facebook

I Niedziela ADWENTU - 28.11.2021

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » I Niedziela ADWENTU - 28.11.2021

 1. Adwent, rozpoczyna nowy Rok liturgiczny. Jest czasem świątecznego i radosnego oczekiwania. Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w II niedzielę adwentu tj. 05.12. i trwać będą do wtorku włącznie, które poprowadzi O. Jarosław, kapucyn. Nauki w niedzielę na każdej mszy a w poniedziałek i wtorek podczas mszy o 8.30 i 18.30.
 2. Biuro parafialne czynne: w czwartek od 16.30 -17.30.
 3. W dni adwentowe odprawiane są roraty, czyli Msze św. ku czci Najśw. Maryi Panny, od poniedziałku 29.11. o godz. 8.30. Nie ma pomyłki, w tym roku taki wariant. Dla dzieci w środę i piątek o 17.00. 
 4. Jutro rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia, w dni powszednie o g. 18.00, w sobotę o 8.15, natomiast w niedzielę o 8.45. 
 5. Trwamy na Wielkiej Nowennie za Ojczyznę do św. Andrzeja Boboli, do 30 listopada. Nowenna jeszcze w poniedziałek i wtorek o godz. 8.15. We wtorek 30.11. na zakończenie zapraszamy na modlitwę w tej intencji na godz. 15.00. przed Najświętszym Sakramentem. Będziemy trwać na modlitwie w int. Ojczyzny do 16.00. w łączności z wiernymi w Strachocinie tj. Sanktuarium św. Andrzeja Boboli.
 6. W tym tygodniu:
  • Jutro w poniedziałek po mszy wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu z Uwielbieniem, prowadzona przez wspólnotę Odnowa w Duchu św. do godz. 20.00!
  • We wtorek święto św. Andrzeja Apostoła – patronalne święto, dzień imienin księdza proboszcza, który dziś jest nieobecny – prowadzi rekolekcje. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta w czwartek na mszę wieczorną o g. 18.30.
  • W czwartek dzień modlitwy w intencji powołań i za powołanych. Zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu na 17.45 i Mszę św. wieczorną. Po mszy adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do 20.30!
  • I – y piątek. Adoracja N. Sakramentu od godz. 8.00. Msze o 8.30 i 17.00 roratnia dla dzieci oraz kolejna o 18.30. W tym dniu również okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą poł godziny.
  • Modlitwa uwielbienia – przed Najśw. Sakramentem, prowadzona z oprawą muzyczną i rozważaniami, zapraszamy w piątek po mszy wieczornej do 20.00.
  • Pierwsza sobota – nabożeństwo Maryjne zadośćuczynienia, rozpoczęcie modlitwą różańcową o 7.30.
 7. Odwiedziny chorych przez kapłanów - w najbliższą sobotę. Można zgłaszać starszych i chorych pragnących skorzystać ze spowiedzi i komunii z okazji świąt.
 8. Zmiana tajemnic różańcowych w najbliższą niedzielę po mszy o 9.00 w int. Żywego Różańca. 
 9. W najbliższą niedzielę Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – po mszach ogólnopolska zbiórka do puszek na ten cel.
 10. Rozpoczynamy z okazji świąt zbiórkę darów dla potrzebujących. Artykuły spożywcze możemy składać obok wejścia do zakrystii a dary pieniężne do skarbony. 
 11. W drugą niedzielę adwentu tj. 05.12. rozpoczniemy rozprowadzanie świec adwentowych dużych i małych w cenie 20 i 7 zł. oraz poświęcony opłatek na stół wigilijny. Składane ofiary za opłatek przeznaczone będą na pokrywanie kosztów budowy nowej świątyni. 
 12. Zaproszenia:
  • Adwentowe Wieczory Młodych pod hasłem: „Pan z Tobą” odbędą się w sobotę, 4 grudnia 2021r. w Grodowcu i Rokitnie Będzie to czas spotkania i modlitewnego czuwania młodzieży naszej diecezji przed świętami Bożego Narodzenia. Pełna inf. tab. ogł.
  • Kurs przedmałżeński najbliższy w parafii Pierwszych Męczenników, rozpocznie się w niedzielę 5 grudnia msza o godz. 18.00. Nauki w tygodniu o 19.00.
  • Zapraszamy do udziału w nowej edycji cyklu "Teologia w mieście", obejmującego 10 spotkań wokół zagadnień z Pisma Świętego, teologii moralnej, teologii dogmatycznej i fundamentalnej oraz społecznego nauczania Kościoła. Pełna inf. na tab. ogł.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Niech ubogaca i umacnia w wierze.
 14. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary na potrzeby naszej parafii, za ofiary przekazywane w świątyni oraz na konto parafialne - 54 1500 14161214 1001 2200 0000. Za ofiary na pokrywanie kosztów budowy nowego kościoła.
 15. Przypominamy o wymogach sanitarnych w kościele, dystans społeczny i maseczki na twarzy. Przy wejściach do świątyni, są umieszczone bezdotykowe dozowniki do dezynfekcji rąk. Zachęcamy do korzystania z nich przed i po mszy. Są również bezdotykowe kropielnice. 
 16. Na prośbę policji przekazujemy komunikat: Policjanci przestrzegają - nie pozwólcie się Państwo oszukiwać. Pamiętajcie - policjanci nie dzwonią i nie pytają o wasze pieniądze i dane kont bankowych. Nigdy nie przekazujcie waszych pieniędzy obcym osobom i nie wpłacajcie na obce konta. Jeśli ktoś do was dzwoni i prosi o pieniądze, proszę się rozłączyć i powiadomić policję pod numerem 112.
 17. Niech czas Adwentu będzie czasem radosnego, pełnego wiary, nadziei i miłości przygotowania na Święta Bożego Narodzenia wraz z Matką Najświętszą.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Mieczysław Klepajczuk l.71
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...