facebook

Niedziela SŁOWA BOŻEGO - 24.01.2021

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » Niedziela SŁOWA BOŻEGO - 24.01.2021

 1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” 
 2. Dziś w trzecią niedzielę zwykłą – zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka, przeżywamy jako czas dziękczynienia za Słowo Boże - Niedzielę Słowa Bożego. 
 3. Solidarni z Chorwacją. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ks. abp Stanisław Gądecki, ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Datki będą zbierane na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji do puszek przy wyjściu z k-la.
 4. Trwa czas kolędowy choć w tym roku w innej formie. Zapraszamy wiernych na spotkania kolędowe do świątyni. Program spotkań – godz. 18.30 Msza św. w intencji parafian i z udziałem mieszkańców danych ulic, a po niej nabożeństwo kolędowe.
  Plan spotkań kolędowych:
  • Poniedziałek 25.01. – Brukselska domki, 5, 7, 9, 10, 11, 12, Lizbońska 4, 6, 8, Kijowska , Lwowska
  • Wtorek 26.01. – Broniewskiego 2, 4, 6, Chełmońskiego 1, 2, Kołłątaja 10, 8,
  • Środa 27.01. – Kołłątaja 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1,
  • Czwartek 28.01. – Korczaka 1, 2, 3, 5, 7,
  • Piątek 29.01. – Stanisławskiego 1, Niemcewicza 2, Uzupełniająca !
  Jeżeli wskazany w planie termin, przypadający na mieszkańców danej ulicy, nie będzie odpowiadał, zapraszamy do powiększenia grona kolędujących w innym ze wskazanych dni lub 29.01 podczas kolędy uzupełniającej. Kochani Drodzy Parafianie oczekujemy na Wasze liczne przybycie.
 5. Jutro (poniedziałek) święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów. 
 6. Biuro parafialne czynne w czwartek 16.30 – 17.30. 
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.45. Modlitwę poprowadzą osoby należące do Odnowy w Duchu św. W styczniu z racji na spotkania kolędowe zawieszamy możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy wieczornej!!! 
 8. Msza w int. dzieci z okazji urodzin i imienin w styczniu – zostanie odprawiona za tydzień o 12.00.
 9. Publiczny Różaniec Przebłagalny w niedzielę 31.01. g. 16.00. Pełna inf. na tab. ogłoszeń. 
 10. Katechezy przedmałżeńskie - kurs przedmałżeński odbędą się w Parafii św. Józefa na ul. Brackiej w ostatnim tygodniu lutego. Rozpoczęcie w niedzielę 21 lutego na Mszy św. o godz. 19.00. 
 11. Serdeczne Bóg zapłać składamy za wszelkie ofiary złożone na rzecz naszej Parafii, ofiary kolędowe oraz ofiarodawcom, którzy dokonują wpłat na konto parafialne i wspierają nas ofiarami w okresie pandemii. 
 12. Zapraszamy do stolika z prasą, do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny – w jednej cenie po 6 zł.
 13. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask z pamięcią w modlitwie. Wszystkim życzymy pomyślnego nowego tygodnia. 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: +Zenona Kurmin l. 67, + Edwarda Lichodzijewskiego l. 98
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…