facebook

Święto Miłosierdzia - 11.04.2021 - II Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » Święto Miłosierdzia - 11.04.2021 - II Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiejsza uroczystość Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia i jest świętem patronalnym Parafialnych Zespołów Caritas – dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w pracę naszego Zespołu – nie jest on liczny ale pięknie wypełnia swoją misję. Dziękujemy wszystkim wspomagającym ubogich, szczególnie należącym do Grona Wspierających Ubogich i składającym regularnie swój do skarbony jako dar finansowy na pomoc dla potrzebujących. Za tydzień na zakończenie Tygodnia miłosierdzia odbędzie się po mszach, zbiórka do puszek na działalność Caritas. 
 2. Zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego w ramach akcji „1% podatku – 100% serca” na działalność Caritas Diecezji Z.-Gorzowskiej. 
 3. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod warunkami zwykłymi, odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zachęcam serdecznie do codziennego praktykowania tej pięknej modlitwy, którą Pan Jezus objawił św. siostrze Faustynie. 
 4. Intencja modlitwy różańcowej: Za powołanych do służby kapłańskiej i o nowe powołania kapłańskie szczególnie dla naszej diecezji, z naszych parafii. 
 5. We wtorki zapraszamy na nowennę do św. Antoniego a w środy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwa po mszy o godz. 8.30 i 18.30. 
 6. W 2019 r. Sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. Jest to upamiętnienie chrztu Mieszka I, władcy Polan, który – zgodnie z tradycją – odbył się w Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 r. „I to wtedy też narodziła się Polska. Narodziła się z wód chrzcielnych do nowego, chrześcijańskiego życia. Narodziła się dla świata, wychodząc z epoki przedhistorycznej i wkraczając na arenę dziejów Europy. Narodziła się dla siebie, jako wspólnota narodowa i polityczna, bowiem przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim określiło naszą polską tożsamość. Odtąd zaczęliśmy o sobie samych myśleć i mówić: my, Polacy.” Pragniemy o tym wydarzeniu pamiętać szczególnie w tym dniu tj. w środę 14.04., udekorujmy nasze domy flagami, i ofiarujmy modlitwę za Ojczyznę i Kościół. 
 7. Biuro parafialne czynne w czwartek w godzinach 16.30 – 17.30.
 8. W czwartek dzień eucharystyczny – adoracja Najśw. Sakramentu – od 17.45 w tym tygodniu prowadzona będzie przez wspólnotę Duchowej Adopcji a po mszy wieczornej adoracja w ciszy do 20.00. 
 9. W piątek 16 – y dzień miesiąca. Zapraszamy do modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, PATRONA RODZIN, za nasze rodziny, w intencjach, które pragniemy polecić Jego szczególnemu wstawiennictwu. Modlitewne spotkanie rozpoczniemy modlitwa różańcową o 17.45 przed Najświętszym Sakramentem. Modlić się będziemy w intencji Dzieła Duchowej Adopcji, naszych rodzin, intencji które pragniemy polecić szczególnemu wstawiennictwu św. Jana Pawła II. Przed mszą obok Jego relikwii możemy składać wypisane na kartkach intencje. Po mszy nabożeństwo do św. Jana Pawła II. 
 10. Msze w niedziele wg. stałego planu oraz dodatkowo w kwietniu o 11.15. 
 11. Przygotowanie do Pierwszej komunii św. uczniów SP 11 – informacje zostaną przekazane rodzicom drogą szkolnego dziennika elektronicznego. 
 12. Kurs przedmałżeński – rozpocznie się w najbliższą niedziele 18.04. mszą o g. 18.00 u O. Kapucynów. 
 13. Trwa czas radości wielkanocnej, jesteśmy zaproszeni wg. przykazań kościelnych do komunii św., w tym czasie a tym samym do spowiedzi. Okazja w dni powszednie pół godziny przed mszą.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – do nabycia, Gość Niedzielny, Niedziela. Dziś przy wyjściu czeka na nas prezent w postaci książeczki o Bożym Miłosierdziu.
 15. Składamy serdeczne Bóg zapłać, za wszelkie złożone ofiary na potrzeby naszej parafii, w świątyni oraz na konto parafialne - 54 1500 14161214 1001 2200 0000. Za ofiary składane na pokrycie kosztów budowy nowej świątyni. 
 16. Przy wyjściu z kościoła możemy pobrać maseczki, które otrzymaliśmy w ramach pomocy rządowej. 
 17. Wszystkim w rozpoczynającym się tygodniu, życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej. 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy: +Mariana Skalik l.76, + Andrzeja Okulicz l.69, + Marię Chmielewską l.77
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…