medyczne i osoby odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo także o owoce duchowe obecnego czasu… 


  Czytaj więcej »
 • Niedziela Palmowa - 05.04.2020

  1. Niedzielą Palmową w liturgii rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przeżyjmy go tak jak powinien ten czas przeżywać człowiek wierzący. Zapraszamy do przeżywania pięknej i bogatej liturgii w kościele domowym. 
  2. Nabożeństwa wielkopostne: gorzkie żale i droga krzyżowa do osobistego odprawienia, nie odbędą się w kościele!!! 

  Czytaj więcej »
 • eucharystia-„komunia-duchowa”-i-„pragnienie-komunii-swietej-w-czasach-pandemii.jpg

  Eucharystia, „komunia duchowa” i „pragnienie Komunii świętej" w czasach pandemii

  W obecnej sytuacji, gdy wielu katolików z obawy przed zarażeniem nie przystępuje do Komunii sakramentalnej, duszpasterze powinni zachęcać parafian do korzystania z komunii duchowej. Czym jest „komunia duchowa” i w jaki sposób winniśmy ją przeżywać – wyjaśnia w analizie dla KAI ks. prof. Ireneusz Mroczkowski, profesor nauk teologicznych, specjalista z zakresu teologii moralnej i etyki.


  Czytaj więcej »
 • V Niedziela W. Postu – 29.03.2020

  1. Trwamy w szczególnym czasie w dziejach ludzkości i Kościoła. Ks. biskup diecezjalny Tadeusz Lityński podjął decyzję: Mając na względzie tę nadzwyczajną sytuację, która większości wiernych uniemożliwi uczestnictwo w niedzielnej mszy św., udzielam wszystkim diecezjanom dyspensy od tego obowiązku… do odwołania. Zachęcam do śledzenia tj. korzystania z transmisji mszy św. niedzielnych w środkach społecznego przekazu. 
  2. Nowe ograniczenia co do ilości wiernych w świątyni na mszach i nabożeństwach odbierają nam możliwość zaspokojenia naszych pragnień, ale skorzystajmy z nowych rozwiązań. W razie większej ilości wiernych na danej mszy (dopuszczalna liczba 5 osób) będzie udzielona przed mszą komunia święta i udzielone błogosławieństwo, a pozostaną tylko osoby zamawiające mszę św. 

  Czytaj więcej »
 • IV niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2020

  1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
  2. Dziś mieliśmy rozpocząć rekolekcje wielkopostne… ich rozpoczęcie nastąpiło z chwilą ujawnienia zagrożenia przez korona wirusa, a szczególnie decyzja o pozostawania w domach… nawet powstrzymania się od przyjścia do świątyni! Rekolekcje to kilkudniowy okres poświęcony odnowie duchowej poprzez modlitwę, konferencje oraz spowiedź. W domu niech dokonuje się nasza modlitwa, konferencje możemy skorzystać z przekazu TV, radia i Internetu (30 marca – 1 kwietnia br. - TVP3 Gorzów Wielkopolski i Radiem Zachód) a spowiedź św. każdego dnia w świątyni w tygodniu, pół godziny przed mszą. Nasze zatrzymanie w domu niech służy duchowej przemianie. 

  Czytaj więcej »
 • Msza Święta dla dzieci - Polsat

  W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zarówno rząd, jak i Główny Inspektorat Sanitarny, zachęcają, żeby "modlić się w domu" i unikać udziału w dużych skupiskach ludzkich.

  W najbliższą niedzielę mszę świętą dla dorosłych o godzinie 9:00 będzie można obejrzeć także na antenie Polsat News.

  Z kolei w kanale Polsat Rodzina o godzinie 10:30 transmitowana będzie - jak w każdą niedzielę - msza święta dla dzieci. Jest to jedyna tego typu audycja w polskiej telewizji.


  Czytaj więcej »
 • III niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020

  1. Z komunikatu ks. biskupa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego: Mając na względzie tę nadzwyczajną sytuację, która większości wiernych uniemożliwi uczestnictwo w niedzielnej mszy św., udzielam wszystkim diecezjanom dyspensy od tego obowiązku. Zachęcam do śledzenia korzystania z transmisji mszy św. niedzielnych w środkach społecznego przekazu. 
  2. Nabożeństwa wielkopostne. 
   • Nie będą odprawiane dziś Gorzkie Żale!!! 
   • Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 9.00 i 18.00 – o 17.00 i 19.10. 

  Czytaj więcej »
 • II niedziela Wielkiego Postu - 08.03.2020

  1. Dziś niedziela „Ad Gentes” znaczy - do ludzi – czyli Dzień modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Możemy udzielić wsparcia składając swój dar do puszki wychodząc z kościoła oraz drogą SMS-ową. Pełna inf. na tab. ogłoszeń. 
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. 
   • Gorzkie Żale, dziś o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym. Podczas nabożeństwa zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego grobu. 
   • Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 9.00 i 18.00 – dla dorosłych, o 17.00 na którą zapraszamy uczniów szkoły podstawowej o 19.10 na którą zapraszamy szczególnie młodzież, kandydatów do bierzmowania. 

  Czytaj więcej »
 • I niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2020

  1. Kończymy Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu. Parafialna księga trzeźwości w której możemy nadal zapisać swoje zobowiązania abstynenckie, jest wyłożona na stoliku przed obrazem Matki Bożej.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. 
   • Gorzkie Żale, dziś o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym. Podczas nabożeństwa zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego grobu. 
   • Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 9.00 i 18.00 – dla dorosłych, o 17.00 na którą zapraszamy uczniów szkoły podstawowej o 19.10 na którą zapraszamy szczególnie młodzież, kandydatów do bierzmowania. 

  Czytaj więcej »
 • VII Niedziela Zwykła - 23.02.2020

  1. Dziś pod hasłem „ Młodzi trzeźwi i wolni ” rozpoczyna się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. "Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach". Patronem Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu, jak i wszelkich działań na rzecz trzeźwości w ciągu roku, jest Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński. Przed wizerunkiem Matki Bożej jest wyłożona parafialna księga trzeźwości w której możemy wpisać swoje zobowiązania abstynenckie.
  2. W tym tygodniu, środą popielcową rozpoczynamy 40 dniowy czas Wielkiego Postu. Czas wysiłku, pracy nad sobą. Posypanie głów popiołem jest symbolem podjęcia pokuty za grzechy. Msze św. w tym dniu o godz. 8.30, 17.00, 18.30. W środę obowiązuje post ścisły (od 18-60 roku życia) i abstynencja. Składane ofiary w tym dniu na tacę są na utrzymanie Domu Księży Emerytów. Biuro w środę nieczynne.

  Czytaj więcej »
 • VI Niedziela - 16.02.2020

  1. W dniu dzisiejszym 16–m miesiąca, modlimy się do św. Jana Pawła II, PATRONA RODZIN, za nasze rodziny, w intencjach, które pragniemy polecić Jego szczególnemu wstawiennictwu. Przed błogosławieństwem będzie modlitwa za rodziny a po mszy będzie możliwość ucałowaniem relikwii.
  2. Dziś w nawiązaniu do Dnia Chorego – zbiórka przy wyjsciu do puszek na wsparcie gorzowskiego hospicjum św. Kamila. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać! 

  Czytaj więcej »
 • V Niedziela zwykła - 09.02.2020

  1. We wtorek 11.02. w dniu wspomnienia NMP z Lourdes, przeżywać będziemy Światowy Dzień Chorego pod hasłem - Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Słowa te są wyrazem solidarności Syna Człowieczego wobec ludzkości dotkniętej smutkiem i cierpieniem. Jakże wiele osób cierpi w ciele i na duchu! Jezus Chrystus wzywa wszystkich, aby pójść do Niego. Kościół chce być coraz bardziej i lepiej “gospodą“ Dobrego Samarytanina, którym jest Chrystus, to znaczy domem, w którym można znaleźć Jego łaskę, wyrażającą się w gościnności, w akceptacji, w podniesieniu na duchu, napisał Ojciec Święty Franciszek w orędziu na XXVIII Światowy Dzień Chorego. A zakończył je słowami: Najświętszej Maryi Pannie, Uzdrowieniu Chorych, zawierzam wszystkich, którzy dźwigają ciężar choroby wraz z ich rodzinami, a także wszystkich pracowników służby zdrowia. Wszystkich z czułością zapewniam o bliskości w modlitwie i z serca udzielam Apostolskiego Błogosławieństwa. 
  2. Uroczysta Msza w Gorzowie w intencji chorych z okazji Dnia Chorego z udzieleniem Namaszczenia Chorych będzie odprawiona w kościele Pierwszych Męczenników we wtorek o 12.00. 

