facebook

XIX Niedziela - 08.08.2021

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » XIX Niedziela - 08.08.2021

 1. Przypomnienie - Konferencja Episkopatu Polski: od niedzieli 20 czerwca br. została odwołana dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Tym samym powrócił obwiązek uczestnictwa we mszy w niedzielę i w święta nakazane.
 2. Przypominamy obowiązuje wakacyjny porządek:
  • W dni powszednie, msza św. o godz. 18.30. W niedzielę, nie ma mszy św. o 13.15.
  • Okazja do spowiedzi św. szczególnie w dni powszednie pół godziny przed mszą.
  • Biuro parafialne czynne będzie tylko w czwartki od 16.30 – 17.30. W sprawach pilnych zapraszamy po mszy św. lub prosimy umówić się telefonicznie 95 7200087. 
 3. W liturgii w tym tygodniu:
  • W poniedziałek św. Teresy Benedykty od Krzyża
  • W środę św. Klary
  • W sobotę św. Maksymiliana Marii Kolbe
  • W niedzielę 15.08. Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze wg. planu mszy w niedzielę wakacyjną. Będą święcone zioła i kwiaty. 
 4. Trwamy na Nowennie przed uroczystością św. Maksymiliana Kolbe – Patrona trudnych czasów. W tym tygodniu do piątku włącznie, każdego dnia o godz. 17.45 specjalna modlitwa w różnych intencjach przez wstawiennictwo św. Maksymiliana. 
 5. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – przed mszą, od 17.45. w intencji dzieła budowy nowej świątyni. Po mszy adoracja w ciszy do 20.30. 
 6. Droga Krzyżowa w tym miesiącu wyjątkowo w III piątek miesiąca tj. 20.08. o godz. 18.00, modlić się będziemy o dar trzeźwości w rodzinach, w Ojczyźnie. 
 7. W czwartek 12.08. dobiegnie końca czas XXXIX Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę. W tym dniu o godz. 12.00 w kaplicy cudownego obrazu msza z udziałem naszych pielgrzymów, możemy w niej uczestniczyć poprzez transmisję kamer internetowych na stronie internetowej Jasnej Góry.
 8. W niedzielę za tydzień w uroczystość Wniebowzięcia NMP, uroczystość odpustowa w katedrze, msza odpustowa o godz. 18.00. Natomiast o 20.30 Uroczysta liturgia Akatystu do Bogarodzicy. Akatyst to uroczysty prastary hymn który będzie odśpiewany w blasku świec wspólnie z przez kościół katolicki dwóch obrządków w dwóch językach.
 9. Koncert zespołu NOWONARODZENI i kwartetu dętego, odbędzie się na scenie Dobry Wieczór Gorzów na placu katedralnym w niedziele za tydzień 15.08. o godz. 16.00. Więcej inf. na tab. ogł.
 10. Ogłoszenia społeczne:
  • osoby, które w przeszłości nawet kilkuletniej do 20 lat, były ofiarami wypadków, nieszczęśliwych wydarzeń i nie otrzymały odszkodowań mogą skorzystać z pomocy – pełna inf. na tab. ogł.
  • Szkoła katolicka im. Bł. P.J. Frassatiego, będąca po sąsiedzku parafii ma jeszcze kilka wolnych miejsc do poszczególnych klas. Zainteresowanych rodziców zachęcamy do odwiedzin szkoły. 
 11. Zapraszamy do stolika z prasą. Warto poszerzać swoje horyzonty myśli, wiedzy. 
 12. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary na potrzeby parafii, szczególnie dziś na budowę naszej nowej świątyni oraz ofiary przekazywane na konto parafialne - 54 1500 14161214 1001 2200 0000. Msza za dzieło budowy nowej świątyni za darczyńców i wszystkich wspierających to dzieło zostanie odprawiona w czwartek na Jasnej Górze w kaplicy Matki Bożej. 
 13. Obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste uroczystości, zwłaszcza urodziny i imieniny, przekazujemy zapewnienie o naszej życzliwości oraz życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Umacniajmy naszą relację z Bogiem i naszymi bliskimi…życzymy błogosławionego tygodnia.

Ks. Andrzej Tomys
Proboszcz

W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłą + Marię Kowalewską l. 73
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…