facebook

Zmartwychwstanie Pańskie 04.04.2021

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » Zmartwychwstanie Pańskie 04.04.2021

 1. Trwamy na nowennie przed świętem Miłosierdzia Bożego – modlitwa nowenny dziś i jutro po mszy o 7.30. Od wtorku do soboty włącznie zapraszamy na nowennę przed Najświętszym Sakramentem na godz. 15.00. Będzie to czas wspólnej prowadzonej modlitwy, w intencji zatrzymania pandemii, odmówimy Koronkę do miłosierdzia Bożego i inne modlitwy do 16.00. Następnie będzie adoracja w ciszy do mszy św. wieczornej. W tym tygodniu nie będzie adoracji po mszy wieczornej. 
 2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze Święte wg. planu niedzielnego oraz dodatkowo msza o 11.15, podobnie będzie za tydzień w święto Miłosierdzia Bożego. Jutro składane ofiary przeznaczone są na wsparcie uczelni teologicznych.
 3. Rozpoczyna się oktawa wielkanocna…tzn. w tym szczególnym, radosnym czasie w piątek nie obowiązuje post czyli możemy spożywać pokarmy mięsne. 
 4. Rozpoczyna się okres wielkanocny – okazja do spowiedzi każdego dnia pół godziny przed mszą św. 
 5. W najbliższą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego.
 6. Zmiana tajemnic różańcowych w najbliższą niedzielę po mszy o 9.00, która odprawiona będzie za należących do wspólnoty Żywego Różańca. 
 7. Biuro parafialne czynne w czwartek w godzinach 16.30 – 17.30. 
 8. Zapraszamy do stolika z prasą. 
 9. Słowa podziękowania pragniemy skierować do tych wszystkich, którzy brali czynny udział w przygotowaniu świątyni i liturgii. Dziękujemy troszczącym się i przygotowanie liturgii poszczególnych dni, scholii, służbie liturgicznej, panu organiście. Dziękujemy osobom prowadzącym modlitwy. Za wykonane prace porządkowe wewnątrz i wokół świątyni. Za troskę o czystość szat kapłańskich i strojów liturgicznych, o czystość nakryć ołtarzowych. Dziękujemy za przygotowaną ciemnice i grób pański. Za stałą troskę o wystrój i dekoracje z kwiatów. Dziękujemy za dar paschału dla naszej świątyni. Dziękujemy za wszelkie składane ofiary złożone w świątyni oraz na konto parafialne - 54 1500 14161214 1001 2200 0000.
 10. Dziękujemy raz jeszcze, za złożone nam kapłanom w Wielki Czwartek życzenia: osobom indywidualnym oraz grupom modlitewnym, wspólnotom. Za życzenia przekazane drogą sms, telefoniczną. 
 11. Za tydzień druga niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę będą w całości przeznaczone na pokrycie kosztów budowy nowej świątyni. 
 12. Wszystkim życzymy miłego z wiarą i nadzieją przeżycia świątecznego czasu ku czci Jezusa Zmartwychwstałego. 

 

 

 Chrystus Zmartwychwstał – prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

W tym wielkanocnym pozdrowieniu kryje się sens naszej wiary.

Przez pryzmat Zmartwychwstania inaczej widać sens życia człowieka na ziemi. 

Zmartwychwstały Chrystus rozjaśnia nasze mroki i ciemności, wprowadza cywilizację życia i miłości, napełnia serca nadzieją wieczności zaplanowanej dla człowieka stworzonego na obraz i podobieństwo Boże. 

W czasie dla nas trudnym, pełnym niepokoju i lęku o zdrowie, życie, o jutro, życzymy wszystkim Parafianom i Gościom duchowych sił i nadziei. 

Niech Zmartwychwstały napełnia nasze serca swoją obecnością i pokojem. Umacniajmy i doceniajmy nasze rodzinne i przyjacielskie więzy. Niech te święta zaowocują jeszcze większym wzajemnym szacunkiem i miłością. 

Niech te święta będą czasem wypoczynku, czasem radości. 

Ks. Andrzej Tomys proboszcz
wraz z współpracownikami ks. Wojciechem Żabińskim i ks. Adamem Skubis