facebook

Niedziela 15.08.2021

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » Niedziela 15.08.2021

 1. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek:
  • Msza św. w dni powszednie, o godz. 18.30. W niedzielę, nie ma mszy św. o 13.15.
  • Okazja do spowiedzi św. szczególnie w dni powszednie pół godziny przed mszą.
  • Biuro parafialne czynne jest tylko w czwartki od 16.30 – 17.30. W sprawach pilnych zapraszamy po mszy św. lub prosimy umówić się telefonicznie 95 7200087. 
 2. Kościół przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.
 3. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej. 
 4. W liturgii w tym tygodniu min.:
  • W piątek św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  • W św. Piusa X, papieża 
 5. W poniedziałek jest dniem imienin Biskupa Seniora Stefana Regmunta. Pamiętajmy o Nim modlitwie. Niech dobry Bóg darzy Go zdrowiem i błogosławieństwem, a Maryja otacza opieka.
 6. Jutro 16-y dzień m-ca. Dzień modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, w intencji rodzin, za Dzieło Duchowej Adopcji. Zapraszamy na modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem na g. 17.45 i adorację prowadzoną przez osoby należące do wspólnoty Dzieła Duchowej Adopcji, następnie na mszę św. w tych intencjach i nabożeństwo. Przed mszą możemy wypisać i złożyć na ołtarzu swoje osobiste intencje. 
 7. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – przed mszą, od 17.45, prowadzi w tym tygodniu wspólnota Duchowej Adopcji. Po mszy adoracja w ciszy do 20.30. 
 8. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek 20.08. o godz. 18.00, modlić się będziemy o dar trzeźwości w rodzinach, w Ojczyźnie. 
 9. Zapraszamy do stolika z prasą. Warto poszerzać swoje horyzonty myśli, wiedzy. 
 10. Trwa jeszcze czas wakacji. Pamiętajmy, aby były to wakacje z Bogiem. Nie zaniedbujmy niedzielnej mszy św., czujmy się zaproszeni do udziału we mszy w tygodniu czy adoracji Najświętszego Sakramentu. Troszczmy się o codzienną modlitwę. Sięgajmy po księgę Pisma św., korzystajmy z prasy katolickiej.
 11. Dziękuje osobom, które prowadziły i trwały na modlitwie - nowennie przed uroczystością św. Maksymiliana Kolbe, Patrona trudnych czasów. 
 12. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary na potrzeby parafii, ofiary przekazywane na konto parafialne 54 1500 14161214 1001 2200 0000.
 13. Zaproszenia – dwa na dziś:
  • Koncert zespołu NOWONARODZENI i kwartetu dętego, o godz. 16.00 na scenie Dobry Wieczór Gorzów na placu katedralnym. Więcej inf. na tab. ogł.
  • Uroczysta liturgia Akatystu do Bogarodzicy w katedrze o 20.30.
  • Piesza pielgrzymka promienista z Rokitna do Myśliborza – zapraszają siostry Jezusa Miłosiernego. Bliższe inf. na tab. ogłoszeń.
  • Szkoła katolicka im. Bł. P.J. Frassatiego, będąca po sąsiedzku parafii ma jeszcze kilka wolnych miejsc do poszczególnych klas. Zainteresowanych rodziców zapraszamy do odwiedzin szkoły. 
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 15. Za tydzień w niedzielę kończy 2 - letnią posługę w naszej parafii ks. Wojciech. Już dziś wyrażamy Mu wdzięczność za Jego posługę w naszej wspólnocie. Msza dziękczynna zostanie odprawiona w poniedziałek 23.08. Nasz udział w niej będzie okazją do wyrażenia naszej wdzięczności i podziękowania. 

Ks. Andrzej Tomys
Proboszcz

W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Zdzisława Wrzesińskiego l.77, + Stefanię Dubis l. 93
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…