  Czytaj więcej »
 • IV Niedziela zwykła - 02.02.2020 Ofiarowanie Pańskie

  1. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 24. z kolei. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Niech nie zabraknie też wsparcia materialnego dla klasztorów klauzurowych i domów zakonnych. 
  2. Msze św. od jutra w tygodniu ponownie o godz. 8.30 i 18.30. Przed mszą okazja do spowiedzi św.

  Czytaj więcej »
 • III Niedziela zwykła - 25.01.2020

  1. Dzisiejsza niedziela na mocy listu apostolskiego Aperuit Illis, Papieża Franciszka jest Niedzielą Słowa Bożego. Jak zaznacza Franciszek, ma się ona przyczynić „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. Zaprasza nas ty samym do pochylenia się na księga zawierającą Słowo Boga skierowane do człowieka. 
   W tym miejscu pragniemy przekazać informacje o inicjatywach biblijnych: 
   • Ogólnopolski Konkurs Biblijny dla Ministrantów i Lektorów (etap diecezjalny w Paradyżu w dniach 6-7 marca)
   • Święto Biblii przy parafii Ducha Świętego w Zielonej Górze dnia 25 kwietnia
   • Obóz biblijny dla dzieci i młodzieży "Odkrywcy Przygód" w Szklarskiej Porębie w terminie 20-29 lipca.
  2. Kolęda uzupełniająca jutro w poniedziałek 27.01. –– zapisy w zakrystii !!!

  Czytaj więcej »
 • Niedziela zwykła - 19.01.2020

  1. Msze w czasie kolędy, do 31.01. włącznie w dniach od poniedziałku do piątku, tylko rano o 8.30, przed mszą okazja do spowiedzi św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8.00.
  2. Nowenna do św. Antoniego we wtorek a do MB Nieustającej pomocy w środę po mszy.

  Czytaj więcej »
 • Niedziela Chrzest Pański - Święto 12.01.2020

  1. Cieszymy się dziś obecnością wśród nas ks. dr Wojciecha Miłka, dyrektora Instytutu Bpa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp. i dziękujemy za wygłoszone słowo. 
  2. Koncert kolęd w naszej świątyni dziś w wykonaniu zespołu NOWONARODZENI o 16.30. To zespół działający przy wspólnocie parafialnej O. Kapucynów, wspaniałe aranżacje, piękny śpiew.

  Czytaj więcej »
 • II niedziela po Bożym Narodzeniu – 05.01.2020

  1. Jutro uroczystość Objawienie Pańskie, Trzech Króli 6 stycznia - Msze św. jak w niedzielę. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Wychodząc ze świątyni będziemy mogli złożyć przy ołtarzu ofiarę na misje oraz pobrać kadzidło i poświęconą kredę którą oznaczymy nasze drzwi, jak to czynili nasi ojcowie. 
  2. Jutro w Gorzowie odbędzie się kolejny VI Orszak Trzech Króli. Zapraszamy do wspólnego kolędowania ale też prośba o stroje i rekwizyty kolędnicze w kolorze zielonym: pasterzy, królów, aniołów, aby w teatrze ulicznym przedstawić przybycie Mędrców do Betlejem. Rozpoczęcie o 13.00 sprzed Filharmonii Gorzowskiej i przejście do gorzowskiego Betlejem na Placu Grunwaldzkim.

  Czytaj więcej »
 • Święto świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa - 29.12.2019

  1. We wtorek kończymy rok kalendarzowy 2019. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z tej okazji. Zapraszamy na mszę o godz. 17.00, po mszy św. odbędzie się specjalne nabożeństwo.
  2. W środę 01.01. Nowy Rok. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Światowy Dzień Pokoju. Przypomnienie: mamy obowiązek uczestnictwa we mszy św. Nie ma mszy o godz. 7.30. Pozostałe msze według porządku niedzielnego. 

  Czytaj więcej »
 • IV Niedziela ADWENTU - 22.12.2019

  1. Przed nami ostatnie dwa dni Adwentu. Okazja do spowiedzi św. jutro w poniedziałek pół godziny przed mszą. Msza roratnia w poniedziałek i wtorek o 8.30. 
  2. Możemy jeszcze nabyć świece Caritas na stół wigilijny, poświęcony opłatek. Ozdoby świąteczne przygotowane przez dzieci czekają na nas dziś obok wejścia do zakrystii. 

  Czytaj więcej »
 • III Niedziela ADWENTU - 15.12.2019

  1. Przed nami ostatni tydzień Adwentu. Okazja do spowiedzi św. w dni powszednie rano od 6.15 i wieczorem pół godziny przed mszą. Roraty do soboty włącznie o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy w środę i piątek. Do soboty 21.12. nie ma mszy o 8.30. Za tydzień czwarta niedziela Adwentu.
  2. Trwa zbiórka świąteczna dla potrzebujących. Dary, artykuły spożywcze można składać obok wejścia do zakrystii, dary pieniężne do skarbony. Dziękujemy za dary już złożone.

  Czytaj więcej »
 • II Niedziela ADWENTU - 08.12.2019

  1. Rok temu podczas odpustu jako dar Rycerstwa Niepokalanej został ufundowany i przez ks. Jarosława naszego obecnego rekolekcjonistę poświęcony wizerunek św. o. Maksymiliana. Przez najbliższy rok będzie w prezbiterium i będzie nas zapraszał do modlitwy… Fragment życiorysu: o. Maksymilian Kolbe w lipcu 1936 podczas kapituły zakonnej został wybrany ponownie gwardianem klasztoru w Niepokalanowie, a także dyrektorem tamtejszego wydawnictwa. Był największym klasztorem katolickim na świecie – we wrześniu 1939 było tam ok. 700 zakonników i kandydatów. W czasie okupacji niemieckiej działalność klasztoru została zawieszona, a 19 września 1939 o. Maksymilian został aresztowany wraz z 34 braćmi, 2 ojcami i klerykiem. Po dwudniowej podróży ciężarówką i pociągiem towarowym, przybyli do obozu w Łambinowicach, a następnie zostali przewiezieni do Gębic. 9 listopada 1939 przewieziono ich do obozu w Ostrzeszowie, skąd 8 grudnia (w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny) tegoż roku zostali uwolnieni, powracając do Niepokalanowa. To historia sprzed 80 lat. Powtórnie został aresztowany 17 lutego 1941, przesłuchiwany i więziony na Pawiaku. Obdarzony tytułem - patrona na trudne czasy… a obecne są łatwe???
  2. Rozpoczynamy dziś Rekolekcje Adwentowe. Witamy ks. Jarosława Zagozdę, duszpasterza i proboszcza z Baczyny. Nauki dziś na każdej mszy a w poniedziałek i wtorek podczas mszy o 8.30 i 18.30. Każdego dnia przed mszą adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św. 

  Czytaj więcej »
 • I Niedziela ADWENTU - 01.12.2019

  1. Adwent, rozpoczyna nowy Rok liturgiczny. Jest czasem świątecznego i radosnego oczekiwania. Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w II niedzielę adwentu 08.12. i trwać będą do wtorku włącznie, które poprowadzi ks. Jarosław Zagozda – duszpasterz, proboszcz w Baczynie. Nauki w niedzielę na każdej mszy a w poniedziałek i wtorek podczas mszy o 8.30 i 18.30.
  2. W dni adwentowe odprawiane są roraty, czyli Msze św. ku czci Najśw. Maryi Panny, od poniedziałku 02.12. - o godz. 6.30. tym samym nie będzie mszy o 8.30. Dla dzieci w środę i piątek o 6.30. i tradycyjnie ze śniadankiem (środa i piątek).

