facebook

XXII Niedziela - 29.08.2021

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » XXII Niedziela - 29.08.2021

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Arkadiusza Wiącek, skierowanego do nas dekretem ks. biskupa. Życzymy by dobrze się czuł wśród nas oraz owocnej pracy duszpasterskiej. 
 2. Wracamy od jutra do planu nabożeństw w ciągu roku. Msze św., w dni powszednie: o godz. 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed mszą. W niedzielę powraca msza o 13.15. 
 3. Biuro parafialne czynne: w czwartek od 16.30 -17.30.
 4. We wtorki zapraszamy na nowennę do św. Antoniego, a w środy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwa po mszach.
 5. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Zapraszamy na mszę z tej okazji w piątek. 
 6. Rozpoczynamy pierwszy tydzień września:
  • W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Jednocześnie to dzień postu i modlitwy za Ojczyznę, zapraszamy na modlitwę różańcowa przed Najśw. Sakramentem na 17.45 i mszę.
  • Lektorów, ministrantów oraz kandydatów, zapraszamy w czwartek na mszę wieczorną i spotkanie.
  • W czwartek zapraszamy na modlitwę w intencji powołań – zapraszamy szczególnie osoby należące do wspólnoty Przyjaciół Paradyża na adorację od 17.45, (prowadzić ją będą osoby należące do wspólnoty Przyjaciół Paradyża) i mszę. Po mszy adoracja w ciszy do 20.30.
  • Pierwszy piątek – Adoracja Najświętszego sakramentu. Rozpoczęcie o godz. 8.00 do mszy 8.30. Msza, w intencji dzieci z okazji rozpoczęcia roku szkolnego o 17.00, zapraszamy uczniów klas O-VI, rodziców okazja do spowiedzi pół godziny przed mszą ( najmłodszych zachęcamy do przyniesienie przyborów, tornistrów do poświęcenia). Na mszę o 18.30 zapraszamy uczniów klasy VII i VIII, oraz szkół średnich, kandydatów do bierzmowania, rodziców. Spowiedź poł godziny przed mszą i adoracja Najśw. Sakramentu.
  • W sobotę Rycerstwo Niepokalanej, zaprasza do udziału w nabożeństwie Maryjnym zadośćuczynienia. Rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 730, następnie o 8.30 msza z nauką ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.. 
 7. Odwiedziny chorych przez kapłanów, odbędą się w sobotę - możemy zgłaszać osoby starsze, chore.
 8. Zmiana tajemnic różańcowych – za tydzień w niedzielę po mszy w intencji należących do ŻR o g. 9.00. 
 9. Spotkanie katechetów uczących na terenie naszej parafii, w środę 8.09. o godz. 17.00.
 10. Zapraszamy do stolika z prasą. Warto poszerzać swoje horyzonty myśli, wiedzy. 
 11. Zaproszenia i propozycje:
  • Obchody 41. Rocznicy Gorzowskich Wydarzeń Sierpniowych. Plan uroczystości na tab. ogł.
  • Pielgrzymka dziękczynna Rodziny Radia Maryja, wyjazd 04.09. godz. 6.00. Zapisy w biurze Radia Maryja i Centrum Charytatywnym przy ul. Słonecznej 63.
  • Pielgrzymka śladami Jana Pawła II. Pełna inf. na tab. ogł.
  • Turnusy Rehabilitacyjne w Głogowie w Domu Uzdrowienia – pełna inf. na tablicy ogłoszeń.
  • Propozycja na dziś: TV Trwam g. 21.45 - Film dokumentalny. Pochodzenie świata Wiele osób robi różne założenia dotyczące historii Ziemi. Rzecz w tym, jak te założenia wpływają na nasze rozumienie historii. A co najważniejsze, jak wpływają na nasz stosunek do nauki i Pisma Świętego. Czy Bóg stworzył świat w ciągu kilku dni czy miliardów lat? 
 12. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary na potrzeby parafii, ofiary przekazywane w świątyni oraz na konto parafialne - 54 1500 14161214 1001 2200 0000. 
 13. Przypominamy o wymogach sanitarnych w kościele, dystans społeczny i maseczki na twarzy. 
 14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia.

Ks. Andrzej Tomys
Proboszcz

W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: + Wandę Nadrowską l.74, Macieja Bonieckiego l. 38 + Daniela Grądys l.30, + Wandę Przybylską l. 83
Wieczny odpoczynek racz IM dać Panie…