facebook

XXI Niedziela 22.08.2021

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » XXI Niedziela 22.08.2021

 1. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek, do niedzieli 29 sierpnia włącznie.
  • Msza św. w dni powszednie, o godz. 18.30. W niedzielę, nie ma mszy św. o 13.15
  • Okazja do spowiedzi św. szczególnie w dni powszednie pół godziny przed mszą.
  • Biuro parafialne czynne jest tylko w czwartki od 16.30 – 17.30. W sprawach pilnych zapraszamy po mszy św. lub prosimy umówić się telefonicznie 95 7200087. 
 2. W liturgii w tym tygodniu:
  • Św. Bartłomieja Apostoła - święto we wtorek
  • Uroczystość NMP Częstochowskiej w czwartek
  • Św. Moniki – wspomnienie w piątek
  • Św. Augustyna wspomnienie w sobotę
 3. We wtorki zapraszamy na nowennę do św. Antoniego, a w środy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwa po mszy o godz. 18.30.
 4. W kolejny 25 dzień miesiąca tj. w najbliższą środę, msza w intencji: Za dzieci poczęte a jeszcze nie narodzone o dar szczęśliwych ich narodzin i za ich rodziców, o odwagę przyjęcia daru nowego życia. 
 5. W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków. Zapraszamy na mszę św. 
 6. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – przed mszą, od 17.45, prowadzi w tym tygodniu wspólnota Odnowa w Duchu św. Po mszy adoracja w ciszy do 20.30.
 7. Za tydzień ostatnia niedziela sierpnia – o godz. 12.00 msza w intencji dzieci, które obchodziły w czasie wakacji swoje urodziny i imieniny. Imiona dzieci, które pragniemy polecić w tej mszy zgłaszamy w zakrystii.
 8. Zaproszenie na mszę z okazji Dnia Energetyka – msza zostanie odprawiona pod przewodnictwem ks. bpa diecezjalnego Tadeusza w najbliższą niedzielę w katedrze o godz. 10.30. 
 9. Publiczny Różaniec przebłagalny za tydzień w niedzielę o 14.00 – pełna inf. na tab. ogł. 
 10. Szkoła Podstawowa, katolicka ogłasza dodatkowy nabór dla uczniów do poszczególnych klas. Bliższe informacje dot. szkoły znajdującej się po sąsiedzku naszej parafii uzyskamy odwiedzając szkołę. 
 11. Nabór dla chętnych, aby uczyć się grać na organach i śpiewu, do posługi organisty liturgicznego. Przesłuchania rozpoczną się 28 sierpnia 2021 r. o godz. 10:00 w IFT w Zielonej Górze. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 720 368 455.
 12. Zaproszenie na VI Kongres Nowej Ewangelizacji w Łodzi. Pełna inf. na tab. ogłoszeń i stronie Internetowej naszej parafii. 
 13. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary na potrzeby parafii, ofiary przekazywane w świątyni oraz na konto parafialne - 54 1500 14161214 1001 2200 0000.
 14. Zapraszamy do stolika z prasą. Warto poszerzać swoje horyzonty myśli, wiedzy. 
 15. Przypominamy o wymogach sanitarnych w kościele, dystans społeczny i maseczki na twarzy.
 16. Ks. Wojciech Żabiński decyzją ks. biskupa kończy dwuletnią posługę duszpasterską w naszej parafii. Z dniem 25.08. rozpoczyna kolejny etap w parafii Torzym. Wyrażamy Mu naszą wdzięczność, podziękowanie za Jego posługę, wszelkie działanie dla dobra duchowego parafii i parafian. Niech dobry Bóg obdarza Go swoim błogosławieństwem. Życzymy owocnej posługi w nowej parafii. Zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie. Msza dziękczynna zostanie odprawiona jutro w poniedziałek 23.08. o godz. 18.30. Nasz udział w niej będzie okazją do wyrażenia naszej wdzięczności i podziękowania.
 17. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia.

Ks. Andrzej Tomys
Proboszcz