  Czytaj więcej »
 • Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 24.11.2019

  1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Niedziela poświęcona Wyższemu Seminarium Duchownemu. Wspieramy naszą modlitwą a także ofiarą, za którą składamy serdeczne Bóg zapłać. To wyraz naszego zatroskania o kształcenie przyszłych kapłanów. 
  2. Dzień Cudownego Medalika przypada w najbliższą środę. Według słów Najświętszej Maryi Panny wypowiedzianych do Katarzyny Labouré podczas objawienia z dnia 27 listopada 1830 roku, ci którzy noszą Cudowny Medalik "dostąpią wielkich łask, szczególnie jeśli go będą nosili na szyi. Tych, którzy we mnie ufają, wieloma łaskami obdarzę". Zapraszamy czcicieli Matki Bożej na mszę św. o godz. 18.30. Będzie okazja otrzymać cudowny medalik i powierzyć siebie opiece Maryi. Prośba, aby medalik pobierały osoby, które Go rzeczywiście jeszcze nie posiadają.

  Czytaj więcej »
 • XXXIII Niedziela Zwykła - 17.11.2019

  1. W nawiązaniu do Dnia Solidarności z Kościołem w Prześladowanym, dziś ofiarą do puszki przy wyjściu wspieramy Kościół w Sudanie Południowym, gdzie 7 mln ludzi głoduje, 3,5 mln nie ma dachu nad głową, a dzieci są zmuszane do działań zbrojnych.
  2. Modlitwa wypominkowa za zmarłych, w tym tygodniu od poniedziałku do piątku z wyjątkiem czwartku o 17.45. Kartki do pobrania przy skarbonie, na stoliku z prasą.

  Czytaj więcej »
 • XXXII Niedziela Zwykła - 10.11.2019

  1. Modlitwa wypominkowa za zmarłych, od poniedziałku do piątku z wyjątkiem czwartku o 17.45. Kartki do pobrania przy skarbonie, na stoliku z prasą. 
  2. Msze zbiorowe za zmarłych w najbliższy piątek 15.11. o 8.30 oraz w czwartek 28.11. o godz. 18.30. Zapisy po mszach w zakrystii. 

  Czytaj więcej »
 • XXXI Niedziela Zwykła - 03.11.2019

  1. Modlitwa wypominkowa za zmarłych, od jutra o 17.45. Będziemy modlić się w poniedziałki, wtorki, środy i piątki. Kartki do pobrania przy skarbonie oraz na stoliku z prasą. 
  2. Planujemy kolejne msze zbiorowe: 15.11. piątek g. 8.30 oraz w czwartek 28.11. g 18.30. Zapisy po mszach w zakrystii. 

  Czytaj więcej »
 • XXX Niedziela Zwykła - 27.10.2019

  1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe – dziś o 17.00 w kolejnych dniach do czwartku włącznie o 17.45. Dzieci zapraszamy w środę na 17.00.
  2. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych, msze św. wg. planu niedzielnego z jedną korektą nie będzie mszy św. o 13.15. Modlitwa na cmentarzu: procesja z udziałem ks. Biskupa o 14.00 od „starej” bramy. Bezpośrednio po procesji, przy kaplicy cmentarnej „starej” zostanie odprawiona msza św. Przypomnienie mamy obowiązek w tym dniu, uroczystości - uczestnictwa we mszy. Przygotujmy się przez spowiedź św. Okazja, w dni powszednie pół godziny przed mszą św. zadbajmy o groby bliskich. 

  Czytaj więcej »
 • XXIX Niedziela Zwykła - 20.10.2019

  1. Rozpoczynamy dziś Tydzień Misyjny, przez cały tydzień trwać będziemy na modlitwie w tej intencji. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w tej intencji dziś i w kolejne dni. Za tydzień w niedzielę udzielimy wsparcia materialnego na misje – odbędzie się zbiorka do puszek.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. W niedziele na godz. 17.00. W dni powszednie o godz. 17.45. Dzieci zapraszamy w środę i piątek na g. 17.00. 

  Czytaj więcej »
 • XXVIII Niedziela Zwykła - 13.10.2019r.

  1. Przeżywając w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny dziś cieszymy się z obecności s. Małgorzaty Popławskiej naszej parafianki ze zgromadzenia Misjonarek Afryki. Dziś obchodzimy Dzień Papieski. Po mszach przy wyjściu zbiórka do puszek na fundusz stypendialny. 
  2. Szczególna propozycja w dniu objawień Fatimskich czyli dziś, dla osób z wspólnoty „Rodziców modlących się za swoje dzieci” zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, całe rodziny na 17.00. 

  Czytaj więcej »
 • XXVII Niedziela Zwykła - 06.10.2019r.

  1. Dziś – gościmy przedstawiciela Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Dziękujemy za posługę Słowa Bożego. Ofiary złożone przy okazji nabywania kalendarza przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów MN.” 
  2. Trwa czas modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w niedzielę o godz. 17.00. w dzień powszedni o godz. 17.45. Dzieci zapraszamy - w środy i piątki na godz. 17.00. Przez cały tydzień modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny.

  Czytaj więcej »
 • XXVI Niedziela - 29.09.2019

  1. Dziś w naszych parafiach zbiórka do puszek na wsparcie hospicjum w Wilnie prowadzonym przez s. Michaele Rak – założycielkę naszego. Za dar serca dziękujemy 
  2. Kandydatów do bierzmowania starszą grupę, oraz młodzież pragnącą się zapisać (klasa VII, VIII SP, starszych), zapraszamy jutro w poniedziałek wraz z rodzicami na mszę św. o 18.30. rozpoczynającą czas formacji. Po mszy świętej odbędzie się spotkanie z opiekunem księdzem Wojciechem. Obecność obowiązkowa. 

  Czytaj więcej »
 • XXV Niedziela - 22.09.2019

  1. Trwamy na nowennie do św. Michała Archanioła, przygotowując się do święta św. Archaniołów. Dziś w niedzielę o g. 17.30. W tygodniu przed mszą o godz. 17.45. Zapraszamy należących do Zastępu św. Michała, osoby które przyjęły szkaplerz, zapraszamy chętnych. 
  2. W liturgii w tym tygodniu min.:
   • Wspomnienie O. Pio w poniedziałek 
   • Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała patronalne święto II zastępu św. Michała – w kalendarzu liturgicznym przypada 29.09. W tym roku tego dnia niedziela, nie ma osobnego święta, niemniej zapraszamy czcicieli na mszę o 18.00. 

  Czytaj więcej »
 • Bierzmowanie dla dorosłych

  Katechezy dla dorosłych kandydatów, po 21 roku życia do sakramentu bierzmowania w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela, ul. Niemcewicza 35, w salce na plebani (osiedle Staszica, teren byłej jednostki wojskowej) 

   

  27 września 2019 godz.19.15

  28 września 2019 godz.19.15

   

  11 października  2019 godz.19.15

  12 października  2019 godz.19.15

   

  25 października  2019 godz.19.15

  26 października  2019 godz.19.15

   

  15 listopada  2019 godz.19.15

  16 listopada  2019 godz.19.15

   

  22 listopada  2019 godz.19.15

  23 listopada  2019 godz.19.15

   


  Czytaj więcej »
 • XXIV Niedziela - 15.09.2019

  1. Plan nabożeństw i pracy biura parafialnego: Msze św., w dni powszednie o godz. 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi św. w tygodniu pół godziny przed mszą. W niedzielę powróciła msza o 13.15. 
  2. Biuro parafialne czynne: w środę od 9.30 – 10.00, czwartek od 16.30 -17.30.

  Czytaj więcej »
 • XXIII Niedziela - 08.09.2019

  1. Plan nabożeństw i pracy biura parafialnego: Msze św., w dni powszednie o godz. 830 i 1830. Okazja do spowiedzi św. w tygodniu pół godziny przed mszą. Natomiast w niedzielę powróciła msza o 13.15. 
  2. Biuro parafialne czynne: w środę od 9.30 – 10.00, czwartek od 16.30 -17.30.

  Czytaj więcej »
 • XXII Niedziela - 01.09.2019

  1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Wojciecha Żabińskiego, skierowanego do nas dekretem ks. biskupa i życzymy by dobrze się czuł wśród nas oraz owocnej pracy duszpasterskiej. 
  2. Powracamy do planu nabożeństw i pracy biura parafialnego w ciągu roku. Msze św., w dni powszednie: o godz. 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed mszą. W niedzielę powraca msza o 13.15. 

