facebook

IV Niedziela ADWENTU - 19.12.2021

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » IV Niedziela ADWENTU - 19.12.2021

 1. Przed nami ostatnie dni Adwentu. Ufam, że większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia do czwartku włącznie pół godziny przed mszą. Msze roratnie do czwartku o godz. 8.30 a dzieci zapraszamy w środę na 17.00. 
 2. W czwartek dzień adoracji najświętszego sakramentu popołudniu od 17.45 którą poprowadzi wspólnota Intronizacyjna a po mszy w ciszy do 20.00. 
 3. W piątek - dzień wigilijny, rano msza o 8.30 - wieczorem nie będzie mszy o 18.30. Gdy pojawi się pierwsza gwiazdka zasiądziemy w gronie rodziny, najbliższych do wspólnego posiłku. W Chrystusie jesteśmy jedną rodziną, stąd wieczerza wigilijna jest o charakterze wzniosłym i świętym: posiłek winień być poprzedzony odczytaniem fragmentu Ewangelii o narodzinach Chrystusa, modlitwą za zmarłych, śpiewem kolędy i łamaniem się poświęconym opłatkiem oraz złożeniem sobie życzeń. Nadzieja, radość i pokój, to wartości, które swoim wyznawcom niesie nowo narodzony Syn Boży. 
 4. Msze św. pasterskie o 21.30 oraz tradycyjnie o 24.00. Zapraszamy. Podczas pasterek będą zbierane ofiary na Fundusz Obrony Życia. Podczas mszy o 24.00 będziemy modlić się za księdza Adama w dniu jego imienin. 
 5. W pierwszy dzień świąt, w sobotę - nie ma mszy o 7.30 pozostałe wg. planu niedzieli. 
 6. W drugim dniu świątecznym w niedzielę, przeżywać będziemy święto świętej Rodziny. Pary małżeńskie obchodzące w mijającym roku okrągłe i nie tylko jubileusze, zapraszamy do udziału we mszy dziękczynnej o godz. 10.30 z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy jubilatów do zakrystii celem podania danych. Ofiary w tym dniu na KUL i uczelnie katolickie naszej metropolii. 
 7. Msza w int. dzieci obchodzących im. i ur. w grudniu, zostanie odprawiona w niedziele 26.12. o 12.00.
 8. Ostatni dzień roku kalendarzowego 31.12. przypada w piątek. W tym dniu modlitwa dziekczynno - przebłagalna od godz. 15.00 przed Najświętszym Sakramentem, zakończona mszą św. o 17.00. Wystawienie Najśw. Sakramentu o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego a następnie modlitwa różańcowa, po niej adoracja w ciszy. O 16.45 specjalne nabożeństwo na zakończenie roku i msza o 17.00. 
 9. Uroczystość Bożej Rodzicielki 01.01.Nowy Rok, msze jak w niedzielę, nie będzie mszy o godz. 7.30. 
 10. Biuro parafialne do 06.01. włącznie nieczynne. Sprawy pilne prosimy zgłaszać telefonicznie lub zgłosić się po mszy w zakrystii. 
 11. Odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą, kolejny raz nie odbędą się w sposób tradycyjny. O szczegółach poinformujemy w terminie późniejszym. 
 12. Składamy serdeczne Bóg zapłać, za wszelkie składane ofiary na potrzeby naszej parafii, za ofiary na budowę nowej świątyni. Przypominamy, możemy przekazywać ofiary na budowę świątyni, potrzeby parafii wpłacając na konto parafialne z dopiskiem „na cele kultu religijnego” - 54 1500 14161214 1001 2200 0000. Istnieje wtedy możliwość odpisania od podatku 6%. Pełna inf. na ten temat na stronie internetowej parafii. 
 13. Parafialny Zespół Caritas przeprowadził zbiórkę świąteczną dla potrzebujących. Dziękujemy za włączenie się do akcji, za przekazane dary. Dziękuję zespołowi Caritas za zaangażowanie, poświęcony czas dla innych. Dziękujemy osobom udzielącym wsparcia przez składane ofiary do skarbony Caritas i dokonującym regularnych wpłat w ramach Grona Wspierający Ubogich.
 14. Przypominamy o wymogach sanitarnych w kościele, dystans społeczny i maseczki na twarzy. Przy wejściach do świątyni, są umieszczone bezdotykowe dozowniki do dezynfekcji rąk. 
 15. Zapraszamy do stolika z prasą: Niedziela w cenie 8 zł., Gość Niedzielny, Misyjne drogi, Miłujcie się. 
 16. Poświęcony opłatek na stół wigilijny, możemy nabyć w zakrystii. 
 17. ŚWIATŁO BETLEJEMSKIE – niedziela - na mszę o 9.00 dotrze, będzie nam dostarczone światło betlejemskie. Będziemy mogli wzorem minionych lat pobrać je do swoich domów, należy przynieść swoją świece, lampion aby światło betlejemskie mogło rozświetlać nasze domy.
 18. Życzymy głębokiego przeżycia uroczystości ukazującej prawdę o narodzinach Chrystusa! 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: + Zdzisława Jabłońskiego l.73, +Mariusza Kolasińskiego l.21, + Ryszarda Jankowskiego l.69, +Krystynę Kłosowską l.73, + Tadeusza Ambrożewicz l.79, + Jadwigę Szpyra l.77
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…