facebook

II Niedziela ADWENTU - 05.12.2021

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » II Niedziela ADWENTU - 05.12.2021

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, po mszach ogólnopolska zbiórka do puszek na ten cel.
 2. Rozpoczynamy dziś Rekolekcje Adwentowe, trwać będą do wtorku włącznie, poprowadzi je O. Jarosław KONOPKO, kapucyn, którego bardzo serdecznie witamy. Nauki dziś na każdej mszy a w poniedziałek i wtorek podczas mszy o 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia pół godziny przed każdą mszą. Zapraszamy szczególnie w czasie rekolekcji tj. w poniedziałek i wtorek. Pół godziny przed mszą będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. 
 3. Trwamy na nowennie przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia, w kolejne jeszcze dwa dni o g. 18.00, 
 4. Intencja żywego różańca na grudzień: Módlmy się za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego, aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świętego. 
 5. W dni adwentowe odprawiane są roraty, czyli Msze św. ku czci Najśw. Maryi Panny o godz. 8.30. Dla dzieci w środę i piątek o 17.00.
 6. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących. 
 7. W liturgii w środę 8.12. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia oraz zakończenie Roku św. Józefa. W tym dniu szczególnie zaproszeni jesteśmy, aby w południe – od godz. 12.00 – 13.00, modlić się w tzw. Godzinie Łaski. Skąd się ona wzięła. Otóż Matka Boża Róża Duchowna, objawiając się 8 grudnia 1947 r. pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech, powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.” Zapraszamy będzie – otwarta świątynia – Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie.
 8. W środę patronalne święto Rycerstwa Niepokalanej, zapraszamy należących do niego, sympatyków na mszę św. o 18.30.
 9. Nauki przed chrztem. W grudniu tylko w tym tygodniu 08 i 11.12. (środa 18.00 i sobota 17.15.). Należy uczestniczyć w spotkaniu w środę i sobotę. W styczniu nauk nie będzie! 
 10. Biuro parafialne czynne: w czwartek od 16.30 -17.30.
 11. Adoracja Najświętszego Sakramentu w int. budowy nowego kościoła w czwartek od 17.45. Po mszy adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do 20.00! To nowa godzina zakończenia adoracji w czwartek. 
 12. Droga krzyżowa w II piątek miesiąca tzn. w tym tygodniu o 18.00 o dar pokoju dla całego świata.
 13. Modlitwa uwielbienia – przed Najśw. Sakramentem, prowadzona z oprawą muzyczną i rozważaniami, zapraszamy w piątek po mszy wieczornej do 20.00.
 14. Służbę liturgiczną, lektorów, ministrantów i kandydatów zapraszamy na zbiórkę – spotkanie w sobotę na g. 10.30.
 15. Dzieci – uczniów należących do scholii dziecięcej i pragnących należeć, zapraszamy na próbę, w sobotę na g. 10.30.
 16. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary na potrzeby naszej parafii, za ofiary przekazywane w świątyni oraz na konto parafialne - 54 1500 14161214 1001 2200 0000. Za ofiary przeznaczone na pokrywanie kosztów budowy nowego kościoła. Za tydzień druga niedziela miesiąca, ofiary zbierane będą przeznaczone na pokrywanie kosztów budowy nowego kościoła. Przypominamy, możemy przekazywać ofiary na budowę świątyni, wpłacając na konto parafialne z dopiskiem „na cele kultu religijnego”. Istnieje wtedy możliwość odpisania od podatku 6%. Pełna inf. na ten temat na stronie internetowej parafii.
 17. Msza w int. dzieła budowy świątyni i ofiarodawców zostanie odprawiona w niedzielę za tydzień o 13.15.
 18. Możemy nabyć świece adwentowe małe w cenie 7 zł. i duże w cenie 20 zł. oraz poświęcony opłatek . Składane ofiary za opłatek przeznaczone będą na pokrywanie kosztów budowy świątyni. Obok wejścia do zakrystii możemy zaopatrzyć się w sianko przygotowane przez dzieci …składając ofiarę wspieramy fundusz na wyjazd. 
 19. Trwa z okazji świąt zbiórka darów dla potrzebujących. Artykuły spożywcze możemy składać obok wejścia do zakrystii a dary pieniężne do skarbony. 
 20. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z Gorzowa do Krzeszyc. Wyjście 11 grudnia w sobotę o godzinie 8:00 sprzed kościoła św. Józefa przy ulicy Brackiej. Msza święta w Krzeszycach o 14:30. Więcej inf. na tablicy ogłoszeń
 21. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z obu grup starszej i młodszej w piątek 17.12, rozpocznie się mszą święta o 18:30, a następnie adoracja i możliwość skorzystania ze spowiedzi.
 22. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy z rodzicami na mszę w niedzielę 19.12. na godz. 12.00. 
 23. Zapraszamy do stolika z prasą: czeka Niedziela w nowej cenie 8 zł., Gość Niedzielny, do pobrania darmowego są także książeczki z modlitwami do św. Józefa. 
 24. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli i trwali na nowennie za Ojczyznę do św. Andrzeja Boboli.
 25. Przypominamy o wymogach sanitarnych w kościele, dystans społeczny i maseczki na twarzy. Przy wejściach do świątyni, są umieszczone bezdotykowe dozowniki do dezynfekcji rąk. 
 26. Wszystkim życzymy obfitości łask Bożych na cały najbliższy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Wandę Wołyniec l. 77 

W czwartek 2.12. w wieku 69 lat i 44 roku kapłaństwa, zakończył swoją ziemską pielgrzymkę ks. kan. dr hab. prof. US Jan Radkiewicz, który w latach 1988 - 1990 pracował w parafii NMP KP przy ul. Żeromskiego. Mszę św. pogrzebową zaplanowano na 8 grudnia. O godz. 11.00 rozpocznie się Msza św. w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulechowie, a po niej nastąpią dalsze obrzędy pożegnalne na cmentarzu komunalnym w Sulechowie. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...