  Czytaj więcej »
 • XXI Niedziela - 25.08.2019

  1. Dziś po każdej mszy świętej, modlić się będziemy śpiewając suplikacje – czynimy to w ramach MODLITWY PRZEBŁAGALNEJ przed uroczystością NMP Częstochowskiej, za grzech deprawacji dzieci i młodzieży, za niszczenie wiary i rodziny. 
  2. Jutro w poniedziałek 26.08. uroczystość NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ o godz. 17.45 wystawianie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa za Ojczyznę, o 18.30 msza święta podczas której nastąpi odnowienie Ślubów Jasnogórskich. 

  Czytaj więcej »
 • XX Niedziela 18.08.2019

  1. Przypominamy obowiązuje wakacyjny porządek (do 31 sierpnia - sobota):
   • W niedzielę, 1 września będzie już msza o 13.15 i w tygodniu od 02.09. msza o 8.30. 
   • Okazja do spowiedzi św. szczególnie w dni powszednie pół godziny przed mszą. 
  2. W liturgii w tym tygodniu min.: 
   a. Wspomnienie św. Bernarda – we wtorek
   b. Wspomnienie NMP Królowej – w czwartek
   c. Święto św. Bartłomieja Apostoła – w sobotę

  Czytaj więcej »
 • XIX Niedziela - 11.08.2019

  1. Przypominamy obowiązuje wakacyjny porządek:
   • W dni powszednie, msza św. o godz. 18.30. 
   • W niedzielę, nie ma mszy św. o 13.15. 
   • Okazja do spowiedzi św. szczególnie w dni powszednie pół godziny przed mszą. 
   • Biuro parafialne czynne będzie tylko w czwartki od 16.30 – 17.30. W sprawach pilnych zapraszamy po mszy św. lub prosimy umówić się telefonicznie 95 7200087. 
  2. W liturgii: w środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe

  Czytaj więcej »
 • XVIII Niedziela - 04.08.2019

  1. Przypominamy obowiązuje wakacyjny porządek:
   • W dni powszednie, msza św. o godz. 18.30. 
   • W niedzielę, nie ma mszy św. o 13.15. 
   • Okazja do spowiedzi św. szczególnie w dni powszednie pół godziny przed mszą. 
   • Biuro parafialne czynne będzie tylko w czwartki od 16.30 – 17.30. W sprawach pilnych zapraszamy po mszy św. lub prosimy umówić się telefonicznie 95 7200087. 
  2. Przez kolejne niedziele wakacyjne – intencje mszalne na nowy tydzień będą wywieszone na tablicy ogłoszeń i podane na stronie internetowej. 

  Czytaj więcej »
 • XVII Niedziela - 28.07.2019

  1. Przypominamy obowiązuje wakacyjny porządek:
   • W dni powszednie, msza św. o godz. 18.30. 
   • W niedzielę, nie ma mszy św. o 13.15. 
   • Okazja do spowiedzi św. szczególnie w dni powszednie pół godziny przed mszą. 
   • Biuro parafialne czynne będzie tylko w czwartki od 16.30 – 17.30. W sprawach pilnych zapraszamy po mszy św. lub prosimy umówić się telefonicznie 95 7200087. 
  2. W liturgii w tym tygodniu mi.n.: 
   • Wspomnienie św. Marty w poniedziałek 
   • Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, wspomnienie w środę 

  Czytaj więcej »
 • XVI Niedziela - 21.07.2019

  1. Przypominamy obowiązuje wakacyjny porządek:
   • W dni powszednie, msza św. o godz. 18.30. 
   • W niedzielę, nie ma mszy św. o 13.15. 
   • Okazja do spowiedzi św. szczególnie w dni powszednie pół godziny przed mszą. 
   • Biuro parafialne czynne będzie tylko w czwartki od 16.30 – 17.30. W sprawach pilnych zapraszamy po mszy św. lub prosimy umówić się telefonicznie 95 7200087. 
  2. W liturgii w tym tygodniu min.: 
   • Święto św. Marii Magdaleny – w poniedziałek 
   • Święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy – we wtorek 

  Czytaj więcej »
 • XV Niedziela - 14.07.2019

  1. Przypominamy obowiązuje wakacyjny porządek:
   • W dni powszednie, msza św. o godz. 18.30. 
   • W niedzielę, nie ma mszy św. o 13.15. 
   • Okazja do spowiedzi św. szczególnie w dni powszednie pół godziny przed mszą. 
   • Biuro parafialne czynne będzie tylko w czwartki od 16.30 – 17.30. W sprawach pilnych zapraszamy po mszy św. lub prosimy umówić się telefonicznie 95 7200087. 
  2. We wtorek przypada 16-y dzień miesiąca. Dzień modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, w intencji rodzin, za Dzieło Duchowej Adopcji. Zapraszamy na modlitwę różańcową na godz. 17.45 a następnie na mszę św. w tych intencjach i specjalne nabożeństwo, które zakończy się możliwością ucałowania relikwii. Przed mszą możemy wypisać i złożyć na ołtarzu swoje osobiste intencje. 

  Czytaj więcej »
 • XIV Niedziela - 07.07.2019

  1. Przypominamy obowiązuje wakacyjny porządek:
   • W dni powszednie, msza św. o godz. 18.30. 
   • W niedzielę, nie ma mszy św. o 13.15. 
   • Okazja do spowiedzi św. szczególnie w dni powszednie pół godziny przed mszą. 
   • Biuro parafialne czynne będzie tylko w czwartki od 16.30 – 17.30. W sprawach pilnych zapraszamy po mszy św. lub prosimy umówić się telefonicznie 95 7200087. 
  2. We wtorki zapraszamy na nowennę do św. Antoniego a w środy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwa po mszy o godz. 18.30. 

  Czytaj więcej »
 • XIII Niedziela - 30.06.2019

  1. Dziś w ostatnią niedzielę czerwca, po każdej mszy św. nabożeństwo dziękczynno – błagalne za miniony czas roku szkolnego, katechetycznego i pracy, prosząc o błogosławieństwo na miesiące wakacyjne, wypoczynku. Nie będzie popołudniowego nabożeństwa do NSPJ 
  2. Przypominamy obowiązuje wakacyjny porządek:
   • W dni powszednie, msza św. o godz. 18.30. 
   • W niedzielę, nie ma mszy św. o 13.15. 
   • Okazja do spowiedzi św. szczególnie w dni powszednie pół godziny przed mszą. 
   • Biuro parafialne czynne będzie tylko w czwartki od 16.30 – 17.30. W sprawach pilnych zapraszamy po mszy św. lub prosimy umówić się telefonicznie 95 7200087 (nr na plebanię) 

  Czytaj więcej »
 • XII Niedziela zwykła - 23.06.2019

  1. Zapraszamy na nabożeństwo do NSPJ: dziś w niedziele o godz. 17.00 kontynuacja czytania Ew. Jana a następnie litania do NSPJ i procesja eucharystyczna wokół świątyni, (procesja do środy włącznie) w dni powszednie po mszy wieczornej o godz. 18.30.
  2. W liturgii w tym tygodniu: uroczystości - w poniedziałek św. Jana Chrzciciela, w piątek Najświętszego Serca Pana Jezusa i w sobotę Apostołów Piotra i Pawła. 

  Czytaj więcej »
 • Trójcy św. - UROCZYSTOŚĆ 16.06.2019

  1. W czerwcu oddajemy część Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – Nabożeństwa w dni powszednie po mszy wieczornej natomiast dziś niedzielę wyjątkowo, również po mszy o godz. 18.00. 
  2. W tym tygodniu nauki przed chrztem – ostatnie przed wakacjami. 

  Czytaj więcej »
 • Niedziela - ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO - 09.06.2019

  1. Dziś dzień modlitwy i wsparcia materialnego naszego nowego kościoła… Natomiast w najbliższy wtorek 11.06. zapraszamy na modlitwę, adorację N. Sakramentu w ciszy w intencji rozpoczętego dzieła budowy świątyni do 22.00. 
  2. W tych dniach oddajemy część Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – w niedzielę zgodnie zapowiedzią od 17.00 będziemy czytać Ewangelię św. Jana a nabożeństwo będzie o 17.15. Nabożeństwa w dni powszednie po mszy wieczornej natomiast.

  Czytaj więcej »
 • VII Niedziela Wielkanocna - WNIEBOWSTĄPIENIE - 02.06.2019

  1. Dziś ogólnopolska zbiórka na świątynię Opatrzności Bożej, swoją ofiarę możemy złożyć do puszki przy wyjściu z kościoła. 
  2. W czerwcowe dni oddajemy część Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – nabożeństwa w dni powszednie po mszy wieczornej natomiast w niedzielę – od dziś zgodnie zapowiedzią od 17.00 będziemy czytać Ewangelię św. Jana a nabożeństwo będzie o 17.15. 

