facebook

IV Niedziela Zwykła - Światowy Dzień Trędowatych - 31.01.2021

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » IV Niedziela Zwykła - Światowy Dzień Trędowatych - 31.01.2021

 1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia.
 2. Jutro 01 lutego przypada rocznica powołania naszej wspólnoty parafialnej. Została powołana do istnienia na mocy dekretu biskupa diecezjalnego Adama Dyczkowskiego. Rozpoczynamy kolejny, dwudziesty rok naszego wspólnego podążania na drodze wiary. Zapraszamy do współtworzenia naszej rodziny parafialnej.
 3. We wtorek 02.02. święto Ofiarowanie Pańskie – Matki Bożej Gromnicznej – jednocześnie ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Niech nie zabraknie też wsparcia materialnego dla klasztorów klauzurowych i domów zakonnych. W tym dniu przynosimy do świątyni gromnice, które będą pobłogosławione. Msze św. o godz. 8.30, 17.00 na którą zapraszamy rodziny z dziećmi i o godz. 18.30.
 4. W najbliższych dniach pierwszy tydzień miesiąca:
  • W środę dzień postu i modlitwy w intencji Ojczyzny, o godz. 17.45 przed Najświętszym Sakramentem modlitwa różańcowa a następnie msza św.
  • W pierwszy czwartek, zapraszamy Przyjaciół Paradyża i nie tylko, pragnących modlić się w intencji powołań na adorację N. Sakramentu o 17.45 i mszę św. Po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00.
  • W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od 8.00. Następnie okazja do spowiedzi od 16.30 dla dzieci – uczniów szkoły podstawowej i msza o 17.00. Przed mszą wieczorną 18.30 adoracja i okazja do spowiedzi św.
  • W pierwszą sobota miesiąca. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na nabożeństwo maryjne, które rozpocznie się modlitwą różańcową przed Najświętszym sakramentem o godz. 7.30 a następnie msza św.
 5. Odwiedziny chorych przez kapłanów, odbywają się tylko na wezwanie i po wcześniejszym uzgodnieniu z zachowaniem wymagań sanitarnych, możemy zgłaszać osoby starsze, chore. 
 6. Biuro parafialne czynne w czwartek 16.30 – 17.30. 
 7. Zmiana tajemnic różańcowych w najbliższą niedzielę po mszy o godz. 9.00 w intencji osób należących do wspólnoty różańcowej. 
 8. Nauki przed chrztem w lutym: w środy i sobotę w dn. 10 i 13.02, oraz 24 i 27.02. Są one obowiązkowe dla rodziców i chrzestnych planujących uroczystości w marcu, kwietniu i kolejnych miesiącach. Nauki w salkach w środę o 18.00, w sobotę o 17.15. Należy być na nauce raz w dowolną środę i raz w dowolną sobotę. 
 9. Czuwania modlitewne dla młodzieży – zaproszenie do parafii katedralnej na comiesięczne spotkania, najbliższe już w środę 03.02. rozpoczęcie mszą po 18.00 w kaplicy katedralnej. Pełna inf. na tab. ogł. 
 10. Katechezy przedmałżeńskie - kurs przedmałżeński odbędą się w Parafii św. Józefa na ul. Brackiej w ostatnim tygodniu lutego. Rozpoczęcie w niedzielę 21 lutego na Mszy św. o godz. 19.00. 
 11. Serdeczne Bóg zapłać składamy za wszelkie ofiary złożone na rzecz naszej Parafii, ofiary kolędowe oraz ofiarodawcom, którzy dokonują wpłat na konto parafialne - 54 1500 14161214 1001 2200 0000 i wspierają nas ofiarami w okresie pandemii. 
 12. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Misyjne Drogi.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim życzymy pomyślnego nowego tygodnia. 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: +Ryszarda Koniecznego l. 70, Łucję Rusin l.93, + Macieja Zalewskiego l.54, + Irenę Figiel l. 75, + Krystynę Ratay l. 71
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…