facebook

18.04.2021 - III Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia » Ogłoszenia parafialne » 18.04.2021 - III Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś kończymy Tydzień Miłosierdzia, po mszach, zbiórka do puszek na działalność Caritas.
 2. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny – kolejna zachęta do pochylania się nad Słowem Bożym, pełna informacja na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.
 3. Trwa czas radości wielkanocnej, jesteśmy zaproszeni wg. przykazań kościelnych do komunii św. w tym czasie a tym samym do spowiedzi św. Okazja w dni powszednie pół godziny przed mszą.
 4. Adoracja, Modlitwa uwielbienia – przed Najświętszym Sakramentem, we wtorek po mszy wieczornej do godz. 20.00. 
 5. Zapraszamy we wtorki na nowennę do św. Antoniego a w środy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwa po mszy o godz. 8.30 i 18.30. 
 6. Nauki przed chrztem w tym tygodniu 21 i 24.04. Są one obowiązkowe dla rodziców i chrzestnych planujących uroczystości w kwietniu, maju i kolejnych miesiącach. Nauki w salce w środę o 18.00, w sobotę o 17.15. Należy być na nauce w środę i sobotę.
 7. Biuro parafialne czynne w czwartek w godzinach 16.30 – 17.30.
 8. W czwartek dzień eucharystyczny – adoracja Najświętszego Sakramentu, po południu od 17.45, w tym tygodniu adoracja będzie prowadzona przez wspólnotę Odnowa w Duchu św., po mszy wieczornej adoracja w ciszy do 20.00. Zapraszamy.
 9. Uroczystość św. Wojciecha bpa i męczennika, głównego patrona Polski obchodzić będziemy w piątek. Nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Dzień patronalnego święta – imienin ks. Wojciecha. Zapraszamy na mszę wieczorną w tym dniu w Jego intencji, do wspólnej modlitwy w duchu wdzięczności i życzliwości. 
 10. Msza za dzieci które obchodziły urodziny i imieniny w kwietniu, zostanie odprawiona w niedzielę za tydzień o 12.0. Dzieci zgłaszamy w zakrystii. 
 11. Za tydzień niedziela Dobrego Pasterza, dzień modlitw o powołania i początek Światowego Tygodnia Modlitw o Powołania.
 12. Kurs przedmałżeński – rozpocznie się dziś - niedziela 18.04. mszą o g. 18.00 u O. Kapucynów.
 13. W sobotę 24.04. rozpocznie się Studium nad Małżeństwem i Rodziną w Zielonej Górze. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.45 w kaplicy przy kościele pw. Ducha Świętego. Konieczne jest wcześniejsze zapisanie się przez elektroniczny formularz na stronie www.dlarodziny.zg.pl 
 14. Różaniec publiczny przebłagalny za grzech aborcji – w niedzielę 25.04. Pełna inf. tab. ogł. 
 15. Zbiórka dla Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp.: wirtualna zbiórka do puszek, darowizna na konto, datek do skarbony w siedzibie hospicjum. Pełna inf. na przygotowanych ulotkach leżących na stoliku z prasą, na tab. ogł. oraz stronie internetowej naszej parafii. Zachęcamy do wsparcia jakże ważnego dla nas miejsca i działalności. 
 16. Pierwsza komunia św. - informacje przekazano za pomocą dziennika elektronicznego. 
 17. Przy wyjściu możemy pobrać maseczki, które otrzymaliśmy w ramach pomocy rządowej. 
 18. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela oraz nowy nr Miłujcie się.
 19. Składamy serdeczne Bóg zapłać, parafianom, sympatykom i darczyńcom za wszelkie złożone ofiary na potrzeby naszej parafii, w świątyni oraz na konto parafialne - jest to dla nas cenne wsparcie na utrzymanie wspólnego dobra parafii - 54 1500 14161214 1001 2200 0000. 
 20. W rozpoczynającym się tygodniu, życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. 

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Irenę Dziczkaniec l.85, + Stanisława Hillenberg l.87
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…