  Czytaj więcej »
 • VI Niedziela Wielkanocna – 26.05.2019

  1. Nabożeństwo maryjne w niedzielę o godz. 17.00 w dni powszednie po mszy o g. 18.30. Pozostał ostatni tydzień majowy – wykorzystajmy te dni, poczujmy się zaproszeni do oddania czci Matce Najświętszej – naszej Królowej. 
  2. Dziś dzień naszej szczególnej pamięci i wdzięczności wobec naszych mam. Dziękujmy za dar życia i wychowania. W intencji matek dziś modlitwa, nabożeństwo maryjne o 17.00. 

  Czytaj więcej »
 • V Niedziela Wielkanocna - 19.05.2019

  1. Dziś gościmy ukraiński zespół muzyczny „Czeremszyna” pochodzący z Tarnopola. Tworzą oprawę podczas każdej mszy św., popołudniu o 16.30 będzie specjalne spotkanie – koncert.
  2. Nabożeństwo maryjne w niedzielę o godz. 17.00 w dni powszednie po mszy o g. 18.30. 

  Czytaj więcej »
 • IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterz - 12.05.2019

  1. Dziś w niedzielę Dobrego Pasterza – rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
  2. Modlitwa za miasto Gorzów odbędzie się dziś i jutro tj. 12 i 13.05. Dziś w naszej w naszej świątyni o 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego w tej intencji i czytanie Pisma świętego – do godz.17.00 tj. nabożeństwa Maryjnego. Jutro w poniedziałek, w naszej świątyni również o 15.00 Koronka a o 18.30 w kościele O. Kapucynów nabożeństwo Majowe i procesja fatimska do k-ła Niepokalanego Poczęcia i tam ok. 20.00 msza. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.

  Czytaj więcej »
 • III Niedziela Wielkanocna - 05.05.2019

  1. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie przeżywana jest jako Niedziela Biblijna… pod hasłem „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi!” 
  2. Nabożeństwa maryjne: w niedzielę o godz. 17.00 a w dni powszednie po mszy wieczornej.

  Czytaj więcej »
 • Święto Miłosierdzia - 28.04.2019 - II Niedziela Wielkanocna

  1. Dzisiejsza uroczystość Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia i jest świętem patronalnym Parafialnych Zespołów Caritas – dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w pracę naszego Zespołu oraz wszystkim wspomagającym ubogich. Dziś po mszach zbiórka do puszek na wsparcie działań Caritas.
  2. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod warunkami zwykłymi, odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zachęcam serdecznie do codziennego praktykowania tej pięknej modlitwy, którą Pan Jezus objawił św. siostrze Faustynie. 

  Czytaj więcej »
 • Zmartwychwstanie Pańskie 21.04.2019

  1. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze Święte wg. planu niedzielnego.
  2. Rozpoczyna się oktawa wielkanocna… tzn. w tym szczególnym, radosnym czasie w piątek nie obowiązuje post czyli możemy spożywać pokarmy mięsne. 

  Czytaj więcej »
 • Niedziela Palmowa - 14.04.2019

  1. Niedzielą Palmową w liturgii rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przeżyjmy go tak jak powinien ten czas przeżywać człowiek wierzący. Zapraszamy do wspólnego przeżywania pięknej i bogatej liturgii. 
  2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, zapraszamy - dziś o godz. 17.00. 

  Czytaj więcej »
 • V Niedziela Wielkiego Postu - 07.04.2019

  1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Bpa diecezjalnego Tadeusz Lityńskiego, który przybył jest wśród nas w ramach wizytacji pasterskiej. Ufamy, że ta obecność umocni naszą wiarę przez dar słowa Bożego i pasterskiego błogosławieństwa. 
  2. W wielkopostnej przemianie niech nam pomaga udział w nabożeństwie pasyjnym, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00. Zapraszamy. 

  Czytaj więcej »
 • IV Niedziela Wielkiego Postu - 31.03.2019

  1. Zbliżamy się do wizytacji pasterskiej, która odbędzie się w dniach 6 – 7 kwietnia. Przybędzie ks. Bp Tadeusz Lityński. Rozpoczęcie w najbliższą sobotę 06.04. mszą o g godz. 17.30 podczas której młodzież naszej parafii otrzyma sakrament Bierzmowania. W niedzielę będzie na każdej mszy św. skieruje do nas pasterskie słowo. Odbędzie spotkania z przedstawicielami grup, wspólnot, osobami zaangażowanymi w naszej parafii, z katechetami. Wszystkich należących do różnych wspólnot będących w naszej parafii zapraszamy na nabożeństwo Gorzkie Żale na 17.00. Czujmy się zaproszeni do spotkania z ks. biskupem. 
  2. Dziś nasi przedstawiciele wraz z księdzem proboszczem modlą się za naszą wspólnotę na Jasnej Górze.

  Czytaj więcej »
 • Plan rekolekcji wielkopostnych 24.03. - 27.03.2019


  Czytaj więcej »
 • III Niedziela Wielkiego Postu - 24.03.2019

   

  1. Dziś rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne – na każdej mszy i zakończymy w środę 27 marca. Witamy wśród nas O. Zdzisława Góra ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętego Wincentego a’Paulo. Plan rekolekcji na tab. ogł. oraz w biuletynie. Zaplanujmy w nich swój udział. 
  2. Gorzkie Żale, dziś o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym o. rekolekcjonisty i adoracją relikwii Krzyża św. Podczas nabożeństwa zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego grobu.

  Czytaj więcej »
 • II niedziela Wielkiego Postu - 17.03.2019

  1. Dziś niedziela „Ad Gentes” znaczy - do ludzi – czyli Dzień modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Możemy udzielić wsparcia składając swój dar do puszki wychodząc z kościoła oraz drogą SMS-ową. Pełna inf. na tab. ogłoszeń. 
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. 
   • Gorzkie Żale, dziś o godz. 1700 z kazaniem pasyjnym. Podczas nabożeństwa zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego grobu. 
   • Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 9.00 i 18.00 – dla dorosłych, o 17.00 na którą zapraszamy uczniów szkoły podstawowej o 19.10 na którą zapraszamy szczególnie młodzież, kandydatów do bierzmowania. 

  Czytaj więcej »
 • I niedziela Wielkiego Postu - 10.03.2019

  1. Kończymy Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu. Parafialna księga trzeźwości w której możemy nadal zapisać swoje zobowiązania abstynenckie, jest wyłożona na stoliku przed obrazem Matki Bożej.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. 
   • Gorzkie Żale, dziś o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym. Podczas nabożeństwa zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego grobu. 
   • Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 9.00 i 18.00 – dla dorosłych, o 17.00 na którą zapraszamy uczniów szkoły podstawowej o 19.10 na którą zapraszamy szczególnie młodzież, kandydatów do bierzmowania. 

  Czytaj więcej »
 • VIII Niedziela Zwykła - 03.03.2019

  1. Trwamy do środy włącznie na Nowennie do św. Józefa w związku z pielgrzymką do Kalisza i rozpoczęciem peregrynacji obrazu św. Józefa po diecezji. Nowenna przed mszą o 18.20. W czwartek pielgrzymka do Kalisza i transmisja w TV trwam z mszy od 17.00. 
  2. Dziś pod hasłem „ Młodzi trzeźwi i wolni ” rozpoczyna się 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Trzeźwość narodu to nasz wielki obowiązek – nie tylko religijny, ale i patriotyczny – zaapelował bp Bronakowski. Przypomniał, że ponad milion Polaków nadużywa alkoholu, a dwa miliony osób doświadcza przemocy w skutek nadmiernego picia. Przed wizerunkiem Matki Bożej jest wyłożona parafialna księga trzeźwości w której możemy wpisać swoje zobowiązania abstynenckie.

  Czytaj więcej »
 • Niedziela - 24.02.2019

  1. W najbliższy wtorek 26 lutego rozpoczniemy Nowennę do św. Józefa w związku z pielgrzymką do Kalisza i rozpoczęciem peregrynacji obrazu św. Józefa po naszej diecezji. Nowenna przed mszą wieczorną o godz. 18.20 a w niedzielę przed mszą o 9.00. 
  2. Czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.45 - w tym tygodniu prowadzona będzie przez wspólnotę Odnowa w Duchu św.

