facebook

POPIELEC 2022

Aktualności » POPIELEC 2022

 1. Dziś jeszcze Msza św.  o  godz.  1700,  i  1830.
 2. Nabożeństwa wielkopostne – Droga krzyżowa w piątek,
  - o godz. 9.00  i 18.00 – dla dorosłych,
  - o 17.00 na którą zapraszamy uczniów szkoły podstawowej
  - o 19.10 na którą zapraszamy szczególnie młodzież, kandydatów do bierzmowania.  
 3. Trwa 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Trzeźwość narodu to nasz wielki obowiązek – nie tylko religijny. Przed wizerunkiem Matki Bożej jest wyłożona parafialna księga trzeźwości w której możemy wpisać swoje zobowiązania abstynenckie.
 4. Dziękujemy za ofiary dziś złożone na wsparcie Domu księży emerytów. Przypominamy, dziś przy wyjściu zbiorka do puszek na wsparcie Ukrainy za pośrednictwem Caritas, dziękujemy za każdy dar serca!
  Na stronie facebookowej Ośrodka Adopcyjnego w Gorzowie Wlkp. jest lista potrzebnych rzeczy dla dzieci, które jadą do Gorzowa z Ukraińskiego Domu Dziecka.  
 5. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o pokój na Ukrainie, pod przewodnictwem bpa Tadeusza Lityńskiego z udziałem proboszcza parafii grecko-katolickiej w Gorzowie Wlkp., w czwartek 3 marca br. o godz. 18.00 w katedrze.
 6. Dziś podobnie jak w minionych latach, gościmy przedstawiciela Ruchu Twórczego Osób. Wysłuchajmy słowo wolontariusza osób niepełnosprawnych… 

 

Drodzy bracia i siostry,

Wielki Post jest czasem sprzyjającym osobistej i wspólnotowej odnowie, prowadzącej nas do Paschy Jezusa Chrystusa, który umarł i zmartwychwstał. Dobrze nam zrobi, jeśli na początku naszej wielkopostnej drogi w 2022 roku, zastanowimy się nad napomnieniem św. Pawła do Galatów: „W czynieniu dobra nie ustawajmy, bo gdy pora nadejdzie, będziemy zbierać plony, o ile w pracy nie ustaniemy. A zatem, dopóki mamy czas, czyńmy dobrze wszystkim”.

Orędzie Franciszka