facebook

II niedziela po Bożym Narodzeniu - 03.01.2021

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » II niedziela po Bożym Narodzeniu - 03.01.2021

  1. Dziś po mszy nabożeństwo eucharystyczne, błagalne w intencji o zatrzymanie epidemii, o potrzebne łaski na nowy rok.
  2. Intencja różańcowa: Aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich.
  3. Uroczystość Objawienie Pańskie, Trzech Króli w środę 6 stycznia - Msze św. wg. planu jak w niedzielę. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Wychodząc ze świątyni będziemy mogli złożyć przy ołtarzu ofiarę na misje oraz pobrać kadzidło i poświęconą kredę którą oznaczymy nasze drzwi, jak to czynili nasi ojcowie. 
  4. Biuro parafialne czynne w czwartek 16.30 – 17.30. 
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – zapraszamy na modlitwę za powołanych do służby Bożej i o nowe powołania na adoracje Najświętszego Sakramentu na 17.45 oraz na mszę w tej intencji. Po mszy adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do 20.00!
  6. W najbliższy a zarazem II piątek miesiąca nabożeństwo Droga Krzyżowa, o godz. 18.00.
  7. W tym roku nie będzie tradycyjnej „kolędy”. Od poniedziałku 11 stycznia będziemy zapraszali na spotkania modlitewne do kościoła do udziału we Mszy św. oraz wspólnego kolędowania przy żłóbku wg wcześniej podanego porządku ulic. Szczegółowy plan podamy w uroczystość Trzech Króli. Będzie też możliwość zaproszeń indywidualnych dla nowych parafian, w nowych domach czy mieszkaniach oraz do osób starszych czy chorych pragnących odwiedzin kolędowych w swoich domach. 
  8. Papież Franciszek ogłosił specjalny „Rok św. Józefa” z okazji 150. rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa Patronem Kościoła powszechnego. Publikacji listu apostolskiego „Patris corde” towarzyszy Dekret Penitencjarii Apostolskiej łączący „Rok św. Józefa” z darem specjalnych odpustów. Szczególne wskazania dotyczą dni tradycyjnie poświęconych pamięci Oblubieńca Maryi, takich jak 19 marca i 1 maja, oraz osób chorych i starszych, których zdrowie jest zagrożone. Pełna inf. wkrótce
  9. Prasa katolicka – Niedziela – nowy nr , Gość Niedzielny - świąteczny – cena 10 zł. 
  10. Wszystkim życzymy obfitości błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Piotra Mazur l.68, + Aleksandra Abragimowicz l.78,  + Jerzego Witków l. 73
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 

 

ks. Andrzej Tomys
Proboszcz