  Czytaj więcej »
 • Niedziela - 17.02.2019

  1. Dziś po mszy zbiórka do puszek na wsparcie gorzowskiego hospicjum św. Kamila. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać! 
  2. Pragnących pogłębienia swojej wiary, modlitwy, zapraszamy na spotkanie w środę po mszy św. wieczornej, prowadzone przez wspólnotę Odnowa w Duchu św. 

  Czytaj więcej »
 • Niedziela - 10.02.2019

  1. Jutro przeżywamy Światowy Dzień Chorego pod hasłem - Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”. Są to słowa wypowiedziane przez Jezusa, gdy wysłał apostołów do szerzenia Ewangelii, aby Jego Królestwo było propagowane przez gesty bezinteresownej miłości. Z okazji XXVII Światowego Dnia Chorego, który w sposób uroczysty będzie obchodzony w Kalkucie w Indiach, papież Franciszek napisał - Kościół – Matka wszystkich swoich dzieci, zwłaszcza słabych – pamięta, że gesty wielkodusznego daru, jak te Miłosiernego Samarytanina, są najbardziej wiarygodną drogą ewangelizacji. Opieka nad chorymi wymaga profesjonalizmu i czułości, bezinteresownych gestów, niezwłocznych i prostych, jak zwyczajny dotyk, poprzez które daje się odczuć drugiemu, że jest „ważny”. Życie jest darem od Boga, jak napomina święty Paweł: „Cóż masz, czego byś nie otrzymał?” (1 Kor 4,7). Egzystencja, właśnie dlatego, że jest darem, nie może być uważana za zwykłe posiadanie czy prywatną własność, zwłaszcza w obliczu zdobyczy medycyny i biotechnologii, które mogłyby doprowadzić człowieka do ulegnięcia pokusie manipulowania „drzewem życia” (por. Rdz 3,24). 
  2. Rodziców Dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. z SP 11 oraz innych szkól zapraszamy na spotkanie – konferencję w najbliższy wtorek na godz. 17.00. Spotkanie w salce. 

  Czytaj więcej »
 • Niedziela - 03.02.2019

  1. Jeszcze dziś odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą, ul. Marcinkowskiego 7 cały blok oraz kolęda uzupełniająca. Kolęda dziś od 15.30. 
  2. Powracamy do porządku mszy w dni powszednie, msza o godz. 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi św. w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.

  Czytaj więcej »
 • Niedziela - 27.01.2019

  1. Trwają odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Kolęda rozpoczyna się w dniach od poniedziałku do piątku od godz. 16, a w soboty od g. 15 a w niedzielę o 15.30. 
  2. Plan kolędy 28.01 – 03.02.
   - Poniedziałek 29.01. Staszica 4 bc, 2a, 1 cały
   - Wtorek 29.01. Staszica 2 bc, 3 cały
   - Środa 30.01. Marcinkowskiego 13 abcd, 10 ghi
   - Czwartek 31.01. Marcinkowskiego 13 efgh, 10 ef
   - Piątek 01.02. Marcinkowskiego 10 abcd
   - Sobota 02.02.Marcinkowskiego 9 cały od g. 15. 
   - Niedziela 03.02. od 15.30: Marcinkowskiego 7 cały oraz kolęda uzupełniająca – osoby, które nie mogły w wyznaczonym czasie przyjąć kapłana w swoim domu a maja takie pragnienie mogą skorzystać z możliwości kolędy uzupełniającej – zainteresowanych zapraszamy do zakrystii. 

  Czytaj więcej »
 • Niedziela - 20.01.2019

  1. Dziś spotkanie opłatkowe, dla należących do grup modlitewnych, służebnych - Żywy Różaniec, Przyjaciele Paradyża, Rycerstwo Niepokalanej, ZP CARITAS, Zastęp św. Michała, Duchowa Adopcja, Odnowa w Duchu św. Służba liturgiczna, Przyjaciele Paradyża – spotkanie o g. 16.30. 
  2. Jutro obchodzić będziemy Dzień Babci, a w następnym dniu Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych bliskich, postarajmy się jeśli to możliwe w odwiedziny lub w inny sposób okażmy naszą pamięć wobec nich. 

  Czytaj więcej »
 • NIEDZIELA Chrzest Pański - Święto 13.01.2019

  1. Trwają odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Kolęda rozpoczyna się w dniach od poniedziałku do piątku od godz. 16, a w soboty od g. 15.
  2. Biuro parafialne w czasie kolędowym czynne w środę, 930 do 1000. W razie potrzeby prosimy zgłaszać się po mszy porannej lub umówić się telefonicznie.

  Czytaj więcej »
 • Uroczystość Objawienia Pańskiego 06.01.2019

  1. Dziś podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Wychodząc ze świątyni będziemy mogli złożyć przy ołtarzu ofiarę na misje oraz pobrać kadzidło i poświęconą kredę, którą oznaczymy nasze drzwi, jak to czynili nasi ojcowie. 
  2. Trwają odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Kapłani przybywają do rodzin, by wspólnie modlić się i udzielić błogosławieństwa. Postarajmy się o obecność wszystkich domowników. Przygotujmy stół nakrywając białym obrusem, stawiając na nim krzyż, świece, wodę święconą, kropidło. Spotkanie z kapłanem ma odbyć się na płaszczyźnie wiary. Kolęda rozpoczyna się od godz. 16, a w soboty od g. 15.

  Czytaj więcej »
 • Święto świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa - 30.12.2018

  1. Jutro kończymy rok kalendarzowy 2018. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z tej okazji. Zapraszamy na mszę o godz. 17.00, po mszy św. odbędzie się specjalne nabożeństwo.
  2. We wtorek 01.01. Nowy Rok. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Światowy Dzień Pokoju. Przypomnienie: mamy obowiązek uczestnictwa we mszy św. Nie ma mszy o godz. 730. Pozostałe msze według porządku niedzielnego. 

  Czytaj więcej »
 • IV Niedziela ADWENTU - 23.12.2018

  1. Przed ołtarzem możemy zapalić swoje świeczki od Betlejemskiego światełka Pokoju.
  2. Ozdoby świąteczne przygotowane przez dzieci czekają na nas dziś obok wejścia do zakrystii. 

  Czytaj więcej »
 • III Niedziela ADWENTU - 16.12.2018

  1. Przed nami ostatni tydzień Adwentu. Okazja do spowiedzi św. w dni powszednie rano od 6.15 i wieczorem pół godziny przed mszą. Roraty do soboty włącznie o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy w środę i piątek. Do soboty nie ma mszy o 8.30. 
  2. Trwa zbiórka świąteczna dla potrzebujących. Dary, artykuły spożywcze można składać obok wejścia do zakrystii, dary pieniężne do skarbony. Dziękujemy za dary już złożone.

  Czytaj więcej »
 • II Niedziela ADWENTU - 09.12.2018

  1. Rozpoczynamy dziś Rekolekcje Adwentowe. Witamy ks. Piotra Pochopień, który obecnie pracuje na misjach w Brazylii. Nauki dziś na każdej mszy a w poniedziałek i wtorek podczas mszy o 8.30 i 18.30. Dziś także popołudniowe obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, młodszych i starszych – o godz. 16.30. 
  2. W dni adwentowe odprawiane są roraty, czyli Msze św. ku czci Najśw. Maryi Panny, w tym tygodniu w dni rekolekcyjne o 8.30 a od środy o godz. 6.30. Dla dzieci w środę i piątek o 6.30. i tradycyjnie ze śniadankiem. 

  Czytaj więcej »
 • I Niedziela ADWENTU - 02.12.2018

  1. Adwent, rozpoczyna nowy Rok liturgiczny. Jest czasem świątecznego i radosnego oczekiwania. Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w II niedzielę adwentu 09.12. i trwać będą do wtorku włącznie, które poprowadzi ks. Piotr Pochopień obecnie pracujący na misjach w Brazylii. Nauki w niedzielę na każdej mszy a w poniedziałek i wtorek podczas mszy o 8.30 i 18.30.
  2. W dni adwentowe odprawiane są roraty, czyli Msze św. ku czci Najśw. Maryi Panny, od poniedziałku 03.12. - o godz. 6.30. nie będzie mszy o 8.30. Dla dzieci w środę i piątek o 6.30. i tradycyjnie ze śniadankiem (środa i piątek). 

