facebook

XV Niedziela Zwykła - 11.07.2021

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » XV Niedziela Zwykła - 11.07.2021

 1. Konferencja Episkopatu Polski informuje, ze od niedzieli 20 czerwca br. została odwołana dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Tym samym powrócił obowiązek uczestnictwa we mszy w niedziele i w święta nakazane.
 2. Przypominamy obowiązuje wakacyjny porządek:
  o W niedziele nie ma mszy św. o 13.15
  o W dni powszednie, msza św. tylko o godz. 18.30
  o Okazja do spowiedzi św. szczególnie w dni powszednie pól godziny przed mszą.
  o Biuro parafialne czynne będzie w czwartki od 16.30 - 17.30. W sprawach pilnych zapraszamy po mszy św. lub prosimy umówić się telefonicznie 95 7200087 (nr na plebanię)
 3. Jutro 12.07. na Jasną Górę dotrą uczestnicy pieszej pielgrzymki, kt6ra wyruszyła z Otynia 02.07. Wśród pielgrzymów jest ks. Wojciech. Msza w kaplicy cudownego obrazu o godz. 12.00 - możemy w niej uczestniczyć dzięki przekazowi internetowemu wchodząc na strony sanktuarium.
 4. We wtorki zapraszamy na nowennę do św. Antoniego a w środy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwa po mszy o godz. 18.30.
 5. Na czas wakacyjny odwołana zostaje Adoracja uwielbienia we wtorki.
 6. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu - przed mszą, od 17.45. prowadzona będzie przez osoby z duchowej Adopcji. Po mszy adoracja w ciszy do 20.30.
 7. W piątek 16 - y dzień miesiąca. Zapraszamy do modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, PATRONA RODZIN, za nasze rodziny, w intencjach, które pragniemy polecić Jego szczególnemu wstawiennictwu. Modlitewne spotkanie rozpoczniemy modlitwą różańcową o 17.45. Modlić się będziemy w intencji Dzieła Duchowej Adopcji, naszych rodzin, intencji które pragniemy polecić szczególnemu wstawiennictwu św. Jana Pawła II. Przed różańcem obok Jego relikwii możemy składać wypisane na kartkach intencje. Po mszy specjalna modlitwa do św. Jana Pawła II z odczytaniem intencji.
 8. W liturgii w tym tygodniu min.:
  o Wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, bpa i męczennika - w poniedziałek
  o Wspomnienie NMP z Góry Karmel w piątek
 9. Zapraszamy do stolika z prasą: Niedziela, GN, Miłujcie się, korzystajmy z bogatej w treści lektury.
 10. Zaproszenia:
  • Zapraszamy na 39 pieszą pielgrzymkę z Gorzowa Wlkp. na Jasną Górę w dn. 31.07 - 12.08. Koszt tegorocznej pielgrzymki to 300 zł. Więcej informacji oraz zapisy na stronie internetowej: https://pielgrzymkagorzowska .diecezjazg.pl/ bądź u ks. Adama.
  • Rekolekcje oazowe w Łagowie i Zalesiu dla młodzieży od 6 klasy szkoły podstawowej do 1 szkoły średniej. Są jeszcze wolne miejsca. Pełna informacja na stronie lubuskaoaza.pl w zakładce Rekolekcje.
  • Trwa rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego. Do odpowiedzi na głos powołania zaprasza rektor uczelni - ks. Mariusz Jagielski. Wywiad z rektorem seminarium w nowym numerze na dziś "Gościa Niedzielnego".
  • Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej G6rze prowadzi nabór na studia magisterskie z teologii katolickiej w trybie popołudniowym (wykłady od poniedziałku do czwartku) dla posiadających egzamin maturalny - dla świeckich oraz osób zakonnych - bez względu na wiek kandydata. Studia są bezpłatne. Istnieje tez możliwość wyboru indywidualnych ścieżek tematycznych w trybie wolnego słuchacza. Szczeg6ly na plakacie oraz na stronie internetowej ift.zgora.pl.
 11. Przez okres wakacyjne nie ma biuletynu.
 12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary na potrzeby naszej parafii, w świątyni oraz na konto parafialne - jest to dla nas cenne wsparcie na utrzymanie wspólnego dobra parafii - 54 1500 14161214 1001 2200 0000. Dziękujemy za ofiary na pokrywanie kosztów budowy nowej świątyni. Msza za ofiarodawców i za dzieło budowy będzie odprawiona dziś w niedzielę o 10.30. Działania obecne skupione są na wykonaniu okien do nowej świątyni.
 13. Wszystkim, parafianom i gościom życzymy błogosławionego nowego tygodnia.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii:+ Teresę Golinską, 1. 77

Ks. Andrzej Tomys
Proboszcz