facebook

XXIV Niedziela - 12.09.2021

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » XXIV Niedziela - 12.09.2021

 1. Msze św., w dni powszednie: o godz. 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed mszą. W niedzielę powróciła msza o 13.15. Młodzież uczniów klas VII i VIII, szkoły średniej, kandydatów do bierzmowania, zapraszamy w niedziele na mszę o 10.30 a młodszych tj. uczniów klas 0 – 6 wraz z rodzicami, zapraszamy na 12.00. Biuro parafialne czynne: w czwartek od 16.30 -17.30. 
 2. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania, dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 3. We wtorki zapraszamy na nowennę do św. Antoniego, a w środy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwa po mszach.
 4. W liturgii w tym tygodniu:
  • Święto Podwyższenia Krzyża św. – we wtorek. Dzień czci krzyża, szczególnie dla znajdującego się w naszych domach. Oddajmy Mu cześć poprzez ucałowanie Go i odmówienie Litanii do Krwi Chrystusa.
  • Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej w środę
  • Św. Stanisława Kostki, Patrona Polski – święto w sobotę 
 5. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – przed mszą, od 17.45. adoracje poprowadzi wspólnota modlitewna Odnowa w Duchu św. Po mszy adoracja w ciszy do 20.30. 
 6. W czwartek 16 -y dzień miesiąca – dzień modlitwy prze wstawiennictwo św. Jana Pawła II Patrona rodzin. Przed mszą od 17.45 adoracja Najśw. Sakramentu, msza w int. rodzin, Duchowej Adopcji a po mszy modlitwa Litania. 
 7. Dzieci – uczniów należących do scholii dziecięcej i chętnych należeć, zapraszamy na próbę, spotkanie, które odbędzie się w sobotę na godz. 10.30 w salce na plebanii. Chłopców, kandydatów na ministrantów zapraszamy na msze św. w niedziele na godz. 12.00 (do zakrystii). 
 8. Dzieci z klasy III przygotowujące się do pierwszej komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy na mszę i spotkanie w niedzielę 19.09. na 13.15. 
 9. Kurs przedmałżeński w parafii Niepok. Poczęcia, ul. Mieszka I. Rozpoczęcie w niedzielę 19.09. mszą o 18.30 a w tygodniu nauki o 19.00. 
 10. Przygotowanie do S. Bierzmowania, dla dorosłych tj. osób które ukończyły 21 rok życia, odbędzie się w parafii NMP Królowej Polski przy ul. Żeromskiego. Pierwsze nauki w piątek 24 września godz. 19.15 w kościele i w sobotę 25 września o godz.19.30 w auli św. Jana Pawła II.
 11. Zapraszamy do stolika z prasą i zachęcamy aby nabywać i czytać prasę katolicką, natomiast w zakrystii możemy jeszcze nabyć wydanie specjalnej pozycji o Prymasie Tysiąclecia w cenie 10zl. 
 12. Zaproszenia i propozycje:
  • Nabożeństwo kalwarii w Rokitnie, dziękczynne za beatyfikację kard. Wyszyńskiego - 18.09. Tab. ogł.
  • Pielgrzymka mężczyzn do Międzyrzecza – w sobotę 25.09. Organizujemy wyjazd dla chętnych, mężczyzn, ojców, dziadków, młodzieńców i wnuków…Wyjazd o 8.30. Informacja i zapisy w zakrystii. Plan tab. ogł.
  • Parafia św. Józefa przy ul. Brackiej organizuje autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 25 i 26 września . Koszt 200 zł. Zapisy w zakrystii, w biurze parafialnym lub telefonicznie.
  • KURS liturgiczny dla fotografów i operatorów kamer. Pełna inf. na tab. ogł. 
 13. Ogłoszenie społeczne:
  • Mobilne Centrum Badań organizuje badania min.: badanie tętnic kończyn dolnych, wydolności płuc i oskrzeli, badania zalecane po przejściu COVID 19. Badania są płatne. Ambulans dotrze na parking parafialny w środę 15.09. na godz. 14.00. Pełna inf. Na tab. ogłoszeń oraz na ulotkach wyłożonych na stoliku z prasą.
  • Książka autorstwa naszego parafianina Andrzeja Waleńskiego będą do nabycia w niedzielę za tydzień po mszach św. Legendy gorzowskie – to zbiór 18 legend o miejscach i ludziach tworzących historię miasta Gorzowa. Teksty ukazują bogatą fantazję autora dotyczącą niesamowitych zdarzeń owianych niejednokrotnie nutką tajemnicy, wprowadzając czytelnika w inny, lepszy świat. Całość rozbawia i wzrusza, dając jednocześnie poczucie przynależności do wspólnoty i miejsc znanych wszystkim gorzowianom. Pełna inf. za tydzień. 
 14. Przypominamy o wymogach sanitarnych w kościele, dystans społeczny i maseczki na twarzy. 
 15. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary na potrzeby parafii, szczególnie dziś na budowę nowej świątyni. Ofiary przekazywane w świątyni oraz na konto parafialne - 54 1500 14161214 1001 2200 0000.
 16. Pola Nadziei – akcja rozprowadzania sadzonek żonkili – dziś po mszy. Dochód przeznaczony dla gorzowskiego hospicjum. Nabywamy, sadzimy i wspieramy. Kto nie ma ogródka może nabyć i przekazać na obsadzenie tereny wokół świątyni. Koszt jednej zasadzki 2 zł. Można złożyć ofiarę większą… 
 17. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia.

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: + Pawła Sempowicz l. 85, + Karolinę Chełminiak l. 61
Wieczny odpoczynek racz IM dać Panie…