  Czytaj więcej »
 • 25.11.2018 - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

  1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Niedziela poświęcona Wyższemu Seminarium Duchownemu. Wspieramy naszą modlitwą a także ofiarą, za którą składamy serdeczne Bóg zapłać. To wyraz naszego zatroskania o kształcenie przyszłych kapłanów. 
  2. Dzień Cudownego Medalika przypada w najbliższy wtorek. Według słów Najświętszej Maryi Panny wypowiedzianych do Katarzyny Labouré podczas objawienia z dnia 27 listopada 1830 roku, ci którzy noszą Cudowny Medalik "dostąpią wielkich łask, szczególnie jeśli go będą nosili na szyi. Tych, którzy we mnie ufają, wieloma łaskami obdarzę". Zapraszamy czcicieli Matki Bożej na mszę św. o godz. 18.30. Będzie okazja otrzymać cudowny medalik i powierzyć siebie opiece Maryi. Prośba, aby medalik pobierały osoby, które Go rzeczywiście jeszcze nie posiadają. 

  Czytaj więcej »
 • XXXIII Niedziela Zwykła - 18.11.2018

  1. Modlitwa wypominkowa za zmarłych, w tym tygodniu od poniedziałku do soboty z wyjątkiem czwartku o 17.45. Kartki do pobrania przy skarbonie, na stoliku z prasą. 
  2. Msza zbiorowe za zmarłych: we wtorek 20.11. g 18.30 i czwartek 22.11. o g. 8.30. Zapisy w zakrystii.

  Czytaj więcej »
 • XXXII Niedziela Zwykła - 11.11.2018

  1. Modlitwa wypominkowa za zmarłych, w tym tygodniu od poniedziałku do soboty z wyjątkiem czwartku i piątku o 17.45. Kartki do pobrania przy skarbonie, na stoliku z prasą. 
  2. Msza zbiorowe za zmarłych: najbliższa we wtorek 20.11. g 18.30 i czwartek 22.11. o g. 8.30. Zapisy w zakrystii.

  Czytaj więcej »
 • XXXI Niedziela Zwykła - 04.11.2018

  1. Zapraszamy dziś na Koncert z okazji 100 rocznicy Niepodległości przygotowany przez Gorzowski Zespół Muzyczny EFFATA, który rozpocznie się o godz. 16.30. Zapraszamy wstęp wolny! 
  2. Modlitwa wypominkowa za zmarłych, w tym tygodniu od poniedziałku do soboty z wyjątkiem czwartku i piątku. Kartki są do pobrania przy skarbonie oraz na stoliku z prasą. 

  Czytaj więcej »
 • XXX Niedziela zwykła - 28.10.2018

  1. Kończymy dziś Tydzień Misyjny – Dniem solidarności z Kościołem Prześladowanym, dziś pamiętamy o Pakistanie. Akcentem szczególnym jest wparcie materialne. Dziś zbiórka dobrowolnych ofiar na te cele, ofiary możemy złożyć do puszki przy wyjściu. 
  2. Korowód świętych – nabożeństwo różańcowe z relikwiami św. Jana Pawła II ulicami naszej parafii, odbędzie się dziś w niedziele 28.10. na osiedlu Europejskim. Zgromadzimy się o 16.30 na ul. Londyńska naprzeciw sklepu Biedronka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Ufamy że pogoda nam na to pozwoli. (Nie będzie nab. Różańcowego w kościele).

  Czytaj więcej »
 • XXIX Niedziela Zwykła - 21.10.2018

  1. Rozpoczynamy dziś Tydzień Misyjny, przez cały tydzień trwać będziemy na modlitwie w tej intencji. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w tej intencji dziś i w kolejne dni. Za tydzień w niedzielę udzielimy wsparcia materialnego na misje – odbędzie się zbiorka do puszek. 
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. W niedziele na godz. 17.00. W dni powszednie o godz. 17.45. Dzieci zapraszamy w środę i piątek na g. 17.00.

  Czytaj więcej »
 • XXVIII Niedziela Zwykła - 14.10.2018

  1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. W niedziele na godz. 17.00. W dni powszednie o godz. 17.45. Dzieci zapraszamy w środę i piątek na g. 17.00.
  2. We wtorek 16 X – 40 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na stolicę Piotrową, papieża Polaka w 1978r. św. Jana Pawła II. Dziękując za Jego pontyfikat i kanonizacje zapraszamy na modlitwę dziękczynną na modlitwę różańcową na 17.45. tak umiłowaną przez św. JP II. Zapraszamy do modlitwy, na mszę wieczorną przez wstawiennictwo św. Jana Pawła w intencji rodzin, za dzieło Duchowej Adopcji. Zapraszamy osoby, które złożyły przyrzeczenia i podjęły modlitwę w int. dzieci poczętych a jeszcze nienarodzonych. Będzie możliwość ucałowania relikwii. 

  Czytaj więcej »
 • XXVII Niedziela Zwykła - 07.10.2018

  1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. W niedziele na godz. 17.00. W dni powszednie o godz. 17.45. Dzieci zapraszamy w środę i piątek na g. 17.00.
  2. Spotkanie modlitewne wspólnoty Odnowa w Duchu św. w środy po mszy św. w salce.

  Czytaj więcej »
 • XXVI Niedziela Zwykła - 30.09.2018

  1. Rozpoczynamy jutro październik - czas modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w dzień powszedni o godz. 17.45 a w niedzielę o godz. 17.00. Dzieci zapraszamy na modlitwę różańcową - specjalne nabożeństwo w środy i piątki na godz. 17.00.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy tydzień miesiąca: 
   - W środę dzień postu i modlitwy za Ojczyznę, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na 17.45 w tej intencji i mszę wieczorną. 
   - W czwartek zapraszamy na modlitwę w intencji powołań – nabożeństwo różańcowe o 17.45 i msza św. Po mszy spotkanie Przyjaciół Paradyża w salce. Nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego. 
   - W piątek – Adoracja Najświętszego sakramentu. Rozpoczęcie o godz. 8.00 do mszy o 8.30. Spowiedź dla dzieci od 16.30. Dla dzieci o 17.00 nab. Różańcowe z komunią św. 
   O g. 17.45 różaniec i o godz. 18.30 msza. W tym dniu również szczególna okazja do spowiedzi. 
   - W najbliższą sobotę – Rycerstwo Niepokalanej, zaprasza do udziału w nabożeństwie Maryjnym zadośćuczynienia. Rozpoczęcie modlitwą różańcową o g. 745, następnie o 8.30 msza św. z nauką. 

  Czytaj więcej »
 • XXV Niedziela - 23.09.2018

  1. Trwamy na nowennie do św. Michała Archanioła, przygotowując się do święta św. Archaniołów. Dziś w niedzielę o g. 17.15. W tygodniu przed mszą o godz. 17.45. Zapraszamy należących do Zastępu św. Michała, osoby które przyjęły szkaplerz, zapraszamy chętnych. 
  2. W liturgii w tym tygodniu min.:
   •Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – w sobotę – patronalne święto II zastępu św. Michała w naszej parafii. Zapraszamy czcicieli na mszę o 18.30. 

  Czytaj więcej »
 • Odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

  Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca oraz Apostolatu Margaretka

  w Roku Jubileuszowym 350-lecia przybycia Obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej do Rokitna

   

  Rokitno, 6 października 2018r.


  Czytaj więcej »
 • XXIV Niedziela - 16.09.2018

  1. Dziś akcja POLA NADZIEI, czyli będziemy mogli na zewnątrz świątyni nabyć sadzonki żonkili. Dochód przeznaczony na działalność gorzowskiego hospicjum. Koszt minimum 1,50 zł. za sztukę. Kto nie ma ogródka, może zakupić i przekazać na obsadzenie terenu wokół naszej świątyni. 
  2. W liturgii w tym tygodniu min.:
   • Św. Stanisława Kostki – święto, Patron Polski. Młodzieży – we wtorek 
   • Święto św. Mateusza Apostoła – w piątek 

  Czytaj więcej »
 • XXIII Niedziela - 09.09.2018

  1. Plan nabożeństw i pracy biura parafialnego: Msze św., w dni powszednie o godz. 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed mszą. Natomiast w niedzielę powróciła msza o 13.15. 
  2. Biuro parafialne czynne: w środę od 9.30 – 10.00, czwartek od 16.30 -17.30.

