facebook

XXIX Niedziela 17.10.2021

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » XXIX Niedziela 17.10.2021

 1. Dziś gościmy przedstawiciela wspólnoty Misjonarzy Oblatów - o. Sebastiana, zgodnie z zapowiedzią mamy okazję wesprzeć misje nabywając kalendarz misyjny. 
 2. Trwa październik czas modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w niedzielę o g. 17.00. w dzień powszedni o godz. 17.45. Dzieci zapraszamy - w środy i piątki na godz. 17.00. Dziś na nabożeństwo różańcowe zapraszamy wszystkich chętnych a szczególne zapraszamy całe rodziny z dziećmi, rodziny należące do wspólnoty „Rodziców modlących się za swoje dzieci”. 
 3. Biuro parafialne czynne: w czwartek od 16.30 -17.30.
 4. W liturgii w tym tygodniu m.in.:
  • Św. Łukasza, ewangelisty – święto, jutro w poniedziałek
  • Bł. ks. Jerzego Popiełuszki – wspomnienie we wtorek
  • Św. Jana Kantego – wspomnienie w czwartek
  • Św. Jana Pawła II Patrona Rodzin – wspomnienie w piątek zapraszamy na msze o 8.30 i 18.30. Szczególny dzień dla naszej wspólnoty z faktu posiadania przez naszą wspólnotę relikwii. 
 5. W czwartek dzień eucharystyczny, po mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.30. Zapraszamy. 
 6. Adoracja, Modlitwa uwielbienia – przed Najśw. Sakramentem, prowadzona z oprawą muzyczną, zapraszamy w piątek po mszy wieczornej do 20.00.
 7. Służbę liturgiczną, lektorów, ministrantów i kandydatów zapraszamy na zbiórkę – spotkanie w najbliższą sobotę na godz. 10.30. Rodziców prosimy o przypomnienie swoim synom o spotkaniu.
 8. Dzieci – uczniów należących do scholii dziecięcej i pragnących należeć, zapraszamy na próbę, spotkania, które odbywają się w sobotę na godz. 10.30 w salce na plebanii.
 9. Propozycja dla młodzieży naszej parafii. Ksiądz Adam zaprasza chętnych na spotkanie grupy młodzieżowej w najbliższą sobotę 23.10 po mszy św. wieczornej. 
 10. Msza w intencji dzieci, które w październiku obchodziły swoje urodziny i imieniny, zostanie odprawiona w niedzielę 31.10. o godz. 12.00. Można zgłaszać imiona dzieci w zakrystii. 
 11. Uroczystość Wszystkich świętych – jest zaproszeniem do porządkowania grobów naszych bliskich zmarłych oraz do modlitwy o dar nieba dla nich. Planujemy msze zbiorowe: 02.11. Dzień Zaduszny 17.00; 12.11. piątek g. 18.30. Zapisy po mszach w zakrystii. Zostały przygotowane kartki wypominkowe wraz z datą planowanej modlitwy, są wyłożone na stoliku obok bocznego wyjścia – prosimy o roztropne pobranie kartek, aby zostały wykorzystane.
 12. Przypominamy o wymogach sanitarnych w kościele, dystans społeczny i maseczki na twarzy. Przy wejściach do świątyni, znajdują się bezdotykowe dozowniki do dezynfekcji rąk oraz bezdotykowe kropielnice. Wystarczy podstawić palce i obfita kropla wody posłuży nam do wykonania znaku krzyża. 
 13. Zapraszamy do stolika z prasą katolicka, przez czytelnictwo umacniajmy naszą wiarę.
 14. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary na potrzeby naszej parafii, za ofiary przekazywane w świątyni oraz na konto parafialne - 54 1500 14161214 1001 2200 0000. Za składane ofiary przeznaczone na pokrywanie kosztów budowy nowego kościoła. 
 15. Propozycje – zaproszenia:
  • Msza z modlitwą o uzdrowienie zostanie odprawiona jutro w poniedziałek 18.10. w parafii św. Wojciecha. O godz. 18.00 modlitwa różańcowa. 18.30 msza i adoracja z modlitwą o uzdrowienie.
  • Koncert muzyki sakralnej w rocznice inauguracji pontyfikatu św. Jana Pawła II – odbędzie się w katedrze w czwartek 21.10.o godz. 19.00. Pełna inf. na tab. ogł.
  • Fatima przez swoje wydarzenia nieustannie inspiruje. Nowy film o tym tytule pragnie nam przekazać dobrą nowinę o objawieniach Matki Bożej i zaprosić do modlitwy. Jest możliwość skorzystania z specjalnego seansu w poniedziałek 25.10. godz. 19.30 w kinie Helios w galerii Askana. Cena 12.zl. Zapisy i wpłaty w zakrystii, możemy zaprosić bliskich, znajomych.
  • Rekolekcje – 33 dniowe przygotowanie przed aktem oddania się Jezusowi przez ręce Maryi. Miejsce parafia Ojców Oblatów. Pełna inf. na tab. ogł.
  • Msza święta w intencji o dobrego męża, o dobrą żonę – w ostatnią sobotę miesiąc w kościele o. Kapucynów. Pełna inf. na tab. ogł. 
 16. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej i świętych Patronów. Wszystkim życzymy zdrowia, pogody ducha, obfitości darów Bożych. 

Pożegnaliśmy w minionym tygodniu zmarłą : + Janinę Smyczyńską l. 74