  Czytaj więcej »
 • XXII Niedziela - 02.09.2018

  1. Powracamy do planu nabożeństw i pracy biura parafialnego w ciągu roku. Msze św., w dni powszednie: o godz. 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed mszą. W niedzielę powraca msza o 13.15. 
  2. Biuro parafialne czynne: w środę od 9.30 – 10.00 i w czwartek od 16.30 -17.30. 

  Czytaj więcej »
 • XXI Niedziela - 26.08.2018 - Uroczystość NMP Częstochowskiej

  1. Obowiązuje jeszcze wakacyjny porządek do 31 sierpnia tj. do najbliższego piątku.
   • W dni powszednie, msza św. o godz. 18.30. 
   • Biuro parafialne czynne tylko w czwartek od 16.30 – 17.30. 
  2. W liturgii w tym tygodniu min.: 
   a. Wspomnienie św. Moniki – w poniedziałek 
   b. Wspomnienie św. Augustyna – we wtorek
   c. Wspomnienie Męczeństwo św. Jana Chrzciciela – w środę

  Czytaj więcej »
 • XX Niedziela - 19.08.2018

  1. Przypominamy obowiązuje wakacyjny porządek (do 31 sierpnia):
   • W dni powszednie, msza św. o godz. 18.30. 
   • W niedzielę, nie ma mszy św. o 13.15. 
   • Okazja do spowiedzi św. szczególnie w dni powszednie pół godziny przed mszą. 
   • Biuro parafialne czynne będzie tylko w czwartki od 16.30 – 17.30. 
   W sprawach pilnych zapraszamy po mszy św. lub prosimy umówić się telefonicznie 95 7200087 (nr na plebanię) 
  2. W liturgii w tym tygodniu min.: 
   a. Wspomnienie św. Bernarda – w poniedziałek
   b. Święto św. Bartłomieja Apostoła – w piątek 
   c. Uroczystość NMP Częstochowskiej – w niedzielę

  Czytaj więcej »
 • XIX Niedziela - 12.08.2018

  1. Przypominamy obowiązuje wakacyjny porządek:
   • W dni powszednie, msza św. o godz. 18.30. 
   • W niedzielę, nie ma mszy św. o 13.15. 
   • Okazja do spowiedzi św. szczególnie w dni powszednie pół godziny przed mszą. 
   • Biuro parafialne czynne będzie tylko w czwartki od 16.30 – 17.30. 
   W sprawach pilnych zapraszamy po mszy św. lub prosimy umówić się telefonicznie 95 7200087 (nr na plebanię) 
  2. W liturgii: we wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe

  Czytaj więcej »
 • XVIII Niedziela - 05.08.2018

  1. Przypominamy obowiązuje wakacyjny porządek:
   - W dni powszednie, msza św. o godz. 18.30.
   - W niedzielę, nie ma mszy św. o 13.15.
   - Okazja do spowiedzi św. szczególnie w dni powszednie pół godziny przed mszą.
   - Biuro parafialne czynne będzie tylko w czwartki od 16.30 – 17.30.
   W sprawach pilnych zapraszamy po mszy św. lub prosimy umówić się telefonicznie 95 7200087 (nr na plebanię)
  2. Przeżywamy sierpień – miesiąc abstynencji od alkoholu – przed obliczem Matki Bożej wyłożona jest parafialna księga trzeźwości w którą możemy wpisać swoje zobowiązanie w tym zakresie. Możemy swoje zobowiązanie ofiarować za osoby nadużywające alkohol. Zachęcamy do realizacji propozycji na 100 lecie Niepodległości – 100 dni abstynencji…

  Czytaj więcej »
 • XVII Niedziela - 29.07.2018

  1. Przypominamy obowiązuje wakacyjny porządek:
   W dni powszednie, msza św. o godz. 18.30. 
   W niedzielę, nie ma mszy św. o 13.15. 
   Okazja do spowiedzi św. szczególnie w dni powszednie pół godziny przed mszą. 
   Biuro parafialne czynne będzie tylko w czwartki od 16.30 – 17.30. 
   W sprawach pilnych zapraszamy po mszy św. lub prosimy umówić się telefonicznie 95 7200087 (nr na plebanię) 
  2. W środę rozpocznie się sierpień – miesiąc abstynencji od alkoholu – przed obliczem Matki Bożej wyłożona jest księga trzeźwości w którą możemy wpisać swoje zobowiązanie w tym zakresie. Możemy swoje zobowiązanie ofiarować za osoby nadużywające alkohol. 

  Czytaj więcej »
 • XVI Niedziela - 22.07.2018

  1. Przypominamy obowiązuje wakacyjny porządek:
   - W dni powszednie, msza św. o godz. 18.30. 
   - W niedzielę, nie ma mszy św. o 13.15. 
   - Okazja do spowiedzi św. szczególnie w dni powszednie pół godziny przed mszą. 
   - Biuro parafialne czynne będzie tylko w czwartki od 16.30 – 17.30. 
   W sprawach pilnych zapraszamy po mszy św. lub prosimy umówić się telefonicznie 95 7200087 (nr na plebanię ) 
  2. W liturgii w tym tygodniu min.: 
   - Wspomnienie św. Kingi – we wtorek
   - Święto św. Jakuba i św. Krzysztofa – w środę
   - Święto św. Joachima i Anny – w czwartek, rodziców NMP i zarazem dziadków Pana Jezusa, dzień pamięci o seniorach, naszych rodzicach i dziadkach. Prośba o przypomnienie starszym o próbach wyłudzania pieniędzy przez ludzi podszywających się za krewnych, wnuczków, ale też służb socjalnych, pracowników rozmaitych specjalności, czy nawet policjantów. Bądźmy czujni, miejmy ograniczone zaufanie, przekażmy te informacje nie wychodzącym z domu… 

  Czytaj więcej »
 • XV Niedziela - 15.07.2018

  1. Dziś wychodząc z kościoła, bocznym wyjściem zachęcamy do nabywania cegiełki herbacianej w cenie 10 zł. Może być prezentem dla innych, ale z dopowiedzeniem, iż pijąc dobrą herbatę niech pamiętają o modlitwie za dzieło budowy. 
  2. Przypominamy obowiązuje wakacyjny porządek:
   • W dni powszednie, msza św. o godz. 18.30. 
   • W niedzielę, nie ma mszy św. o 13.15. 
   • Okazja do spowiedzi św. szczególnie w dni powszednie pół godziny przed mszą. 
   • Biuro parafialne czynne będzie tylko w czwartki od 16.30 – 17.30. W sprawach pilnych zapraszamy po mszy św. lub prosimy umówić się telefonicznie 95 7200087. 

  Czytaj więcej »
 • XIV Niedziela - 08.07.2018

  1. Przypominamy obowiązuje wakacyjny porządek:
   • W dni powszednie, msza św. o godz. 18.30. 
   • W niedzielę, nie ma mszy św. o 13.15. 
   • Okazja do spowiedzi św. szczególnie w dni powszednie pół godziny przed mszą. 
   • Biuro parafialne czynne będzie tylko w czwartki od 16.30 – 17.30. W sprawach pilnych zapraszamy po mszy św. lub prosimy umówić się telefonicznie 95 7200087. 
  2. We wtorki zapraszamy na nowennę do św. Antoniego a w środy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwa po mszy o godz. 18.30. 

  Czytaj więcej »
 • XIII Niedziela - 01.07.2018

  1. Przypominamy obowiązuje wakacyjny porządek:
   • W dni powszednie, msza św. o godz. 18.30. 
   • W niedzielę, nie ma mszy św. o 13.15. 
   • Okazja do spowiedzi św. szczególnie w dni powszednie pół godziny przed mszą. 
   • Biuro parafialne czynne będzie tylko w czwartki od 16.30 – 17.30. W sprawach pilnych zapraszamy po mszy św. lub prosimy umówić się telefonicznie 95 7200087 (nr na plebanię) 
  2. W najbliższy wtorek msza o 18.30 w intencji dzieła budowy nowego kościoła oraz poświęcenie kapsuły czasu, która będzie u mieszczona na wieży. Możliwość obejrzenia jej zawartości. 

  Czytaj więcej »